امروز ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

خرید و فروش مسکن در تهران 10 درصد کاهش یافت

رییس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران گفت: «تعداد مبایعه نامه و و اجاره مسکن در پنج ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در کشور پنج درصد افزایش، اما در تهران 10 درصد کاهش داشته است.» مصطفی قلی خسروی افزود: «میزان قرارداد خرید وفروش املاک در مدت یاد شده 596 هزار و 237 فقره به ثبت رسید که نسبت به سال گذشته پنج درصد افزایش نشان می دهد.» نماینده رییس اتاق اصناف ایران در کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور اضافه کرد: «همچنین در مجموع 319 هزار و 107 قرارداد در دفاتر مشاوران املاک در کشور به ثبت رسید که در مقایسه با 256 هزار و 875 فقره سال 96، بیش از 24 درصد رشد داشته است.» به گفته رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران، تعداد قراردادهای اجاره در کشور در پنج ماهه امسال روند نزولی داشت و بالغ بر 270 هزار و 436 قرارداد اجاره مسکن در سطح کشور بین موجر و مستاجر امضا شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 12 درصد کاهش یافت.

خسروی در گفتگو با ایرنا افزود: «آمار قرارداد خرید و فروش مسکن در تهران در پنج ماهه نخست امسال در مجموع 79 هزار و 616 فقره به ثبت رسیده که در مقایسه با 85 هزار و 819 قرارداد سال گذشته تعداد آن هفت درصد کاهش نشان می دهد.»

نماینده رییس اتاق اصناف ایران در کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور یادآورشد: «شمار قرارداد خرید و فروش و اجاره املاک در تهران در مدت این گزارش 160 هزار و 907 فقره در تهران به ثبت رسیده که در مقایسه با 178 هزار و 770 فقره سال گذشته بیش از 10 درصد کاهش یافت.» رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: «در مدت یاد شده 80 هزار و 48 قرارداد اجاره مسکن در دفاتر مشاوران املاک پایتخت امضا شده که نسبت به پنج ماه نخست سال گذشته 12 درصد کاهش داشت، ضمن اینکه در این مدت در مجموع 91 هزار و 409 فقره قرارداد اجاره در دفاتر مشاوران املاک پایتخت به امضا رسیده است.»

خسروی گفت: «قیمت مسکن تابع عرضه و تقاضا است و تعادل در بین این دو شاخص اقتصادی می تواند بسیار تاثیرگذار باشد و فعال شدن بخش اجاره در کشور به کاهش قیمت مسکن می انجامد و فاکتور تاثیرگذاری محسوب می شود.»

به گزارش منابع رسمی، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ششم شهریورماه جاری در گزارشی اعلام کرد، شمار معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در مردادماه امسال را 12 هزار واحد اعلام کرد که نسبت به تیرماه 1397 و مردادماه 1396 به ترتیب 11.2 و 33.2 درصد کاهش یافت. بانک مرکزی افزوده است: مرداد ماه متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران 74 میلیون ریال بود که نسبت به تیرماه و ماه مشابه پارسال به ترتیب 6.1 و 62.1 درصد افزایش نشان می دهد.

بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده به تفکیک عمر بنا در مردادماه امسال بیانگر آن است که از مجموع 12 هزار و 6 واحد مسکونی معامله شده، واحدهای تا پنج سال ساخت با 44.3 درصد، بیشترین سهم از واحدهای مسکونی معامله شده را به خود اختصاص داده اند.

این سهم در مقایسه با مردادماه سال پیش 2.4 درصد کاهش یافته و در مقابل به سهم واحدهای با قدمت بیش از 15 سال افزوده شده است. توزیع شمار معاملات انجام شده بر حسب مناطق مختلف شهر تهران در مردادماه نشان می دهد از میان مناطق 22 گانه شهر تهران، منطقه 5 با سهم 13.3 درصدی از کل معاملات، بیشترین قراردادهای مبایعه نامه را به خود اختصاص داده است. همچنین مناطق 4 و 2 به ترتیب با سهم های 9.7 و 8.4 درصد در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.

در مجموع 70.8 درصد از کل معاملات انجام شده در شهر تهران مربوط به 10 منطقه شهر به ترتیب فراوانی شامل مناطق 5، 4، 2، 10، 14، 1، 7، 15، 8 و 11 بوده و 12 منطقه باقیمانده 29.2 درصد از تعداد معاملات را به خود اختصاص داده اند.

 

 

کاهش ۸ میلیون تومانی قیمت خودرو

رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران گفت: از ابتدای هفته جاری به دنبال انتشار خبر عرضه ۴۰ هزار دستگاه خودرو از سوی خودروسازان، قیمتها در بازار خودروهای داخلی نزولی شده و تا حدود ۸ میلیون تومان نیز کاهش یافته است. سعید موتمنی اظهار کرد: افزایش قیمت رخ داده در بازار خودروهای داخلی در یک ماه اخیر واقعی نبوده و ناشی از جوسازی دلالان و سفته‌بازان است. وی ادامه داد: قیمتهای کذایی که برای خودروهای داخلی عنوان می‌شود قیمتهایی است که دلالان و سودجویان در سایت‌های فروش اینترنتی آگهی می‌کنند و هیج مبنای درست و واقعی ندارد. رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران افزود: واقعیت این است که چند دلال و سفته‌باز قیمتهای پرت و نجومی برای خودروها در سایت‌های فروش اینترنتی آگهی می‌کنند و به سرعت این قیمتها در شبکه‌های اجتماعی به‌ویژه کانال‌های تلگرامی بازنشر شده و به عنوان قیمت خودرو بین مردم دهن به دهن شده و جا می‌افتد. وی با بیان اینکه با قیمتهای فعلی مصرف‌کننده واقعی به هیچ وجه اقدام به خرید خودرو نمی‌کند، خاطرنشان کرد: البته دیده می‌شود که بعضا برخی افراد به صورت احساسی عمل کرده و فریب نرخ‌بازیه دلالان و گفته‌های آنها مبنی بر آنکه قیمت‌ها بیش از این افزایش می‌یابد را می‌خورند و با قیمتهای نجومی فعلی هم اقدام به خرید می‌کنند که البته تعداد آنها بسیار کم است. موتمنی ادامه داد: از روز شنبه با انتشار خبر عرضه ۴۰ هزار دستگاه خودرو از سوی خودروسازان شاهد کاهش قیمتهای غیرواقعی در بازار خودرو هستیم به‌گونه‌ای که تا ۸ میلیون تومان نیز قیمتها کاهش یافته است. وی تاکید کرد: البته قیمتهای فعلی نیز غیرواقعی است و باید کاهش یابد. عملا در بازار خودرو خریدار و مصرف‌کننده واقعی برای این محصولات با قیمتهای فعلی وجود ندارد و معامله‌ای در این قیمت‌ها صورت نمی‌گیرد.


نتیجه تصویری برای اجاره انبار

املاک صنعتی پایتخت جامع ترین مرکزاطلاعات املاک در کشور 

جاده مخصوص و قدیم کرج ، مرکز شهر ، غرب تهران، مرکز شهر ،

خرید و فروش ، رهن و اجاره انواع ملک شامل : 

انبار ، سالن ، سوله ، کارگاه ، کارخانه ، اداری ، تجاری ، فروش کارخانه ، انبارهای مواد غذایی ، آرایشی بهداشتی ، دارویی ،

فروشگاههای اینترنتی ، انبار کالاهای بازرگانی ، انبارهای عمومی و اختصاصی ، کارخانجات تولید غذایی و صنعتی ،

کترینگ آشپزخانه صنعتی ، تالار و باغ تالار ، باغ  و باغچه ، تعمیرگاه ، کارواش ، نمایندگی ، سالن فیلمبرداری و همایش ، 

انبار سنگ کاشی سرامیک مصالح و آهن آلات ، زمینهای  کشاورزی و صنعتی.

www.paytakhtmelk.ir

www.sulesara.ir

۰۲۱۶۶۱۸۸۸۵۳  –  ۰۲۱۴۴۵۲۲۰۵۷

۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹  افشار

(درصورت تمایل فایل فروش یا اجاره مشخصات را به شماره 09122967839  واتساپ یا تلگرام نمایید)

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال