امروز ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

پشتوانه ارزی کشور با ارائه ارز صادراتی به سامانه نیما حفظ شود

سیدناصر موسوی لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه پتروشیمی ها باید درصدی از ارز صادراتی خود را در سامانه نیما ارائه دهند، گفت: پشتوانه ارزی کشور باید با ارائه ارز صادراتی به سامانه نیما حفظ شود.

وی  با اشاره ضررهای واردات بدون انتقال ارز، گفت: اگر این مجوز داده شود که کالا بدون انتقال ارز وارد کشور شود ممکن است مشکلاتی در اقتصاد کشور ایجاد کند، چراکه بدون انتقال ارز امکان ورود هر کالایی حتی کالاهای که در کشور تولید شده وجود دارد. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، افزود: اگر صادراتی از سوی تولیدکنندگان انجام شده و در ازای صادرات به صادرکننده اجازه داده شود که به جای ارز وارداتی کالای موردنیاز کشور را وارد کند، مشکلی در اقتصاد کشور ایجاد نمی شود.

 

وی با بیان اینکه واردات کالاهای غیرضرور اشتغال کشور را تحت تاثیر قرار می دهد، ادامه داد: با این اقدام تورم گریبان کشور را گرفته و پشتوانه ارزی کشور کاهش می یابد. نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: بانک مرکزی و بانک های عامل باید برنامه ای برای واردات کالا ترسیم کنند تا واردکنندگان نتوانند کالاهایی خارج از لیست مورد نیاز وارد کرده و مابقی ارز مورد نیاز را به کشور وارد کنند.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال