امروز ۰۳ مهر ۱۳۹۹
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۰۳ مهر ۱۳۹۹
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

مدیرعامل پشتیبانی امور دام گفت:​ به غیر از روز اول عید که جمعه است؛

تمامی مراکز عرضه گوشت شامل سردخانه‌ها، توزیع‌کنندگان و فروشگاه‌ها باز بوده و تامین و توزیع اقلام پروتئینی متوقف نخواهد شد.

سردخانه‌ها و فروشگاه‌ها در ایام نوروز باز خواهند بود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، حسن عباسی معروفان گفت: هم اکنون گوشت قرمز وارداتی در تمامی فروشگاه‌ها به قیمت کیلویی ۴۰ هزار تومان و گوشت تازه داخلی نیز به قیمت هر کیلو ۹۳ هزار تومان در فروشگاه‌ها عرضه می‌شود.

وی گفت: گوشت مرغ منجمد نیز به قیمت هر کیلو ۱۲ هزار تومان و گوشت مرغ کشتار روز نیز به ازای هر کیلو ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان به مردم عرضه می‌شود.

مدیرعامل سازمان پشتیبانی امور دام با تاکید بر اینکه توزیع اقلام پروتئینی به صورت روزانه انجام شده و هیچ توقفی در این زمینه نخواهیم داشت، افزود: به غیر از روز اول عید که روز جمعه است؛ تمامی مراکز عرضه گوشت شامل سردخانه‌ها، توزیع‌کنندگان و فروشگاه‌ها باز بوده و تامین و توزیع اقلام پروتئینی متوقف نخواهد شد.

عباسی معروفان با بیان اینکه در دو سه هفته گذشته به دلیل شیوع بیماری کرونا و همچنین بارندگی‌ها قیمت گوشت قرمز جهش داشته گفت: اکنون قیمت دوباره به زیر ۱۰۰ هزار تومان برگشته و امسال با مازاد تولید در زمینه دام سبک روبرو بوده و ثبات قیمت‌ها ادامه خواهد یافت.

وی درباره دلیل افزایش قیمت برخی فرآورده‌های پروتئینی نظیر ران گوسفندی در قصابی‌ها افزود: از آنجا که به دلیل شیوع بیماری کرونا آلایش گاو و گوسفند نظیر دل، جگر و قلوه مشتری ندارد و قیمت این اقلام به یک سوم کاهش پیدا کرده؛ بنابراین برخی از قصابی‌ها با افزایش قیمت برخی اقلام پروتئینی سعی می‌کنند، ضرر خود را بدین وسیله جبران کنند.

مدیرعامل سازمان پشتیبانی امور دام در پایان گفت: هم اکنون دام در بسیاری از استان‌های کشور بیش از نیاز است و مردم نگران تامین مواد پروتئینی مورد نیاز خود نباشند.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال