امروز ۰۷ مهر ۱۴۰۲
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۰۷ مهر ۱۴۰۲
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

پدیده ابرترافیک در قلب تهران

دنیای‌اقتصاد: دنیای اقتصاد: بازگشت فعالیت‌های اداری، تجاری،‌ ورزشی و تفریحی در تهران به «وضعیت عادی» سفرهای درون‌شهری پایتخت را حداقل ۳۰ درصد افزایش داد. از ابتدای هفته جاری کسب و کارها و نحوه حضور کارمندان در دستگاه‌ها به حالت «قبل از محدودیت‌های کرونایی» تغییر کرد؛ اما غفلت مسوولان از تطبیق سریع ضوابط تردد و تغییر در وضعیت شبکه حمل‌ونقل عمومی باعث شد طول ازدحام ترافیک خودرویی در محدوده مرکزی شهر -قلب اداری پایتخت- ۵۹ درصد افزایش پیدا کند. ابرترافیک مناطق مرکزی قرار است از شنبه آینده با طرح ترافیک متفاوت کاهش یابد.
 

 ماجرای روابط داخلی و خارجی بازار مسکن

متغیرهای اصلی بازار مسکن در مقطع فعلی و ماه‌های آتی از مجموعه‌ای روابط داخلی و خارجی تاثیر می‌پذیرند؛ به‌طوری‌که با علم به انواع معادله‌های موثر بر این بازار می‌توان ریسک هر نوع فعالیت یا اقدام در این حوزه را تا حد امکان کاهش داد. مرکز آموزش «دنیای‌اقتصاد» با برگزاری کارگاه «راهنمای ورود به بازار مسکن ۹۹» به تشریح این روابط خواهد پرداخت. خریداران مصرفی مسکن با سبدی از تسهیلات خرید روبه‌رو هستند و در عین حال به بن‌بست قیمت‌ها نیز برخورد کرده‌‌اند. ساده‌ترین مسیر انتخابی توسط این گروه، «خروج از بازار» و انتظار برای کاهش قیمت است اما بررسی‌ها نشان می‌دهد یک اقدام موقتی نیز می‌توان انجام داد تا فاصله قدرت خرید و قیمت مسکن در سال‌های آتی، با شیب کمتری افزایش پیدا کند. سرمایه‌گذاران ساختمانی نیز در سال‌جاری به رشد قیمت مصالح ساختمانی، نرخ عوارض ساخت‌و‌ساز و همچنین تورم زمین برخورد کرده‌اند به گونه‌ای که غالب سازنده‌ها در حال‌حاضر چشم‌انداز روشنی برای آینده متصور نیستند.
 

 اعلام اسامی مشمولان مسکن ملی

معاونت مسکن وزارت راه و شهرسازی از اتمام پالایش مرحله دوم ثبت‌نام اقدام ملی مسکن خبر داد. براساس اعلام وزارت راه وشهرسازی به تدریج نتایج پالایش‌ها به متقاضیان واجد شرایط پیامک می‌شود و پذیرفته‌شدگان برای احراز شرایط باید به ادارات کل راه و شهرسازی استان محل سکونت خود مراجعه کنند. اعلام اسامی واجدان شرایط مسکن ملی از روز گذشته آغاز شده است. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، پالایش مسکن ملی در سه مرحله انجام شده و به اتمام رسیده است. هم‌اکنون نتایج پالایش مسکن ملی در اختیار استان‌ها قرار دارد و مشخص است که چه افرادی واجد شرایط هستند که این نتایج از طریق سامانه و با پیامک به متقاضیان واجد شرایط اعلام می‌شود.
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال