امروز ۳۱ فروردين ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۳۱ فروردين ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

به گفته سخنگوی ستاد راهبری سهام عدالت، فقط سهامدارانی که روش مستقیم را انتخاب کنند می‌توانند از روز ششم تا دهم خرداد ماه فرم فروش ۳۰ درصد سهام خود را از طریق بانک‌ها تکمیل کنند.

بر اساس اعلام وزیر امور اقتصادی و دارایی سهامداران از روز سه‌شنبه هفته جاری یعنی از روز ششم خرداد ماه می‌توانند با مراجعه به بانک‌ها فرم فروش سفارش فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت خود را تکمیل کنند.

حسین فهیمی، سخنگو ستاد رهبری آزادسازی سهام عدالت در این خصوص  گفت: فقط سهامدارانی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند می‌توانند به بانکی که شماره شبا خود در آن را به سامانه سهام عدالت داده‌اند مراجعه و فرم فروش را تکمیل کنند. 

به گفته وی، زمان فروش ۳۰ درصد سهام از روز ششم خرداد ماه آغاز می‌شود و تا روز شنبه دهم ادامه دارد. 

وی در خصوص کسانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند گفت: محدودیت ۳۰ درصدی برای کسانی است که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند، سهامدارانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کنند پس از این که نماد شرکت‌های سرمایه‌گذاری در بورس پذیرفته شد می‌توانند سهام خود را بدون محدودیت بفروشند. 

طبق اظهار رئیس سازمان خصوصی‌سازی تا پیش از آزادسازی سهام عدالت حدود پنج میلیون نفر از دارندگان سهام عدالت، شماره شبا خود را در سامانه ثبت نکرده بودند که به گفته معاون سازمان خصوصی‌سازی از زمانی که بحث آزادسازی سهام عدالت مطرح شده تاکنون حدود ۶۰۰ هزار نفر شماره شبای خود را در سامانه سهام عدالت اعلام کردند. 

شماره شبا برخی از این گروه هنوز تایید نشده است، آیا این افراد نیز می‌توانند از ششم خرداد ماه نسبت به فروش سهام عدالت اقدام کنند؟ 

فهیمی در پاسخ به این سوال گفت: کسانی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند، صرف نظر از این که شماره شبا آن‌ها تایید شده یا خیر می‌توانند به بانک‌ها مراجعه کنند. 

وی در خصوص سهامدارانی که زیر سن قانونی (۱۸ سال) قرار دارند گفت: برای این گروه از سهامداران پدر یا قیم می‌تواند نسبت به آزادسازی و فروش سهام عدالت آن‌ها اقدام کند. 

به گفته وی برای کسانی که روش مستقیم را انتخاب کنند کد بورسی صادر می‌شود و سپس باید در سامانه سجام فرایند احراز هویت را انجام دهند.
منبع: تجارت نیوز


آیا مشمولان سهام عدالت به کد بورسی نیاز دارند؟
فروش یا حفظ سهام عدالت، کدام به صرفه‌تر است؟
سهام‌عدالت خود را حفظ کنید

این مطلب برایم مفید است  

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال