امروز ۰۸ مهر ۱۴۰۲
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۰۸ مهر ۱۴۰۲
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

آمادگی پلیس برای صدور گواهینامه رانندگی بدون کارت پایان خدمت

جانشین رئیس پلیس راهور گفت: آمادگی داریم بلافاصله با ابلاغ ستاد کل برای افراد متضاقی بدون کارت پایان خدمت، گواهینامه رانندگی صادر کنیم.

آمادگی پلیس برای صدور گواهینامه رانندگی بدون کارت پایان خدمت

جانشین رئیس پلیس راهور گفت: آمادگی داریم بلافاصله با ابلاغ ستاد کل برای افراد متضاقی بدون کارت پایان خدمت، گواهینامه رانندگی صادر کنیم.آمادگی پلیس برای صدور گواهینامه رانندگی بدون کارت پایان خدمت سردار موسی امیری اظهار داشت: اخباری در مورد توافق ستادکل نیروهای مسلح و مجلس برای صدور گواهینامه رانندگی بدون کارتپایان خدمت منتشر شده است که در صورت ابلاغ از سوی ستادکل نیروهای

مسلح بلافاصله در دستور کار پلیس راهور قرار می گیرد.

وی ادامه داد: ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح هر زمان به دست پلیس راهور برسد، در کمترین مدت کار صدور گواهینامه بدون کارت پایان خدمت از سوی پلیس راهور انجام می شود. 

جانشین رئیس پلیس راهور تاکید کرد: پلیس پیش از این هم اعلام کرده بود که آماده است در صورت ابلاغ ستادکل،این قانون را به اجرا در بیاورد.

به گفته امیری زیر ساخت های اجرای این موضوع فراهم است و پلیس پس از ابلاغ اقدام به اجرای قانون می کند.

تا پایان سال، صدور گواهینامه دیگر منوط به داشتن کارت پایان خدمت نیست

گواهینامه بدون کارت پایان خدمت

گواهینامه رانندگی دیگر قرار نیست در گرو کارت پایان خدمت باشد؛ این خبری است که دیروز رئیس پلیس راهور ناجا صحت آن را تائید کرد و گفت قرار است تا پایان سال این روند شکل قانونی به‌خود گرفته و در کشور اجرایی شود.

به گزارش جام‌جم، دیروز سردار تقی مهری در حاشیه نشست فصلی روسای پلیس راهور و رونمایی از پلاک‌های سیاسی در‌باره صدور گواهینامه بدون نیاز به تعیین تکلیف سربازی سخن گفت: 

آن‌طور که او توضیح داد برابر قانون مصوب مجلس که از سوی دولت ابلاغ شده، تمام کسانی که دارای کارت پایان خدمت یا معافیت نباشند نیز می‌توانند برای دریافت گواهینامه اقدام کنند، اما به‌دلیل این‌که اجرای این قانون نیاز به تدوین دستورالعمل داشت، اجرای آن به تاخیر افتاد، چرا که در مورد برخی سربازان غایب و فراری نیازمند جزئیاتی بود که در حال تدوین است که امسال این مصوبه اجرایی خواهد شد.

اوایل اردیبهشت سال گذشته بود که زمزمه‌های صدور گواهینامه بدون نیاز به کارت پایان خدمت از مجلس شنیده شد. آن زمان برخی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس در جریان بررسی لایحه بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل اشخاص ثالث، موضوع حذف شرط داشتن پایان خدمت سربازی برای گواهینامه را مورد بررسی قرار داده و از مصوبه‌ای خبر دادند که براساس آن شرط پایان خدمت سربازی برای اخذ گواهینامه حذف می‌شد.

به اعتقاد نمایندگان و کارشناسانی که برای تصویب این مصوبه پافشاری می‌کردند استفاده از وسایل نقلیه حق همه مردم است و نباید برای آن پیش‌شرطی گذاشت.

افزون بر این آنها بر این نکته پافشاری می‌کنند که هستند جوانانی که به دلیل نداشتن گواهینامه در زندان به سر می‌برند، چرا که تصادف کرده اند و براساس قانون مجرم شناخته می‌شوند.

 

مخالفان چه می‌گویند

حذف شرط داشتن کارت پایان خدمت برای صدور گواهینامه رانندگی مخالفانی نیز داشته و دارد؛ برای نمونه وقتی رسیدگی به چنین روندی در مجلس رسانه‌ای شد.سردار موسی کمالی، رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح به این ماجرا واکنش نشان داد و با رد احتمال حذف شرایط تعیین تکلیف سربازی برای دریافت گواهینامه تاکید کرد، چنین طرحی هماهنگ نشده است و کارشناسی شده‌ نیست.

او با استناد به ماده 10 قانون خدمت وظیفه عمومی گفته بود، براساس قانون مشمولانی که مرتکب غیبت می‌شوند با محدودیت اجتماعی مانند ممنوعیت دریافت گواهینامه، وام، پروانه کسب و... رو به رو خواهند شد.

اما سخنان دیروز رئیس پلیس راهور بیانگر این موضوع است که دریافت گواهینامه دیگر برای مشمولان غایب به‌عنوان محرومیت اجتماعی شناخته نخواهد شد.

محرومیت‌ها جدی‌تر می‌شود

با حذف کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت سربازی می‌توان امیدوار بود که افراد بیشتری بتوانند از حق خود در استفاده از وسایل حمل و نقل بهره ببرند، اما برخی کارشناسان نگرانند که حذف چنین محرومیت‌هایی سبب شود، به آمار حدود دو میلیون مشمول غایبی که در کشور وجود دارد اضافه شود و افراد بیشتری برای گذراندن خدمت سربازی خود اقدام نکنند و به این شکل نیروهای نظامی کشور که به نظر می‌رسد سرباز‌محور است، آسیب ببیند.

سردار ابراهیم کریمی، جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در گفت‌وگو با جام‌جم اظهار می‌کند: هنوز محرومیت‌های دیگری برای مشمولان غایب وجود دارد، برای نمونه آنها نمی‌توانند اصل مدرک تحصیلی‌شان را دریافت کنند، نمی‌توانند در دستگاه‌های دولتی یا خصوصی استخدام شوند، نماینده مجلس شوند یا بتوانند از اعضای اصلی سازمان‌های مردم نهاد باشند.

اما به نظر می‌رسد قرار است محرومیت‌های جدیدی نیز برای مشمولان فراری در نظر گرفته شود، زیرا آن طور که سردار کریمی می‌گوید، پس از این‌که فرصت‌هایی مانند طرح جریمه ریالی مشولان غایب حذف شود، برای ایجاد محرومیت‌های جدی‌تر اقدام خواهد شد.

بنابر این مشمولانی که شرایط استفاده از طرح جریمه ریالی مشمولان غایب را دارند بهتر است از فرصت پیش‌آمده استفاده کرده و تکلیف وضعیت نظام وظیفه خود را روشن کنند.


برای اطلاع از آخرین اخبار اقتصادی ، صنعتی ، حوادث و قیمتهای لحظه ای ارز ، دلار ، طلا و سکه اینجا کلیک کنید.


املاک صنعتی پایتخت

 املاک صنعتی پایتخت 

 جامعترین مرکز اطلاعات املاک در کشور  

 جاده مخصوص کرج (لشگری) ، جاده قدیم کرج (فتح) 

 مرکز شهر ، غرب تهران 

 خرید و فروش ، رهن و اجاره انواع ملک شامل: 

 انبار ، سالن ، سوله ، کارگاه ، کارخانه ، اداری ، تجاری ، فروش کارخانه 

انبارهای مواد غذایی ، آرایشی بهداشتی ، دارویی ، فروشگاههای اینترنتی

انبار ، کالاهای تجاری ، بازرگانی ، انبارهای عمومی و اختصاصی

کارخانجات تولیدی ، غذایی ، دارویی ، صنعتی ، شیمیایی

مطبخ ، کترینگ آشپزخانه صنعتی ، رستوران ، تالار و باغ تالار ، باغ و باغچه

تجاری ، تعمیرگاه مجاز ، نمایندگی ، کارواش ، گاراژ

اداری ، دفترکار ، سالن فیلمبرداری ، کنفرانس ، همایش

انبار روباز ، انبار سنگ ، کاشی ، سرامیک ، مصالح و آهن آلات ، دپوی خودرو

زمینهای کشاورزی و صنعتی ...

www.paytakhtmelk.ir

www.sulesara.ir

۰۲۱۶۶۱۸۸۸۵۳ – ۰۲۱۴۴۵۲۲۰۵۷

 ۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹ افشار 

نیازمند املاک اداری ، تجاری ، صنعتی شما جهت

 رهن و اجاره یا خرید و فروش در جاده مخصوص کرج ، جاده قدیم کرج ، مرکز شهر و غرب تهران هستیم.             

    (  به مابسپارید ازما بخواهید  )  

 ( درصورت تمایل فایل فروش یا اجاره ملکتان تماس حاصل نموده یا مشخصات را به شماره 09122967839 واتساپ یا تلگرام نمایید ) 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال