امروز ۰۷ مهر ۱۴۰۲
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۰۷ مهر ۱۴۰۲
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

تصویب طرح تفکیک وزارت بازرگانی از وزارت صنعت

جواد حسینی کیا، عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس از موافقت کمیسیون متبوعش با تفکیک وزارت بازرگانی از صنعت خبر داد.

وی در تشریح نشست اخیر کمیسیون متبوعش، به حضور رحمانی وزرای صنعت، معدن و تجارت و آذری جهرمی ارتباطات و فناوری اطلاعات در این جلسه اشاره کرد.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی افزود: طرح تفکیک وزارت بازرگانی از صنعت و تجارت در کمیسیون صنایع و معادن تصویب شد.کمیسیون صنایع به عنوان کمیسیون فرعی طرح تفکیک وزارت بازرگانی از صنعت را بررسی و تصویب کرد. کمیسیون اجتماعی مسئول اصلی بررسی این طرح است  و این کمیسیون نیز با انتزاع این دو وزارتخانه موافقت کرده است. وی در توضیح دلایل کمیسیون صنایع و معادن مجلس برای موافقت با انتزاع وزارت بازرگانی از صنعت، اظهار کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت مجموعه بسیار گسترده‌ای است و اختیارات در این وزارتخانه متناسب توزیع نشده به طور مثال تمامی افراد وزارت صنعت، معدن و تجارت را مسئول گرانی میوه و صیفی جات می‌دانند در حالی که وزارت جهاد کشاورزی متولی اصلی در این زمینه است.این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: در وهله نخست این طرح به هیات رییسه مجلس ارسال می‌شود و در مرحله بعدی در دستورکار مجلس قرار می‌گیرد.

حسینی کیا ادامه داد: مقرر شد؛ به منظور بررسی برنامه‌های سال جاری، جلسه‌ای مشترک میان وزیر صنعت، معدن و تجارت و کمیسیون صنایع و معادن مجلس در هفته آینده برگزار شود.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال