امروز ۰۷ مهر ۱۴۰۲
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۰۷ مهر ۱۴۰۲
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

اجباری شدن رمز پویا در ۱۸ بانک تا یکشنبه

 
بانک مرکزی با صدور اطلاعیه‌ای قطع رمز دوم ایستا در چند بانک دیگر را اعلام کرد. بر این اساس رمز دوم ایستا در ۱۸‌بانک و موسسه اعتباری تا روز یکشنبه قطع خواهد شد. 
براساس این اطلاعیه که پیرو اقدامات انجام‌شده در مورد قطع رمز دوم ایستا (رمز دوم فعلی کارت بانکی) صادر شده است، رمز دوم ایستا در بانک‌های صنعت و معدن، اقتصاد نوین، ایران زمین و سرمایه در روز هفدهم بهمن‌ماه سال جاری، در بانک‌های سپه، انصار، گردشگری، شهر، آینده و توسعه صادرات در روز نوزدهم بهمن‌ماه و در بانک‌های ملی، تجارت، پارسیان، کارآفرین، خاورمیانه، حکمت ایرانیان، موسسه اعتباری توسعه و موسسه اعتباری کوثر در روز بیستم بهمن‌ماه سرویس رمز دوم ایستا قطع خواهد شد و مشتریان این بانک‌ها پس از تاریخ‌های اعلام شده قادر به استفاده از رمز دوم ایستا خود نبوده و باید از سامانه‌های دریافت رمز دوم پویا استفاده کنند.
این اطلاعیه می‌افزاید: زمان قطع سرویس رمز دوم ایستا در سایر بانک‌ها نیز متعاقبا اعلام می‌شود. همچنین با توجه به سهولت دریافت رمز دوم پویا از طریق «پیامک» مشتریان بانکی می‌توانند با مراجعه به دستگاه خودپرداز بانک خود، این سرویس را فعال کنند.
رییس پلیس فتا پایتخت نیز  ضمن تاکید بر ضرورت استفاده از رمز دوم پویا  گفت: «افرادی که هنوز از رمزهای ایستا برای تراکنش‌های بانکی خود استفاده می‌کنند، در معرض کلاهبرداری‌های اینترنتی هستند.»
سرهنگ تورج کاظمی درباره علت تاخیر در اجرای طرح اظهار کرد: «بانک‌ها اعلام کردند در حال ایجاد زیرساخت‌ها هستند و به نظر می‌رسد تا بیستم بهمن ماه، اجرای این طرح سراسری شود.»
رییس پلیس فتا پایتخت با بیان اینکه تا  کنون چند بانک این طرح را ایجاد کرده اند گفت: «اما هنوز تعداد پرونده‌های کلاهبرداری و فیشینگ، کاهش پیدا نکرده است.»
این مقام انتظامی اظهار کرد: «برخی بانک‌ها اعلام کرده اند تراکنش‌های بانکی روزانه زیر صدهزارتومان، با همان رمزهای ایستا قابل استفاده است.»
وی افزود: «ما پیگیر غیرفعال سازی رمزهای دوم دائمی هستیم تا بتوانیم از از این طریق حساب‌های بانکی کاربران را در مقابل کلاهبرداران حفاظت کنیم.»
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال