امروز ۰۷ مهر ۱۴۰۲
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۰۷ مهر ۱۴۰۲
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

کشف انبار جدید قاچاق دارو

سومین جلسه محاکمه شبنم نعمت زاده، لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا برگزار شد.

سومین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی، به ریاست قاضی مسعودی مقام روز گذشته برگزار شد.

قاضی مسعودی مقام در ابتدای دادگاه، ضمن تذکر به متهمان گفت: صداقت را رعایت نمی‌کنید و همچنان به موارد به‌دوراز حقیقت اصرار می‌ورزید، به‌تازگی اموالی در کرج از شما کشف و گزارش آن واصل‌شده است.

به گزارش میزان، رییس دادگاه مجدداً تذکر داد: دفاعیاتی که به‌دوراز واقعیت باشد قابل‌پذیرش نیست، هر یک از شما تقصیرات را به گردن دیگری می‌اندازید که این موردتوجه دادگاه است. قاضی مسعودی مقام بیان کرد: حواشی مطرح‌شده هیچ تاثیری در مسئولیت کیفری شما نخواهد داشت. از شما می‌خواهم حقیقت را بگویید. ما واقعیت را کشف کردیم و بقیه متهمان نیز در حال تعقیب هستند، انبارها در حال کشف است و خروج کالاها از کشور رصد می‌شود.

سپس قاضی مسعودی مقام از متهم لشگری پور خواست به ادامه دفاعیات خود بپردازد. لشگری‌پور ادعا کرد: هیچ دروغی در جلسه قبل نگفتم و تا پایان سال 96،‌ 22 انبار وجود داشت که دارای مجوز بودند و تا روزی که در شرکت حضور داشتم زیر بار تأسیس انبار جدید نرفتم. وی ادامه داد: بدهی شرکت به خاطر تخفیف به مشتریان است به شرکت‌هایی بدهکار هستیم. تمام تخفیف 180 میلیارد تومانی از موجودی شرکت نبوده است و تحصیل مال نامشروع صورت نگرفته است. وقتی شرکت‌ها تخفیف می‌دادند به تمام شرکت‌های پخش ارائه می‌شد به‌طور مثال شرکت راموفارمین به ازای خرید یک داروی اعصاب و روان، دو دارو تحویل می‌داد و چک آن نیز برای 300 روز بعد وصول شد اگر نقدینگی شرکت‌های تولیدی دچار اختلال می‌شد چگونه چک 300 یا 400 روزه را قبول می‌کردند. متهم لشگری‌پور افزود: از شرکت فارابی عذرخواهی می‌کنم چراکه بیشترین بدهی ما مربوط به این شرکت است این شرکت به ما جایزه‌ای ارائه می‌داد که با فروش 4.5 میلیارد تومان در ماه 5 درصد جایزه داده می‌شد.

 

     نعمت‌زاده می‌گفت داروخانه‌ها کیف پول هستند

قاضی پرسید: از چه زمانی متوجه کسری شدید. متهم پاسخ داد: از سال 95 متوجه کسری شدیم. در تاریخ 20/11/96 خانم نعمت‌زاده کارگروهی را ایجاد کرد که مدیران و سرپرستان در آن حضور داشتند و همیشه اذعان می‌کردند که مشکل جذب سرمایه وجود ندارد و هنگامی‌که در خصوص کسری بودجه سخن می‌گفتم بیان می‌کرد که با فلان بانک صحبت کردم و به‌زودی حل می‌شود.

قاضی پرسید: باوجود کسری در شرکت چگونه برخی تعهدات صورت می‌گرفت. متهم پاسخ داد: شرکت‌های پخش دارو نقدینگی بالایی ندارند و از بانک شهر و بانک ملت (از هرکدام 4 میلیارد تومان) وام گرفتیم این موارد زیاد رخ می‌داد و خانم نعمت‌زاده نامه می‌زدند که باید فلان مبلغ را پرداخت کنید. خانم نعمت‌زاده می‌گفت که داروخانه‌ها مانند کیف پول است.

وی درباره کشف انبارهای جدید توضیح داد: از رییس دادگاه تقاضا دارم که اجاره‌نامه را ملاحظه بفرمایند این انبارها را چه کسی به وجود آورده است خانم شبنم نعمت‌زاده چندین بار اعلام کرد که باید یک انبار شخصی ایجاد کنیم و تا زمانی که در شرکت حضور داشتم با این کار مخالفت کردم و مطمئنم که ایجاد این انبار یک قرارداد شخصی است.

در این هنگام قاضی مسعودی مقام از وکیل متهم لشگری‌پور خواست از موکل خود دفاع کند. وکیل متهم لشگری‌پور در جایگاه حاضر شد و گفت: کارشناسی که صورت می‌گیرد باید چارچوب روشنی داشته باشد در زمان تحقیق از خانم نعمت‌زاده او حضور داشت و اسناد را خواستند و بررسی کردند اما موکل من در زندان بود و بازپرس و کارشناس این زمینه را برای بررسی در مورد موکلم ایجاد نکرده است باید به موکل دسترسی داده می‌شد تا از خود دفاع کند.

وکیل متهم لشگری پور گفت: پیشنهادات شرکت‌های تولیدی به‌صورت ریالی یا زمانی ارائه می‌شد قصد انحصار وجود نداشته و فقط اهداف رقابتی وجود داشته است عمده شکایت شرکت‌ها مربوط به طلب‌های آنان است. وی درباره کشف انبارهای جدید بیان کرد: در خصوص موضوع کشف انبارهای جدید موکلم بیان می‌کند که در شرکت حضور نداشته‌ام همچنین خانم نعمت زاده مسئولیت این مورد را برعهده‌گرفته و دپوی داروها متوجه موکل من نیست.

 

     اقدامات متهم نوعاً باعث ایجاد انحصار شده است

نماینده دادستان در این هنگام به اذن قاضی در جایگاه حاضر شد و گفت: درباره اظهارات متهم لشگری‌پور و وکیل او باید بگویم که آقای لشگری‌پور گفته دستوراتی که از خانم نعمت‌زاده باعث می‌شد که او وجوه را بردارد درصورتی‌که این موضوع رافع مسئولیت او نیست مسئولیت او محرز قلمداد می‌شود چراکه ارائه او باعث انجام کارهایش شده است.

نماینده دادستان گفت: متهم لشگری‌پور گفته کار آن‌ها باعث انحصار دارو نشده است اما آنچه مدنظر ما است اینکه قصد انحصار می‌تواند شخصی یا نوعی باشد این‌که شما قصدی برای انحصار ندارید اما اقدامات شما نوعاً باعث ایجاد انحصار می‌شود. نماینده دادستان گفت: شما بیان کرده‌اید که می‌خواستید سهمی از بازار بگیرید و اعطای تخفیف موجب انحصار نمی‌شود درحالی‌که اعطای تخفیف با عنوان امر رقابتی بیان می‌شود و طبق قانون این رویه ضد رقابتی است چون باعث ایجاد انحصار می‌شود.

وی گفت: شما بیان کردید از دپو کردن کالاهای انبار خبر ندارید که در ردیف کیفرخواست اتهامی شما این امر به شما نسبت داده نشده است. نماینده دادستان گفت: با اجازه دادگاه این سؤالات از متهم لشگری‌پور می‌پرسم و می‌خواهم راجع به آن در وقت مقتضی که دادگاه تعیین می‌کند پاسخ بدهد.

1- علت تامه عدم پرداخت وجوه قراردادی مربوط به شرکت‌ها را به‌صراحت بیان کنید.

2- درباره چک‌هایی که از داروخانه گرفته‌اید و در بازار تنزیل کردید که نام شخصی به نام آقای تربت هم به میان آمد توضیح بدهید.

3- چرا هزینه‌های واقعی شما در اظهارنامه مالیاتی ثبت‌نشده است.

چرا شرکت دو دفتره بود.

در این هنگام قاضی از متهم لشگری‌پور خواست پاسخ سؤالات نماینده دادستان را بدهد. متهم لشگری‌پور گفت: درباره دو دفتره بودن باید بگویم من از اول با این موضوع مخالف بودم درباره آقای تربت هم او قراردادی با شرکت ما داشت و چک‌های ما مدت‌دار بود و با سررسید نقدی نبود فکر کنم رقم آن حدود بیست میلیارد تومان است که در اختیار آقای تربت قراردادیم. این متهم افزود: اینکه چرا وجوه شرکت را پرداخت نکردیم باید بگویم که ما راهی نداشتیم که تخفیف بدهیم تا پول برگردد و چک‌ها پاس شود جایزه‌ای که به داروخانه می‌دادیم از موجودی شرکت بود این پول به شرکت برگشت داده نشد.

قاضی مسعودی از نماینده سازمان غذا و دارو خواست تا در جایگاه حاضر شود. نماینده سازمان غذا و دارو گفت: در خصوص انبارها آیین‌نامه انبارداری وجود دارد انبار کرج در حوزه استان البرز بوده و هیچ‌گونه مجوزی نداشته است وقتی در شرایط تحریم تأمین دارو صورت می‌گیرد و شرکتی تخفیف‌های قابل‌توجه ارائه می‌کند موردقبول سازمان غذا و دارو نیست. وی افزود: همچنین خریدوفروش مستقیم دارو به داروخانه‌ها نیز ممنوع است که این کار طبق اظهارات متهمین صورت گرفته است. نماینده سازمان غذا و دارو درباره کشف انبار جدید نیز بیان کرد: کشف انبار جدید از طریق دانشگاه علوم پزشکی البرز صورت گرفته و این انبار مجوزی نداشته است و کشف این انبار در دادسرای البرز در حال بررسی است.

پس از سخنان نماینده سازمان غذا و دارو، نماینده شرکت‌های شستا در جایگاه حاضر شد و گفت: با بررسی‌های صورت گرفته در این پرونده کیفری بودن موضوع مشخص شد. شرکت رسا که با سرمایه اولیه یک میلیون ریالی تأسیس‌شده چگونه حجم تراکنش بالای ۳۵۰ میلیارد تومان داشته است؟ وی افزود: خانم نعمت‌زاده اظهار می‌کرد که مالباخته است، این سؤال وجود دارد که خانم نعمت زاده مالباخته است یا موکلینی که حدود ۱۹۰ میلیارد تومان از سرمایه آن‌ها تلف‌شده است.

پس از سخنان نماینده شرکت‌های شستا قاضی مسعودی مقام از مظاهری به‌عنوان نماینده شرکت توسعه دارویی رسا خواست تا در جایگاه حاضر شود. مظاهری اظهار کرد: اتهام را به نمایندگی از شرکت توسعه دارویی رسا قبول نداریم چراکه این شرکت برای ارتکاب جرم ایجاد نشده است و تفصیل مطالب را در جلسه آتی عرض می‌کنم. سپس قاضی مسعودی مقام با اعلام ختم جلسه دادگاه، خاطرنشان کرد: احتمالاً جلسه بعدی دادگاه در سالن اجتماعات مجتمع امام خمینی برگزار می‌شود که تاریخ آن متعاقباً اعلام می‌شود.

 

    جزییات کشف انبار جدید داروی قاچاق متعلق به شبنم نعمت زاده

همچنین دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز در تشریح کشف انبار جدید دارو متعلق به شبنم نعمت زاده گفت: در این خصوص پرونده‌ای به صورت جداگانه تشکیل شده است.   

حاجی رضا شاکرمی، بیان کرد: ارزش انبار مذکور یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است.وی خاطرنشان کرد: این دارو‌ها خارج از ضوابط و مقررات نگهداری می‌شده و انبار کشف شده جدید و با کشفیات گذشته متفاوت است.

دادستان البرز با بیان اینکه در این خصوص پرونده‌ای به صورت جداگانه تشکیل شده است گفت: از آنجایی که این دارو‌ها خارج از ضوابط و مقررات نگهداری شده و اعلام موجودی صورت نگرفته، مطابق با قانون قاچاق تلقی می‌شود. شاکرمی با بیان اینکه انبار مذکور هفته گذشته کشف شده است، عنوان کرد: پرونده این موضوع در دادسرای عمومی و انقلاب کرج در حال رسیدگی است.

نتیجه تصویری برای اجاره انبار

املاک صنعتی پایتخت جامع ترین مرکزاطلاعات املاک در کشور 

جاده مخصوص و قدیم کرج ، مرکز شهر ، غرب تهران، مرکز شهر ،

خرید و فروش ، رهن و اجاره انواع ملک شامل : 

انبار ، سالن ، سوله ، کارگاه ، کارخانه ، اداری ، تجاری ، فروش کارخانه ، انبارهای مواد غذایی ، آرایشی بهداشتی ، دارویی ،

فروشگاههای اینترنتی ، انبار کالاهای بازرگانی ، انبارهای عمومی و اختصاصی ، کارخانجات تولید غذایی و صنعتی ،

کترینگ آشپزخانه صنعتی ، تالار و باغ تالار ، باغ  و باغچه ، تعمیرگاه ، کارواش ، نمایندگی ، سالن فیلمبرداری و همایش ، 

انبار سنگ کاشی سرامیک مصالح و آهن آلات ، زمینهای  کشاورزی و صنعتی.

www.paytakhtmelk.ir

www.sulesara.ir

۰۲۱۶۶۱۸۸۸۵۳  –  ۰۲۱۴۴۵۲۲۰۵۷

۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹  افشار

(درصورت تمایل فایل فروش یا اجاره مشخصات را به شماره 09122967839  واتساپ یا تلگرام نمایید)

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال