امروز ۳۱ فروردين ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۳۱ فروردين ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی :

گوشت ۵ هزار تومان ارزان‌تر شد/ قاچاق دام صحت ندارد

 
 
گوشت ۵ هزار تومان ارزان‌تر شد/ قاچاق دام صحت نداردملکی از کاهش ۵ هزار تومانی قیمت گوشت در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلوو شقه گوسفندی با نرخ ۹۸ تا ۱۰۰ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود.

علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از کاهش ۵ هزار تومانی قیمت گوشت گوسفندی در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۹۱ تا ۹۲ هزار تومان به مغازه دار و ۹۸ تا ۱۰۰ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود.

او کاهش تقاضا و بودجه خانوار برای خرید را از جمله دلایل افت قیمت گوشت در بازار اعلام کرد و افزود: با توجه به آن که تمامی خانوار‌ها در اواخر شهریور هزینه زیادی را برای مدرسه تقبل شدند از این رو طبق روال همه ساله افت تقاضا تا اواسط مهر منجر به روند نزولی قیمت در بازار می‌شود.

ملکی درباره آخرین وضعیت قاچاق دام بیان کرد: با توجه به تشدید نظارت دستگاه‌های متولی بر مرز‌های کشور از خروج غیرقانونی دام جلوگیری شده است که امیدواریم این روند ادامه یابد تا بازار داخل با نوساناتی روبرو نشود.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی ادامه داد: با توجه به زایش‌های فصل پاییز و گذراندن ایام و مناسبت‌های خاص پیش بینی می‌شود که نوسان خاصی در بازار گوشت اتفاق نیفتد.

باشگاه خبرنگاران جوان

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال