امروز ۰۷ مهر ۱۴۰۲
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۰۷ مهر ۱۴۰۲
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

کارفرمایان حق اخراج یا خاتمه یک‌ طرفه قرارداد کارگران را ندارند

مدیرکل بیمه بیکاری گفت: کارفرمایان حق اخراج و اتمام قرارداد کار کارگران به‌صورت یکطرفه را ندارند، قرارداد دوطرفه ملاک تصمیم‌گیری است.
 
کارگر کارفرمایان  حق  اخراج  یا  خاتمه  یک‌  طرفه  قرارداد  کارگران  را  ندارند
 

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  کریم یاوری، مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری با اشاره به اینکه کارفرمایان حق اخراج و یا خاتمه قرارداد کار کارگران به‌صورت یکطرفه را ندارند گفت: قرارداد کار مابین کارگر و کارفرما ملاک تصمیم‌گیری است.وی در خصوص وظایف اعضاء شوراهای اسلامی کار موضوع فصل دوم قانون شوراها اظهار داشت: بالا بردن آگاهی کارکنان در زمینه اقتصادی، فنی و حرفه‌ای و نظایر آن و نیز نظارت بر امور واحد به‌منظور اطلاع از انجام صحیح کار و ارائه پیشنهاد سازنده به مدیران و مسئولان مربوطه در بنگاه اقتصادی است.

 

یاوری اعلام کرد: یکی دیگر از وظایف شورا همکاری و کوشش در بهبود شرایط کار و دستیابی به میزان تولید پیش‌بینی‌شده در برنامه‌های تولیدی بنگاه اقتصادی است. شورای اسلامی کار در حدود وظائف و اختیارات خود در برابر هیئت موضوع 22 و مجمع کارکنان مسئول است.

 

کریم یاوری گفت: یک نفر از اعضاء شورای اسلامی کار به‌انتخاب اعضاء به‌عنوان عضو رابط شورا در جلسات هیئت  مدیره واحد برای ارائه نظریات و پیشنهادات شورا شرکت می‌کند، همچنین یک نفر نماینده مدیریت بنگاه اقتصادی در جلسات شورای اسلامی کار برای ارائه گزارشات مورد نیاز به شورا شرکت می‌کند.

 

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری گفت: وظیفه شورای اسلامی کار همراهی و هماهنگی با کارگران و کارکنان و مدیران برای بهبود رونق تولیدات است. هر چقدر همدلی و هماهنگی بین اعضای شورا و مدیران بنگاه بیشتر باشد بهبود امور و رونق تولید حاصل می‌گردد.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال