امروز ۳۰ فروردين ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۳۰ فروردين ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

قیمت دلار 11 خرداد 1399

قیمت دلار و قیمت یورو برای تاریخ ۱۱ خرداد ماه ۱۳۹۹ اعلام شد.

قیمت روز دلار

به گزارش اقتصادآنلاین، در جریان معاملات امروز بازار ارز قیمت دلار در صرافی‌های بانکی برای خرید از فروشنده 17000 تومان و قیمت دلار برای فروش 17100 تومان تعیین شده است.

بر این اساس قیمت دلار در بازار امروز نسبت به قیمت دلار در روز گذشته ثابت مانده است.

قیمت روز یورو

همچنین امروز قیمت یورو در صرافی‌های بانکی برای خرید 18500 تومان و قیمت یورو برای فروش 18600 تومان اعلام شد که به این ترتیب قیمت یورو نیز نسبت به روز گذشته ثابت مانده است.

گریزی به بازار ارز سال۹۸

بازار ارز سال گذشته به دو نیمه اول و دوم سال قابل تقسیم است؛ در نیمه اول سال عمده نوسان قیمت دلار بین ۱۱ تا ۱۲هزار تومان بود اما در نیمه دوم سال به دلیل بروز یکسری اتفاقات سیاسی و اقتصادی مهم از جمله افزایش قیمت بنزین، تنش‌های موجود در منطقه و درگیری بین ایران و آمریکا، قیمت دلار از ۱۱ هزار تومان در مهر ماه تا مرز ۱۵هزار تومان در دی ماه نیز پیش رفت و در روزهای پایانی سال قیمت دلار تا ۱۵۹۰۰تومان هم افزایش یافت اما در نهایت معاملات بازار ارز سال ۱۳۹۸، با قیمت ۱۴۹۰۰تومان برای دلار آمریکا و ۱۶۹۰۰ تومان برای یورو به کار خود پایان داد.

نگاهی به روند قیمت دلار از ابتدای سال۹۹

بعد از نوسانات بالای قیمت دلار در نیمه دوم سال۹۸، امسال بازار آزاد ارز کار خود را با قیمت ۱۶۴۵۰تومان برای دلار یعنی حدود ۵۰۰تومان بیشتر از قیمت دلار در آخرین روز معاملات سال۹۸، آغاز کرد اما با شروع کار بازار و گذشت حدود یک هفته، قیمت دلار به زیر ۱۶هزار تومان سقوط کرد و در روز بیستم فروردین ماه قیمت هر اسکناس دلار آمریکا به ۱۵۹۰۰تومان رسید.

البته قیمت دلار در این کانال ماندگار نبود و مجددا افزایش یافت و تا اواخر فروردین ماه، قیمت دلار به ۱۶۱۵۰ تومان هم رسید اما در نهایت حرکت آن معکوس شد و دلار معاملات فروردین را با قیمت ۱۵۴۰۰تومان به پایان رساند.

قیمت دلار در بازار آزاد در یک نیمه گذشته از اردیبهشت ماه نیز بین ۱۵۴۰۰ تا ۱۶۳۰۰تومان نوسان داشته اما در صرافی ملی قیمت دلار بین ۱۵۵۰۰ تا ۱۵۷۰۰ تومان متغیر بود؛ قیمت دلار آزاد در هفته اول این ماه از کف قیمت سال یعنی ۱۵۴۰۰ تومان به سقف قیمتی که۱۶۳۰۰تومان بود صعود کرد اما در هفته دوم، قیمت دلار مجددا وارد مدار نزولی شد.

طی این هفته قیمت دلار آمریکا در بازار آزاد به ۱۵۹۰۰تومان سقوط کرد اما مجددا در بازار امروز، قیمت دلار آمریکا به ۱۶۱۰۰تومان رسید، قیمت دلار در صرافی ملی نیز از شروع کار بازار تا کنون در کانال ۱۵هزار تومان نوسان داشته است.

قیمت ارز

آنچه در جدول زیر آمده قیمت خرید و فروش دلار و قیمت یورو در صرافی بانکی است؛ لازم به ذکر است که بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را 4200 تومان اعلام کرده است.

نرخ انواع ارز

قیمت

قیمت دلار صرافی بانکی(برای فروش)

17100 تومان

قیمت یورو صرافی بانکی (برای فروش)

18600 تومان

قیمت خرید دلار در بانک‌ها

17000 تومان

قیمت خرید یورو در بانک‌ها

18500 ت

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال