امروز ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

متقاضیان گذرنامه لازم نیست به پست مراجعه کنند

گذرنامه

در آستانه اربعین حسینی و افزایش تقاضا برای دریافت گذرنامه، شرکت ملی پست برای متقاضیان ساکن شهر تهران اطلاعیه صادر کرده است. 

به گزارش ایسنا، روابط‌ عمومی شرکت ملی پست، در آستانه اربعین حسینی و افزایش تقاضا برای دریافت گذرنامه از سوی مشتریان گرامی، این شرکت برای سهولت دسترسی متقاضیان ساکن شهر تهران اطلاعیه ای به شرح زیر صادر کرده است: به اطلاع می‌رساند گذرنامه همه متقاضیان حداکثر ۴۸ ساعت پس از صدور که با ارسال پیامک به آنها اطلاع‌رسانی می‌شود، توسط نامه‌رسان اداره پست در نشانی درج شده بر روی پاکت توزیع خواهد شد و نیازی به مراجعه حضوری متقاضیان نیست. در صورت ضرورت، امکان پیگیری وضعیت گذرنامه‌های صادر شده، از ساعت ۲۰:۰۰ تا ساعت ۲۲:۰۰ در واحدهای پستی ذیل فراهم است. لذا مالکین گذرنامه می‌بایست با همراه داشتن اصل شناسنامه یا کارت ملی، بر اساس دو رقم سمت چپ کدپستی محل سکونت، به یکی از واحدهای مورد نظر مراجعه کنند: 

معاون فنی و بازرگانی شرکت ملی پست هم از آمادگی این شرکت برای تحویل  گذرنامه ها تا ساعات پایانی شب خبر داده است. 

حسین غضنفری، افزود: با نزدیک شدن به ایام اربعین، تقاضا برای صدور گذرنامه افزایش پیدا می‌کند و نوبت‌های کاری ۲۴ ساعته برنامه ریزی شده است تا به محض دریافت گذرنامه بتوانیم آن را ارسال کنیم. 

وی با بیان این‌که از ۱۳ مهر به بعد علاوه بر تحویل گذرنامه‌ها در باجه‌های اصلی پستی در طول روز، از ساعت ۲۰ تا ۲۲ امکان تحویل گذرنامه برای کسانی که عجله دارند نیز در باجه‌های منتخب پستی فراهم شده است، گفت: این اقدام در روزهای تعطیل هم انجام خواهد شد. 

وی افزود: البته ۴۸ ساعت پس از ارسال پیامک صدور گذرنامه به زائران، این گذرنامه‌ها به نشانی زائران پست خواهد شد و تا جایی که ممکن است زائران برای دریافت گذرنامه به باجه‌های پستی مراجعه نکنند.

غضنفری ادامه داد: امسال پلیس برای زائرانی که قصد زیارت به عتبات عالیات را دارند و گذرنامه‌های آن‌ها در زمان سفرشان آماده نمی‌شود، برگه‌ای به نام تذکره تحویل می‌دهد که توزیع این تذکره‌ها نیز به عهده ماست و قطعا پس از پایان سفر، گذرنامه این افراد به نشانی شان پست خواهد شد.

 

غضنفری همچنین تاکید کرد: برای شهر تهران مراجعه کنندگان می‌توانند به نزدیک‌ترین دفتر پستی محل سکونتشان مراجعه کنند که در همین خصوص دفاتر پستی شوش، چهارراه لشکر، شهرک قدس، مفتح، میدان رسالت، نبرد جنوبی، شهرری و باجه پل صدر آماده توزیع است و در سایر استان‌ها نیز واحد اصلی هر استان کار توزیع گذرنامه‌ها را به عهده دارد.

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال