امروز ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

نتیجه تصویری برای اجاره انبار

املاک صنعتی پایتخت جامع ترین مرکزاطلاعات املاک در کشور 

جاده مخصوص و قدیم کرج ، مرکز شهر ، غرب تهران، مرکز شهر ،

خرید و فروش ، رهن و اجاره انواع ملک شامل : 

انبار ، سالن ، سوله ، کارگاه ، کارخانه ، اداری ، تجاری ، فروش کارخانه ، انبارهای مواد غذایی ، آرایشی بهداشتی ، دارویی ،

فروشگاههای اینترنتی ، انبار کالاهای بازرگانی ، انبارهای عمومی و اختصاصی ، کارخانجات تولید غذایی و صنعتی ،

کترینگ آشپزخانه صنعتی ، تالار و باغ تالار ، باغ  و باغچه ، تعمیرگاه ، کارواش ، نمایندگی ، سالن فیلمبرداری و همایش ، 

انبار سنگ کاشی سرامیک مصالح و آهن آلات ، زمینهای  کشاورزی و صنعتی.

www.paytakhtmelk.ir

www.sulesara.ir

۰۲۱۶۶۱۸۸۸۵۳  –  ۰۲۱۴۴۵۲۲۰۵۷

۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹  افشار

(درصورت تمایل فایل فروش یا اجاره مشخصات را به شماره 09122967839  واتساپ یا تلگرام نمایید)

 

یارانه نجومی برای پرمصرف‌های برق غیرقابل توجیه است

حسن بهرام نیا، عضو کمیسیون انرژی مجلس با انتقاد از اینکه یارانه برق پرمصرف‌ها ۷۰برابر کم مصرف‌ها شده است، راهکارهایی برای کاهش این فاصله ارائه داد. وی  با اشاره به آخرین آمارها مبنی بر اینکه یارانه برق پرمصرف‌ها 70 برابر کم‌مصرف‌ها شده است، درخصوص اینکه چطور می‌توان قیمت برق پرمصرف‌ها را بیشتر و یارانه کمتری به آن‌ها داد، گفت: اصلاح یارانه انرژی باید در دستور کار دولت و مجلس قرار گیرد چراکه نخستین دهک 18هزار تومان یارانه انرژی‌های مختلف به طور کلی را دریافت و دهک آخر 193هزار تومان یارانه انرژی دریافت می‌کند، درواقع حدود 10 برابر اختلاف میان دهک اول و آخر به لحاظ دریافت یارانه وجود دارد و این مسئله در حوزه انرژی برق 70 برابر است.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم توازن عدالت اجتماعی در نوع پرداخت یارانه‌های انرژی به وضوح مشاهده می‌شود، ادامه داد: باتوجه به اینکه سال گذشته حدود 5هزار مگابایت برق کم داشته‌ایم، باید جهت تامین برق از بخش خصوصی بهره برد، بدین شکل که دولت برق را خریداری کرده و آن را وارد شبکه توزیع کند. افراد متول بدون حساب و کتاب انرژی برق را مصرف کرده و به دلیل سیستم اشتباه توزیع یارانه انرژی، از یارانه بالایی نیز بهره می‌برند که این مسئله حق مردم کم‌برخوردار و کم‌مصرف را ضایع می‌کند. وی با بیان اینکه افراد متول بدون حساب و کتاب انرژی برق را مصرف کرده و به دلیل سیستم اشتباه توزیع یارانه انرژی، از یارانه بالایی نیز بهره می‌برند که این مسئله حق مردم کم‌برخوردار و کم‌مصرف را ضایع می‌کند، اضافه کرد: با این اوصاف اصلاح یارانه‌های انرژی و به طور مجزا همچون برق، سوخت و... ضروری است که یکی از راه‌های دستیابی ایجاد سازکارهایی همچون اعمال ممیزی پرداخت هزینه میان پرمصرف‌ها و کم‌مصرف‌ها است. عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در ادامه توضیح داد: همچنین می‌توان از طریق سازمان ثبت اسناد کشور میزان تملک افراد را مشخص کرد، به‌عنوان مثال فردی که 2هزار متر ساختمان در اختیار دارد نسبت به فردی 70متر زمین شرایط مصرفی متفاوتی دارد، همچنین به کارگیری کنتور‌های هوشمند برق برای مشخص کردن میزان دقیق مصرف، مشخص کردن میزان تفاوت مصرفی برق سه فاز با تک فاز و... از جمله اقداماتی است که می‌توان در این راستا به کار گرفت.

 

پرداخت مطالبات تا سقف ۱۰۰ میلیون ۶ تعاونی کاسپین تا پایان دی ماه

مسعود پزشکیان، نایب رییس مجلس، گفت: سپرده گذاران موسسه فرشتگان و افضل طوس تا سقف یک میلیارد تومان سپرده خود را دریافت کرده اند، اما مطالبات ۶ موسسه دیگر کاسپین پرداخت نشده که مقرر شد تا پایان دی ماه تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان به هر یک از این سپرده گذاران پرداخت شود.

وی در تشریح آخرین جلسه نمایندگان سران سه قوه برای پیگیری مسائل و مشکلات موسسات مالی و اعتباری گفت: در این نشست آخرین وضعیت پرداختی های تعاونی گلیم و گبه مورد بررسی قرار گرفت که براساس این بررسی ها مجوزهای لازم صادر نشده است  و پیگیری شد تا مشکلات این تعاونی رفع شود. نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقرر شده تیمی برای پرداخت مطالبات چند تعاونی باقیمانده موسسه مالی و اعتباری کاسپین تشکیل شود، افزود: ظاهراً مطالبات این تعاونی ها توسط مسئولان مربوطه به درستی پرداخت نمی شود، لذا مقرر شده مسئولیت پرداخت این مطالبات به این تیم واگذار شود و در این راستا خط اعتباری باز شود تا مبلغ 100 میلیون تومان به هر یک از سپرده گذاران این تعاونی ها تا پایان دی ماه پرداخت شود.وی ادامه داد: بانک مرکزی چند بار با سپرده گذاران بیش از یک میلیارد تومان سپرده در کاسپین جلسه برگزار  کرده و مقرر شده که اگر بانک مرکزی بخواهد اموال و املاک کاسپین را واگذار کند، با سپرده گذاران هماهنگی های لازم را انجام دهد تا اگر این سپرده گذاران خریدار اموال باشند، با اولویت به آنها واگذار شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه موسسه مالی و اعتباری کاسپین متشکل از 8 تعاونی و موسسه است، بیان کرد: سپرده گذاران موسسه فرشتگان و افضل طوس تا سقف یک میلیارد تومان سپرده خود را دریافت کرده اند، اما مطالبات 6 موسسه دیگر کاسپین پرداخت نشده است که مقرر شد تا پایان دی ماه تا سقف 100 میلیون تومان به هر یک از این سپرده گذاران پرداخت شود.

 

تصمیمات عجولانه در خصوص ممنوعیت صادرات محصولات کشاورزی اصلاح شود

نورمحمد تربتی نژاد، سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت:اگر قیمت خرید محصولات کشاورزی مازاد نیاز کشاورزان عادلانه نباشد باید اجازه فروش محصولات و صادرات متناسب با نرخ جهانی داده شود.

وی در خصوص خرید تضمینی محصولات کشاورزی و ممنوعیت صادرات برخی محصولات، گفت: باید محصولاتی را که در داخل کشور به آنها نیاز داریم و درصورت کمبود، محتاج به واردات آن هستیم نباید در دوران تحریم صادر شوند و از سوی دیگر باید این محصولات را به گونه ای از کشاورز خریداری کنیم که متضرر نشود.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب ، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با صادرات محصولاتی که در کشور به آن نیاز داریم مخالف هستیم به این شرط که قیمت خرید محصولات از کشاورزان عادلانه باشد، تصریح کرد:در حوزه قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی از جمله محصول استراتژیک گندم،دولت باید به مطالبات کشاورزان توجه جدی کند چرا که جنس مطالبات براساس مولفه های اقتصادی است.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر دولت اعتبار کافی برای پرداخت مطالبات گندم کاران و خرید تضمینی محصول گندم را ندارد باید منابع کافی را تهیه کند، اضافه کرد: در زمینه محصولاتی مانند نخود که اضافه تولید آن در کشور وجود دارد می‌توانیم مازاد نیاز را ذخیره کنیم اما باید با نرخ مناسب این محصول از کشاورزان خریداری شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر قیمت خرید محصولات کشاورزی مازاد نیاز کشاورزان عادلانه نباشد باید اجازه فروش محصولات و صادرات متناسب با نرخ جهانی داده شود، عنوان کرد: بعد از خروج آمریکا از برجام، اعمال تحریم‌های جدید و راه اندازی جو تحریم‌ها، دولت اقدام به تصمیم‌گیری‌های دفعه‌ای و فوری برای ذخیره محصولات در کشور کرد که اشتباه بود.

 

مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده فصل پاییز

مهلت قانونی ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده برای عملکرد فصل پائیز از اول تا ۱۵ دی ماه ۹۷ است.

مطابق با قانون، مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده برای عملکرد فصل پائیز از اول تا ۱۵ دی ماه ۹۷ تعیین شده است.

مودیان مالیاتی که ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده از فروش کالای مشمول را از مصرف کننده دریافت کرده‌اند، از اول تا ۱۵ دی ماه فرصت دارند تا از طریق سایت سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی www.evat.ir، عملکرد مالیات ارزش افزوده فصل پائیز را اظهار و پرداخت کنند.

 

همه گوشی‌های وارداتی رجیستر می‌شوند

در حالیکه برخی رسانه‌ها از اینکه ممکن است طرح رجیستری گوشی‌های مسافری در آینده با چالش مواجه شود صحبت کرده بودند رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد که چنین مسئله‌ای صحت ندارد و هیچ یک از گوشی‌های وارداتی بدون اینکه رجیستر شوند، امکان فعال شدن و راه‌اندازی در ایران را ندارند.

چندی پیش برخی رسانه‌ها خبر داده بودند که براساس تصمیم اخیر کمیته راهبری طرح رجیستری، از نوزدهم آذر ماه امسال درخواست ثبت گوشی‌های مسافری در سامانه همتا متوقف شده است و دیگر نباید روی رجیستری گوشی‌های مسافری حساب باز کرد. این خبر در حالی منتشر شد و در فضای مجازی بین مردم دست به دست شد که علی مویدی - رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز  در این باره گفت: چنین مسئله‌ای امکان پذیر نیست و هر گوشی که در ایران بخواهد فعال شود باید رجیستر شود و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا همه برندهای موجود در بازار ایران وارد طرح رجیستری شده‌اند یا خیر؟ گفت:‌ بله و مسلما هر گوشی تلفن همراهی که سیم کارت روی آن نصب شود و بخواهد از اپراتورهای موجود در کشور خدمات دریافت کند، باید ابتدا رجیستر شده باشد و همه مراحل و مقررات رجیستری را طی کند.

 

ثبات بازار طلا و سکه پس از یلدا

رییس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران اعلام کرد: قیمت طلا و سکه تقریبا در بازار روز شنبه روند با ثبات و بدون نوسانی را تجربه کرده است و امیدواریم در ادامه نیز ارزانی را در این بازار شاهد باشیم. ابراهیم محمدولی  اظهار کرد: قیمت هر عدد سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و سکه طرح قدیم به ۳ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسید.

 وی افزود: نیم سکه یک میلیون و ۷۲۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۱۰ هزار تومان و سکه گرمی ۶۱۵ هزار تومان معامله شد.

رییس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران با بیان اینکه نرخ اونس جهانی طلا به ۱۲۵۶ دلار رسید است، گفت: گرچه قیمت جهانی هر اونس طلا نسبت به روزهای قبل با اندکی کاهش مواجه شده اما نسبت به هفته‌های گذشته روند افزایشی را نشان می‌دهد که امیدواریم به زودی نرخ جهانی نیز با کاهش و ارزانی مواجه شود.

محمدولی گفت: قیمت طلا در بازار تهران نیز همچون سکه چندان نوسانی نداشته و تقریبا بدون تغییر بوده است؛ چرا که هر مثقال طلا ۱۷ عیار یک میلیون و ۳۱۹ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۳۰۴ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت دارد.

وی تصریح کرد: اگرچه برخی به دنبال آشفته شدن بازار سکه و طلا به نفع خود هستند اما اقدامات بانک مرکزی نشان می‌دهد که هدف آن‌ها این است که تا پایان سال ثبات و ارزانی طلا و سکه در کنار بازار ارز را ادامه دهند و به‌گونه‌ای مدیریت کنند تا برخی نتوانند در سه ماه پایانی امسال بازار را به زیان مردم و به نفع خود با نوسان و چالش همراه کنند.

 

اعلام نرخ تورم آبان ماه

طی هشت ماه ابتدای سال جاری شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی نسبت به دوره مشابه سال قبل معادل ۲۲.۸ درصد افزایش داشته است. شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران (شاخص تورم) در آبان‌ماه ۱۳۹۷ به عدد ۱۵۳.۶ رسید که نسبت به ماه قبل معادل ۳.۵ درصد افزایش داشت. شاخص مذکور نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل ۳۹.۹ درصد افزایش یافت. طی هشت ماه اول سال جاری شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی نسبت به دوره مشابه سال قبل معادل ۲۲.۸ درصد افزایش داشته است. میزان تورم در دوازده ماه منتهی به آبان ماه ۱۳۹۷ نسبت به دوازده ماه منتهی به آبان‌ماه۱۳۹۶  معادل ۱۸.۴ درصد است.

شاخص کل بهای کالاها و خدمات مصرفی در آبان ماه ۱۳۹۷ پس از حذف نوسانات فصلی نسبت به ماه قبل ۳.۷ درصد افزایش داشت. شاخص کل بهای کالاها و خدمات مصرفی در آبان ماه ۱۳۹۷ نسبت به ماه قبل در تمام استان‌های کشور با افزایش همراه بود. بیشترین میزان افزایش متعلق به استان هرمزگان معادل ۵.۶ درصد و کمترین آن مربوط به استان بوشهر معادل ۲.۱ درصد بود. شاخص مذکور در استان تهران معادل ۳.۴ درصد افزایش داشته است.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال