امروز ۰۴ مهر ۱۴۰۲
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۰۴ مهر ۱۴۰۲
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

از سوی وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت انجام شد :

ابلاغ دستورالعمل اجرایی برنامه تولید و اشتغال

ابلاغ دستورالعمل اجرایی برنامه تولید و اشتغال

وزیر صنعت ، معدن و تجارت دستورالعمل اجرایی تفاهم نامه منعقد شده بین این وزارتخانه و سازمان برنامه و بودجه در زمینه برنامه ریزی تولید و اشتغال را به استانداران سراسر کشور ابلاغ کرد.

به گزارش شاتا این تفاهم نامه با موضوع برنامه تولید و اشتغال حوزه صنعت و معدن آذرماه سال جاری بین این دو دستگاه اجرایی امضا شد .

براساس این تفاهم نامه تکمیل طرح های نیمه تمام صنعتی و معدنی با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد برای 2066 واحد و پیش بینی اشتغال برای حدود 130 هزا رنفر و نیز برنامه توسعه واحدهای موجود (بازسازی و نوسازی) 2165 واحد و ایجاد فرصت شغلی به میزان 51 هزار نفربرنامه ریزی شده است .

همچنین تأمین سرمایه در گردش برای واحدهای فعال صنعتی و معدنی موجود و ایجاد اشتغال برای 87 هزارو 429 نفر پیش بینی شده است .

بر اساس این تفاهم نامه ، یارانه پیش بینی شده ازمحل منابع داخلی بانکها و منابع صندوق توسعه ملی به میزان 50 درصد برای تکمیل طرح های نیمه تمام 3 هزارو 184 میلیارد ریال ، باز سازی و نوسازی 5 هزا ر و 577 میلیارد ریال و سرمایه در گردش یک هزا رو 450 میلیار ریال بوده است .

همچنین در این تفاهم نامه پیش بینی شد 40 هزار و 218 میلیارد ریال تسهیلات به طرح های نیمه تمام ، 70 هزارو 435 میلیارد ریال به بازسازی و نوسازی و 90 هزا رو 646 میلیارد ریال برای تامین سرمایه در گردش واحد های صنعتی اختصاص یابد .

در این طرح بانکهای ملی ، ملت ، تجارت ، صنعت و معدن ،‌سپه ، صادرات ، پست بانک ، رفاه کارگران ، کشاورزی ، توسعه تعاون و اینده مشارکت می کنند.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال