امروز ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
 شاخص کل در بازار بورس روز گذشته (سه‌شنبه) ۶ هزار و ۹۴۴ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و دو هزار واحد رسید. براساس معاملات روز گذشته بیش از ۹ میلیارد و ۳۸۰ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۰۰ هزار و ۲۷۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.
همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۶ هزار و ۷۰۷ واحد افزایش به ۳۲۱ هزار و ۱۵۸ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با چهار هزار و ۴۴۳ واحد رشد به ۲۱۲ هزار و ۷۸۸ واحد رسیدند. شاخص بازار اول ۸۸۳ واحد و شاخص بازار دوم ۳۱ هزار و ۴۶۸ واحد افزایش داشتند.
علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد مخابرات ایران (اخابر) با دو هزار و ۳۲۱ واحد، ‌پارس مینو (غپینو) با یک هزار و ۲۶۶ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۹۱۸ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۱۲۰ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۹۱۳ واحد، سرمایه گذاری دارویی تامین (تیپیکو) با ۸۹۶ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۸۷۸ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۶۸۹ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.
 در مقابل نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با دو هزار و ۱۸۸ واحد، پلایش نفت تهران (شتران) با ۶۴۶ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۶۱۲ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۵۹۷ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۵۴۲ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۲۹۴ واحد و معدنی و پالایش نفت تبریز (شبریز) با ۲۸۹ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بود.
برپایه این گزارش، روز گذشته نماد بانک ملت، بانک تجارت، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان، بانک صادرات ایران و ملی صنایع مس ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.
گروه بانک‌ها هم در معاملات روز گذشته صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه دو میلیارد و ۹۴۱ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۱ هزار و ۷۸۲  میلیارد ریال داد و ستد شد.
شاخص فرابورس نیز بیش از ۵۶ واحد رشد داشت و بر روی کانال ۱۱ هزار و ۲۹۱  واحد ثابت ماند. همچنین در این بازار سه میلیارد و ۴۷ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۵۰ هزار و ۴۶۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.
روز گذشته نمادهای سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، بانک دی (دی)، ‌ویتانا (غویتا)، تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا) واعتباری ملل (وملل)، تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.
همچنین نماد سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، ‌ پالایش نفت لاوان (شاوان)، ‌ هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند) و توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال