امروز ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

خودروسازان شیوه ثبت نام در پیش فروش‌ها را تغییر دهند
محسن کوهکن، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: برای جلوگیری از بروز سوءاستفاده، خودروسازان باید شیوه پیش فروش خود را تغییر دهد تا خودرو با قیمت کارخانه به دست مصرف کننده اصلی برسد.
وی  درباره پیش فروش خودروسازان، گفت: مراجعات مردم به نمایندگان به دلیل عدم موفقیت در ثبت نام در پیش فروش‌ خودروسازان بسیار است زیرا متقاضیان مدعی هستند علی‌رغم تلاش‌های بسیار نمی‌توانند در این پیش فروش ها ثبت نام کنند.
نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی افزود: اطراف نمایندگی‌ها افرادی پرسه زده و به متقاضیان ثبت‌نام در پیش فروش‌ها پیشنهاد می‌دهند در صورت پرداخت پول، آنها را در این پیش فروش‌ها، ثبت‌نام می‌کنند. وی اظهار کرد: با بررسی‌های انجام گرفته مشخص شد، شرکت‌های خودروساز یا نمایندگی‌های فروش قصوری در عدم موفقیت مردم در ثبت نام در پیش فروش‌ها ندارد. این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: عده‌ای با اتکا به اطلاعات خود و زد و بندهای موجود سیستم ثبت نام‌ خودروسازان را هک کرده و در پیش فروش‌ها ثبت‌نام می‌کنند، بنابراین نمی‌توان با آنها برخورد کرد زیرا شناسایی آنها مشکل است.

هزینه تبلیغات اپراتورهای اینترنت از جیب مردم پرداخت نشود
محمدرضا منصوری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اگرچه نمی‌توان از تبلیغات اپراتورهای اینترنت جلوگیری کرد اما هزینه این تبلیغات نباید از جیب مردم پرداخت شود. وی  درباره گرانی اینترنت، گفت: دستگاه های نظارتی و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی باید بر عملکرد اپراتورها نظارت کنند تا در صورت تخلف آنها را جریمه کرده و روند فعالیت‌های خود را اصلاح کنند. نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر اینترنت به یکی از اقلام اساسی در سبد هزینه‌ی خانواده‌ها تبدیل شده است، افزود: اپراتورهای اینترنت باید در ازای دریافت هزینه، خدمات مناسبی به مردم ارائه کنند.
وی با اشاره به برخی گلایه‌های مردم درباره حجم بسته‌های اینترنت همراه، اظهار کرد: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی باید بر نحوه ارائه خدمات شرکت‌های اپراتور اینترنت همراه نظارت داشته باشد، چراکه در صورت کم فروشی در این شرکت‌ها، مردم متوجه نمی شوند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه اپراتورهای اینترنت همراه باید بسته‌های اینترنتی را با هزینه‌های مناسب در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهند، ادامه داد: هرچند یارانه‌ای برای اینترنت در نظر گرفته نمی‌شود اما اپراتورهای همراه باید برای کاهش هزینه‌های بسته‌های اینترنت همراه هزینه‌های سربار را حذف کرده و سیاست مدیریت هزینه‌های مازاد را اجرایی کنند.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال