امروز ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

رئیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید: چنانچه قرار باشد تقاضا برای خرید طلا در شب عید کاهش یابد قدر مسلم نیز قیمت طلا در هفته پایانی اسفند روند نزولی را در پیش خواهد گرفت.

به گزارش رادیو سهام، بر خلاف سال‌های گذشته که نمی‌شد در بازار طلا سوزن انداخت امسال با شیوع ویروس کرونا بازار طلا سوت و کور  به نظر می‌رسد.

آنچه تحلیلگران درباره بازارهای جهانی طلا هم می‌گویند قیمت جهانی طلا در هفته دوم مارس با افت ۹٫۱ درصدی مواجه شده که به گفته آنها این بدترین عملکرد هفتگی طلا از سال ۱۹۸۳ تاکنون محسوب می‌شود.

درحالی‌که هر اونس فلز زرد در اولین روز از معاملات هفتگی با قیمت هزار ۶۷۲ دلار معامله می‌شد، در معاملات روز جمعه به هزار و ۵۲۹ دلار کاهش یافت.

در همین حال رئیس اتحادیه طلای تهران درباره وضعیت بازار طلا گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا بازار طلا نیز از تب و تاب افتاده است. به طوری‌که وضعیت خرید و فروش طلا در بازار به صفر رسیده است. برخی از طلا فروشان به دلیل شیوع این ویروس واحدهای صنفی خود را تعطیل کردند. عده دیگری از طلافروشان هم در سطح بازار هستند که به طور محدود فعالیت دارند.

ابراهیم محمدولی افزود: قیمت طلا نسبت به آخرین معاملات انجام شده روند کاهشی داشته یعنی روند صعودی قیمت طلا نیز در جهان کُندتر شده است. همین موضوع قیمت طلا در بازارهای داخلی را نیز ارزان کرد.

او با اشاره به آخرین قیمت طلای ۱۸ عیار اظهار کرد: براساس آخرین برآوردها قیمت طلای ۱۸ عیار در معاملات روز پنجشنبه به گرمی ۵۴۹ هزار تومان رسید، این در حالی است که قیمت طلا در اوایل هفته رقم ۶۰۲ هزار تومان را ثبت کرده بود. یعنی هر گرم طلای ۱۸ عیار حدود هشت هزار تومان ارزان شد.

محمدولی درباره قیمت طلا تا پایان هفته گفت: چنانچه قرار باشد تقاضا برای خرید طلا در شب عید کاهش یابد قدر مسلم نیز قیمت طلا در هفته پایانی اسفند روند نزولی را در پیش خواهد گرفت.

منبع: تجارت نیوز 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال