امروز ۰۳ بهمن ۱۳۹۹
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۰۳ بهمن ۱۳۹۹
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

نتیجه تصویری برای اخبارکوتاه

لزوم توجه به صنایع کوچک در کشور

یحیی آل اسحاق، عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران با تاکید بر اینکه مسائل اقتصادی را باید تدریجی نه دفعی رفع کرد، گفت: معیشت و اشتغال در شرایط فعلی مشکلی اصلی عامه مردم است دولت باید به نحوی تدبیرکند که در وهله نخست بتواند چنین مشکلاتی را از پیش پای زندگی مردم بردارد. وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه 93 درصد صنایع در ایران کوچک و متوسط هستند، افزود: در حال حاضر بیشترین مشکلات در مملکت مربوط به این نوع از صنایع است. عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران اظهارداشت: دولت امروز تمامی حمایت های خودرا به سمت صنایع بزرگ از قبیل پتروشیمی، خودروسازی و مصادیقی از این نوع معطوف کرده است. وی یادآورشد: برای ایجاد اشتغال، پویایی تولید، صادرات، رشد اقتصادی و مواردی از این دست باید به صنایع کوچک و متوسط اولویت ویژه قائل شد. آل اسحاق اذعان داشت: صنایع کوچک در دنیای امروز به دلیل اشتغالزایی، درآمدزایی، کمک به رشد کارآفرینی و توسعه کسب و کار به عنوان ستون فقرات اقتصاد کشورهای توسعه‌یافته شناخته می شوند.

 

کنترل قیمت آپارتمان های نقلی با تولید خانه‌های حمایتی

 احسن علوی، عضو کمیسیون عمران مجلس، از گرانی خانه های ۵۰ تا ۷۰ متری همزمان با رشد معاملات مسکن انتقاد کرد و با اشاره به رشد معاملات مسکن در سال جاری و افزایش 15 درصدی قیمت‌ها در بازار، گفت: کاهش نرخ سود بانکی و تمایل مردم به سرمایه گذاری در بازار مسکن رشد معاملات در این بازار را رقم زد.  وی راهکار کاهش یا ثبات نرخ قیمت واحدهای مسکونی در بازار را تولید مسکن حمایتی از سوی دولت خواند و گفت: در شرایط فعلی دولت باید با تنظیم بازار عرضه و تقاضا از رشد قیمت ها جلوگیری کند. عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه همزمان با خروج سپرده های مردم از شبکه های بانکی و سراریز شدن آن به سمت بازار مسکن عرضه و تقاضا در این بازار از تعادل خارج شد، افزود: بر هم خوردن عرضه و تقاضا به رشد قیمت مسکن دامن زده است. این نماینده مجلس با بیان اینکه بیشترین نوع معاملات مسکن مشمول خانه های 50 تا 70 متری و به نوعی آپارتمان های نقلی بوده است، تصریح کرد: با بیشتر شدن تقاضا برای خرید این نوع آپارتمان ها افزایش 10 تا 15 درصدی قیمت این واحدها در بازار رخ داده است.

 

تلفات آنفولانزای حاد پرندگان قابل توجه بود

 علی ابراهیمی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به قابل توجه بودن تلفات آنفولانزای مرغی و  با بیان اینکه واردات تخم مرغ در حجم زیاد امکان‌پذیر نیست و چند کامیون تخم‌مرغ نمی‌تواند در قیمت کل کشور تاثیر داشته باشد، گفت: نمی‌توان قیمت تخم مرغ را با واردات کاهش داد. وی در خصوص واردات تخم مرغ توسط دولت در راستای کاهش قیمت این محصول اظهار داشت: واردات تخم مرغ با توجه به سخت بودن آن و اینکه تنها از مسیر کشور ترکیه و برخی مرزهای خشکی امکان‌پذیر است و با توجه به اینکه ماندگاری این محصول در بیرون از یخچال و در یخچال بیشتر از دو هفته نیست نمی‌توان تخم مرغ تازه را به میزانی که لازم است وارد کرد. عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید شرایط را به‌گونه‌ای فراهم کنیم که میزان مصرف کشور را از طریق تولیدکنندگان داخلی تامین کنیم، گفت: نباید اجازه دهیم بی‌توجهی‌هایی که در بروز بیماری‌ها صورت می‌گیرد کشور را اینگونه دچار مشکل کند. نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی، ضمن اشاره به اینکه همیشه گرانی‌ها بر اثر جوهای روانی که تاثیراتی را در کشور ایجاد می‌کند است، ادامه داد: قیمت تخم مرغ تا هر کیلو 10 هزار تومان افزایش پیدا کرد و اکنون هر شانه تخم مرغ 2 هزار تومان کاهش قیمت داشته است، تلفات بر اثر شیوع آنفولانزای حاد پرندگان تلفات قابل توجهی بود که به مرور زمان خطوط تولید وارد چرخه می‌شوند.

 

شکستن بازار انحصار اوراق وام مسکن نزدیک است

 صدیف بدری، سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، ورود بانک ملی به عرصه تسهیلات دهی در حوزه مسکن از راهکار های رونق ساخت و ساز و همچنین شکستن انحصار در خرید و فروش اوراق دانست. وی با اشاره به پیشنهاد ارائه وام مسکن از سوی بانک‌ملی، گفت: ارایه این نوع وام از سوی بانک های دیگر می تواند رونق و تحولی در حوزه ساخت و ساز و تولید مسکن ایجاد کند. 

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه شکسته شدن انحصار در ارایه تسهیلات مسکن می تواند سرعت ارائه خدمات به مردم را بیشتر کند، افزود: اینکه تنها یک بانک در حوزه تسهیلات مسکن اقدام کند مصوبه قانونی نبوده و سایر بانک ها نیز می توانند در این موضوع مشارکت داشته باشند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه از دیگر ثمرات تسهیلات دهی مسکن از سوی سایر بانک ها علاوه بر بانک مسکن کاهش نرخ اوراق وام است، تصریح کرد: با این نوع تسهیلات دهی از سوی بانک های مختلف انحصار ایجاد شده در دست سپرده گذاران بانک مسکن نیز شکسته شده و قیمت اوراق در بازار کاهش می یابد.

بدری با بیان اینکه برای ورود بانک ملی به عرضه تسهیلات دهی در حوزه مسکن نیاز به مصوبه قانونی وجود ندارد، گفت: این بانک از منابعی که در اختیار دارد پرداخت تسهیلات را در دستور کار قرار می دهد و نیاز به مجوز مجلس برای این موضوع ندارد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه کمیسیون عمران مجلس با ورود بانک های مختلف به حوزه تسهیلات دهی در حوزه مسکن در شرایط فعلی بازار موافق است، افزود: در صورت لزوم ریل گذاری برای حضور بانک های مختلف در حوزه تسهیلات دهی در بخش مسکن صورت خواهد گرفت.


اجاره انباردر میدان شوش 500متر

املاک صنعتی پایتخت 

جاده مخصوص وقدیم کرج، شهرکهای صنعتی حومه تهران،

مرکز شهر، خرید، فروش، اجاره انبار،اجاره سالن، اجاره سوله،

اجاره کارگاه، فروش کارخانه، انبارهای موادغذایی، دارویی،

شیمیایی،کالاهای بازرگانی، انبارداری، انبارهای عمومی، خصوصی،

کارخانجات تولید غذایی و صنعتی، کترینگ، تالار، باغ تالار،

باغ، باغچه، تعمیرگاه، کارواش، نمایندگی، سالن همایش ،

اداری، تجاری، پارکینگ، انبارکاشی سرامیک، آهن آلات،

زمین کشاورزی و صنعتی، خدماتی، مسکونی،

مشارکت درساخت وتولید،

وموارد دیگر رادر سایت املاک صنعتی پایتخت مشاهده نمایید.

www.paytakhtmelk.ir

www.sulesara.ir

www.solesara.ir

02166188853  -  02144522057

09122967839  افشار

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال