امروز ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

 

نتیجه تصویری برای اجاره انبار

املاک صنعتی پایتخت جامع ترین مرکزاطلاعات املاک در کشور 

جاده مخصوص و قدیم کرج ، مرکز شهر ، غرب تهران، مرکز شهر ،

خرید و فروش ، رهن و اجاره انواع ملک شامل : 

انبار ، سالن ، سوله ، کارگاه ، کارخانه ، اداری ، تجاری ، فروش کارخانه ، انبارهای مواد غذایی ، آرایشی بهداشتی ، دارویی ،

فروشگاههای اینترنتی ، انبار کالاهای بازرگانی ، انبارهای عمومی و اختصاصی ، کارخانجات تولید غذایی و صنعتی ،

کترینگ آشپزخانه صنعتی ، تالار و باغ تالار ، باغ  و باغچه ، تعمیرگاه ، کارواش ، نمایندگی ، سالن فیلمبرداری و همایش ، 

انبار سنگ کاشی سرامیک مصالح و آهن آلات ، زمینهای  کشاورزی و صنعتی.

www.paytakhtmelk.ir

www.sulesara.ir

۰۲۱۶۶۱۸۸۸۵۳  –  ۰۲۱۴۴۵۲۲۰۵۷

۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹  افشار

(درصورت تمایل فایل فروش یا اجاره مشخصات را به شماره 09122967839  واتساپ یا تلگرام نمایید)

تصمیم‌گیری درباره واردات بدون انتقال ار

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طی روزهای آینده بااطلاع از آمار صادرات و واردات درباره واردات بدون انتقال ارز تصمیم‌گیری خواهیم کرد. رضا رحمانی از اختصاص دفتری در ستاد وزارتخانه به تشکل‌ها و اتاق بازرگانی خبر داد و افزود: حمایت از تولید داخل از مهمترین اولویت‌های وزارت صمت است و در بخشنامه‌های صادرشده اگر گره‌ای باشد حتماً باز می‌کنیم. وی تصریح کرد: بپذیریم که شرایط امروز ما شرایط خاصی است و در این شرایط بنا داریم جلسات ویژه‌ای را تا آخر هفته جاری و حتی روز اربعین به صادرات و رفع مشکلات این بخش اختصاص دهیم. رحمانی افزایش ظرفیت تولید در بسیاری از رشته‌های صنعتی را مطلوب توصیف کرد و ادامه داد: برنامه‌هایی را برای حل مشکلات مربوط به حوزه بازار و تولید، تأمین و حفظ واحدهای موجود و نیز حفظ تولید و اشتغال پیش‌بینی کردیم تا کالاهای موردنیاز عموم مردم تولید و تأمین شود. وی در ادامه از جمع‌بندی نظرات و مشکلات بخش خصوصی حاضر در جلسه، در قالب گزارش جامع و تقدیم به رییس‌جمهور خبر داد و گفت: واردات بدون انتقال ارز جزو پیشنهادات بود و حتماً طی روزهای آینده بااطلاع از آمار مربوط به حوزه تولید، صادرات و واردات و ... در این زمینه تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

 

دولت در مسئله بنزین به نتیجه نرسیده است

نایب‌رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می‌گوید دولت قصد و انگیزه‌ای برای ارائه متمم بودجه سال ۹۷ ندارد و تاکنون در افزایش قیمت بنزین به نتیجه نرسیده است.

جهانبخش محبی‌نیا با اشاره به افزایش درآمد نفتی دولت و ارائه متمم بودجه به دلیل افزایش درآمد اظهار داشت: ارائه بودجه متمم مسیر طولانی دارد و درواقع دولت نسبت به اینکه متمم بودجه بیاورد قصد و انگیزه‌ای ندارد. عضو هیئت‌رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: سازمان برنامه‌وبودجه کل کشور این است که زمان بررسی لایحه بودجه سال 97 و تصویب آن در مجلس، مجوزهای لازم برای انتقال اعتبارات و جابجایی بخشی از بودجه را گرفته است. نماینده مردم میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب در مجلس دهم شورای اسلامی بابیان اینکه تمرکز دولت از ارائه متمم بودجه به سمت مسئله بنزین است، گفت: درواقع تمرکز دولت بر روی مسئله بنزین است و همچنان دولتی در این زمینه به نتیجه نرسیده‌اند. وی تاکید کرد: آن‌ها به این فکر می‌کنند که تغییرات در نرخ بنزین آیا تورم‌زا است یا خیر ازاین‌روی به نظر می‌رسد که دولت نمی‌تواند به این زودی‌ها در خصوص مسئله بنزین به نتیجه برسد. دولت برای جلوگیری از قاچاق سوخت به دلیل اختلاف قیمت بنزین در ایران و کشورهای همسایه به دنبال احیای کارت سوخت و احتمالاً دونرخی کردن قیمت بنزین است اما در آخرین نشست کمیسیون انرژی مقرر شد تا زمانی که کمیته انرژی این کمیسیون راه‌کارهای لازم را احصا نکرده و به شورای عالی اقتصادی قوای سه‌گانه ارائه نکرده افزایش قیمت یا سهمیه‌بندی سوخت صورت نگیرد.

 

تسهیلات مسکن باید متناسب باقیمت روز بازار باشد

رییس کمیسیون عمران مجلس گفت: از بانک مسکن انتظار است که به‌عنوان یک بانک تخصصی از بازار مسکن حمایت کند و مخالفت آن‌ها به این معنا است که در حال فرار از شرح وظایف خود است. محمدرضا رضایی‌کوچی درباره ضرورت افزایش میزان تسهیلات مسکن در کشور، گفت: قطعاً تسهیلات مسکن یکی از موارد کلیدی در افزایش رونق بازار مسکن و کاهش رکود این حوزه است و افزایش این تسهیلات به بهبود وضعیت خریدوفروش خانه می‌انجامد.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به‌طور حتم میزان تسهیلات مسکن باید متناسب باقیمت روز بازار باشد و نمی‌توان توقع داشت که خریداران باوجود پایین بودن نرخ وام، توان خرید مسکن داشته باشند.

وی تصریح کرد: وام مصوب شده برای خرید مسکن مربوطه به حدود 6 ماه گذشته است، حال در همین مدت، قیمت مسکن بیش از 50 درصد افزایش پیداکرده، ازاین‌رو این میزان اعتبار درروند خرید مسکن خیلی تأثیرگذار نیست.

 

خانوارهای بی‌بضاعت و کم‌درآمد خانه‌ دار می‌شوند

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: مسکن اجتماعی قطعاً بخشی از پروژه جامع بازآفرینی شهری است که با اجرای آن، ضمن خانه‌دار شدن افراد ضعیف و متوسط جامعه، بافت‌های فرسوده نوسازی و بهسازی می‌شود.

سیدهادی بهادری با اشاره به ارسال لایحه مسکن اجتماعی به مجلس، گفت: متأسفانه در چند سال اخیر شاهد افزایش قیمت مسکن بوده‌ایم و در یک سال اخیر نیز نرخ بازار مسکن، ناگهان افزایش چشمگیر پیدا کرد و این مسئله موجب شد که خانواده‌های دارای درآمد متوسط و ضعیف از خانه‌دار شدن بازبمانند. نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسکن اجتماعی دو بازار و موضوع را هدف قرار داده است، به‌طوری‌که در بازار نخست، دولت پس از تصویب قانون مسکن اجتماعی، مجوز ساخت‌وساز برای خانوارهای کم‌درآمد در شهرها و در بخش‌های دارای بافت فرسوده را صادر می‌کند که این مسئله حجم قابل‌توجهی از افراد را در بر خواهد گرفت. وی گفت: یکی دیگر از بازارهای مورد هدف در مسکن اجتماعی، تأمین مسکن برای خانوارهای ضعیف از روش ساخت مسکن ملکی و اجاره‌ای است تا افراد کم‌درآمد که توانایی خرید خانه ندارند، در این مساکن زندگی کنند.

بهادری تصریح کرد: مسکن اجتماعی قطعاً بخشی از پروژه جامع بازآفرینی شهری است که با اجرای آن، ضمن خانه‌دار شدن افراد ضعیف و متوسط جامعه، بافت‌های فرسوده نوسازی و بهسازی می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: یکی از مسائل مهم در اجرای طرح‌های ساختمان‌سازی مانند مسکن اجتماعی، فرآیند تعیین پیمانکاران است، ازاین‌رو وزارت راه و شهرسازی باید به‌گونه‌ای پیمانکاران را انتخاب کند که آن‌ها تضامین لازم را برای ساخت مسکن با بالاترین کیفیت ارائه کنند.

 

افزایش حقوق ۲۰ درصدی کلید خورد

کلیه دستگاه‌های اجرایی مکلف شدند بر اساس افزایش حقوق متوسط ۲۰ درصد کارکنان، افزایش اعتبار حقوق، مزایا و پاداش کارکنان خود را در بودجه پیشنهادی سال ۹۸ پیش‌بینی کنند.

با اعلام ضوابط بودجه سال ۱۳۹۸، متوسط افزایش حقوق کارکنان ۲۰ درصد اعلام‌شده است؛ این رقم نشان می‌دهد که افزایش حقوق می‌تواند متغیر و سقف آن حتی بالاتر از ۲۰ درصد یا کمتر از آن باشد. این در حالی است که بحث‌هایی برای افزایش تا ۲۵ درصد نیز مطرح بود.

ضوابط مالی بودجه سال آینده که به‌تازگی از سوی سازمان برنامه‌وبودجه اعلام و به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ‌شده است، حاوی اعداد و ارقامی برای برآورد اولیه هزینه‌های دستگاه‌ها در سال آینده است تا دولت بتواند بر اساس آن هزینه‌های خود را نهایی و منابع لازم را پیش‌بینی و تأمین کند.

طبق ضوابط مالی ناظر بر تهیه و تدوین لایحه بودجه سال ۹۸ کشور دستگاه‌های اجرایی ملی و استانی در بند اول موظف شدند: ضریب ریالی افزایش حقوق را به‌طور متوسط ۲۰ درصد لحاظ نمایند. در بند (ب) ضوابط مالی آمده است سقف اعتبار مربوط به سرانه اضافه‌کار کارکنان را در بودجه سال ۹۸ حداکثر معادل اعتبار سرانه اضافه‌کار در سال ۹۷ پیش‌بینی نمایند. بند (ج) مبلغ پاداش پایان سال (عیدی) را در بودجه سال ۹۸ معادل ۱۰۷۸۰۰۰ ریال پیش‌بینی نمایند. مبلغ قطعی پاداش پایان سال به تصویب هیئت‌وزیران خواهد رسید.

حقوق کارکنان به‌عنوان بخش اعظم هزینه‌های جاری هرساله متناسب با تورم، افزایش‌یافته و البته همین درصد افزایش همواره از بخش‌های مهم هزینه‌هایی در زمان تدوین لایحه بودجه به شمار می‌رود.

آنچه در ضوابط بودجه سال آینده آمده است از این حکایت دارد که دولت متوسط افزایش حقوق برای کارکنان را ۲۰ درصد اعلام کرده است و از دستگاه‌های اجرایی خواسته تا بر این اساس هزینه حقوقی خود را برآورد کنند.

اعلام «متوسط ۲۰ درصد» نشان می‌دهد که درصد افزایش می‌تواند بیشتر یا کمتر از ۲۰ درصد باشد و تاکیدی بر افزایش پلکانی حقوق برای سال بعد خواهد داشت. در مدت اخیر و در جریان بررسی ارقام بودجه، ظاهراً در مورد میزان افزایش از ۲۰ تا ۲۵ درصد بحث‌هایی مطرح بوده است.

بر این اساس به نظر می‌رسد برای سال بعد نیز روش افزایش حقوق با در نظر گرفتن سقف، به‌طور پلکانی انجام شود. اینکه درصد افزایش درنهایت چه رقمی باشد با رفتن لایحه به مجلس و بررسی‌هایی که در آنجا انجام می‌شود، نهایی خواهد شد. برای سال جاری نیز دولت میزان ۱۰ درصدی برای افزایش حقوق کارکنان به مجلس اعلام کرد ولی سرانجام طرح افزایش پلکانی حقوق و تا سقف ۲۰ درصد مصوب و اجرایی شد که طبق آن حقوق‌ها بین شش تا ۲۰ درصد افزایش پیدا کرد؛ به‌طوری‌که افرادی که حقوق کمتری دریافت می‌کنند مشمول درصد بالاتری از افزایش می‌شوند.

 

واریز مبلغ سبد حمایت غذایی به ‌حساب یارانه

محمد شریعتمداری، وزیر کار در خصوص بسته حمایتی دولت گفت: در اولین فرصت ممکن نیمی از جمعیت ایران از آن بهره‌مند می‌شوند. اطلاعات لازم برای توزیع بسته حمایتی احصا شده است. تاکنون اطلاعات بخشی از افراد تحت پوشش بهزیستی و کارمندان مشمول شناسایی‌شده است. سازمان برنامه‌وبودجه موظف شد برای حمایت از گروه‌های کم‌درآمد جامعه و تأمین بسته‌های حمایتی، در قالب واریز به‌حساب سرپرست خانوار از طریق حساب‌های بانکی متصل به یارانه‌های نقدی اقدام کند. بر اساس ابلاغیه معاون اول رییس‌جمهور، سازمان برنامه‌وبودجه کشور موظف است تا سقف مبلغ 90 هزار میلیارد ریال از منابع موضوع بند 4 را صرف اجرای این تصویب‌نامه و مازاد بر سقف یادشده را صرف حمایت از تولید، اشتغال و قراردادهای پیمانکاران کند.

 

سقوط قیمت ارز صادراتی به کانال ۸ هزار تومان

بررسی عملکرد سامانه نیما نشان می‌دهد، در آخرین روز کاری بازار ثانویه میانگین قیم یورویی ارز حاصل از صادرات حدود ۸۹۰۰ تومان بوده است. بر اساس گزارش عملکرد بازار ثانویه، قیمت ارز حاصل از صادرات در سامانه نیما به کانال 8 هزار تومان واردشده و در آخرین روز معاملات در این بازار، میانگین قیمت یورویی نرخ ارز حاصل از صادرات حدود 8900 تومان بوده است. به‌این‌ترتیب، قیمت فروش ارز صادراتی به صراف‌ها، نسبت به‌روز 6 آبان در این بازار با کاهش 1100 تومانی همراه بوده است. بیشترین قیمت ارز حاصل از صادرات در بازار ثانویه حدود 11700 تومان بوده که در روز 5 مهرماه رقم خورده است

 

متقاضیان برای خرید مسکن منتظر نمانند

رییس اتحادیه املاک استان تهران گفت: متقاضیان برای خرید مسکن دست نگه ندارند زیرا که تأخیر در خرید ملک فایده‌ای ندارد.

مصطفی خسروی بابیان اینکه متقاضیان مسکن منتظر کاهش قیمت مسکن برای خرید نباشند، گفت: متقاضی اگر نیاز به خرید دارد سریعتر ملک موردنظر خود را پیدا و آن را خریداری کند. وی اعلام کرد: میزان معاملات مسکن از 15 مهرماه تا پنجم آبان ماه 15 درصد کاهش‌یافته این در حالی است که در 6 ماهه ابتدای سال میزان معاملات مسکن در مقایسه با سال 96 رشد 22 درصدی داشته است. خسروی تأکید کرد: میزان معاملات مسکن در ایام زمستان کاهش می‌یابد و این بازار کساد می‌شود اما در آستانه عید معاملات بیشتر می‌شود. رییس اتحادیه املاک استان تهران درباره آینده مسکن نیز گفت: درصورتی‌که دولت قیمت بازارهای اثرگذار در بخش مسکن مانند طلا، ارز، بورس و حامل‌های انرژی را ثابت نگه دارد، می‌توانیم به بهبود وضعیت این بازار امیدوار باشیم.

وی تصریح کرد: وزیر جدید راه و شهرسازی قول داده رویکرد مناسبی نسبت به بازار ساخت‌وساز داشته باشد و رییس‌جمهور نیز روز گذشته در جلسه علنی مجلس اعلام کرد که ما در بازار ساخت‌وساز مسکن عقب‌مانده‌ایم و امیدواریم وزیر جدید بتواند این بازار را از عقب‌ماندگی خارج کند.

 

تشکیل الگوی زنجیره ارزش خرما در پنج استان

مدیرکل دفتر امور میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: نمونه‌های الگویی زنجیره ارزش خرما در پنج استان برتر خرماخیز کشور تا پایان امسال تشکیل می‌شود.

مسعود لطیفیان راهکار اساسی برای افزایش بهره‌وری در باغات نخیلات را ایجاد زنجیره ارزش تولید خرما دانست و گفت: پایین بودن بهره‌وری آب، عدم امکان رقابت‌پذیری برای حلقه تولیدکنندگان به دلیل خرده مالکی، ایجاد ارزش‌افزوده پایین و پایین بودن سطح دانش فنی و تکنولوژی در حلقه تولید ازجمله چالش‌های موجود در حوزه باغات نخیلات کشور هستند. وی بابیان اینکه یکی از راه‌های برون‌رفت از این چالش‌ها، ایجاد زنجیره ارزش خرما است و در دنیا الگوهای مختلفی برای آنان وجود دارد، اظهار داشت: کشورهایی مانند تونس، مصر و مراکش با تشکیل حلقه‌های تولید در زنجیره خرما به موفقیت‌هایی رسیده‌اند. لطیفیان افزود: در نخلداری قراردادی در قالب زنجیره ارزش خرما میان نخلدار و یک شرکت خریدار پیش از آغاز فرآیند تولید منعقد می‌شود و توافق‌هایی برای تأمین نهاده‌ها، مشاوره، بازاریابی و فروش محصول صورت می‌گیرد. 

 

افزایش ۴۹ درصدی قیمت نهاده‌های ساختمانی 

شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در فصل تابستان ۱۳۹۷ نسبت به شاخص فصل بهار ۲۵.۷ درصد و نسبت به شاخص فصل تابستان ۹۶ معادل ۴۹.۱ درصد افزایش داشته است.

به گزارش مرکز آمار ایران، گزارش شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران فصل تابستان ۱۳۹۷ (برمبنای سال پایه ۱۳۹۰) منتشر شد که بر این اساس درصد تغییرات میانگین شاخص در چهارفصل منتهی به فصل تابستان سال ۱۳۹۷ نسبت به میانگین شاخص در چهارفصل منتهی به تابستان سال ۱۳۹۶ معادل ۲۶.۷ درصد بوده که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل ۱۷.۴ درصد با افزایش روبه‌رو بوده است. شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در فصل تابستان ۱۳۹۷ به عدد ۳۱۵.۴ رسید که این رقم نسبت به شاخص فصل قبل (۲۵۰.۸)، ۲۵.۷ درصد و نسبت به شاخص فصل مشابه سال قبل (۲۱۱.۶)، ۴۹.۱ درصد افزایش داشته است.

شاخص قیمت گروه «آهن‌آلات، میلگرد و پروفیل درب و پنجره و نرده» با ۴۵.۰ درصد نسبت به فصل قبل بیش‌ترین تأثیر را در افزایش شاخص کل در فصل تابستان داشته است. و گروه «چوب» با ۶۴.۳ درصد افزایش و گروه «خدمات» با ۴.۰ درصد افزایش به ترتیب رتبه‌های بعدی را در افزایش شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در فصل تابستان سال ۱۳۹۷ موردبررسی داشته‌اند.

 

صادرات غیرنفتی27 میلیارد دلاری شد

 

رییس‌کل گمرک گفت: صادرات غیرنفتی ایران در هفت‌ماهه سال جاری از مرز ۲۷ میلیارد دلار گذشت و به ۲۷ میلیارد و ۲۲۹ میلیون دلار رسید. فرود عسگری اظهار کرد: بر اساس تازه‌ترین آمار گمرک از تجارت خارجی هفت‌ماهه سال جاری، در این مدت حجم صادرات غیرنفتی ایران به ۶۷ میلیون و ۳۶۲ هزار تن رسیده است که ارزش آن رقمی برابر ۲۷ میلیارد و ۲۲۹ میلیون دلار می‌شود. عسگری بابیان اینکه تا ابتدای آبان ماه سال جاری صادرات ایران نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۳ و ۳۵ صدم درصدی ازنظر ارزش دلاری داشته است افزود: از سوی دیگر در همین مدت میزان واردات قطعی کالا به ایران ۱۸ میلیون و ۹۲۹ هزار تن به ارزش ۲۶ میلیارد و ۳۰۳ میلیون دلار بوده است. معاون وزیر اقتصاد و رییس‌کل گمرک ایران ادامه داد: واردات ایران در این مدت نسبت به هفت‌ماهه سال گذشته ۸ و ۶۸ صدم درصدی ازنظر وزنی و ۱۱ و ۷ صدم درصدی از حیث ارزش دلاری کاهش داشته است.

 

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال