امروز ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

حداقل حقوق بازنشستگان  36.5 درصد افزایش یافت

محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در جلسه چهارشنبه هیات وزیران میزان افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی در سال 1398 برای دریافت کنندگان حداقل مستمری 36.5 درصد تعیین شد.

وی  افزود: از ابتدای امسال تمام مستمری‌های بازنشستگی، از کار افتادگی و مجموع مستمری بازماندگان مشمولین قانون تامین اجتماعی که تا پایان سال 1397 برقرار شده است، برای دریافت کنندگان حداقل مستمری (به میزان یک میلیون و 516 هزار و 881 تومان) معادل 36.5 درصد افزایش تعیین می‌شود.

وی اضافه کرد: حقوق سایر سطوح درامدی به میزان 13 درصد مستمری در پایان اسفند ماه 1397 و به علاوه مبلغ ثابت 261 هزار و 147 تومان افزایش می‌یابد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص سایر افرادی که مستمری آنها به نسبت پرداخت حق بیمه برقرار شده است، افزایش مستمری‌های تا حداقل دستمزد معادل 36.5 درصد و مستمری‌های بیش از حداقل، همانند سایر سطوح و به نسبت سنوات پرداخت حق بیمه

 خواهد بود.

 

تحلیل درستی از آینده بازار مسکن وجود ندارد

سیدهادی بهادری، عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:برای رفع مشکلات بازار مسکن، مهم ترین راهکار در بلند مدت افزایش تولید مسکن و کاهش فاصله میان عرضه و تقاضا است.

وی  با انتقاد از افزایش روزافزون قیمت اجاره مسکن در کشور به ویژه پایتخت، گفت: متأسفانه در شرایط کنونی قیمت مسکن به ویژه نرخ اجاره روز به روز و ساعت به ساعت در حال افزایش است، به طوری که هر روز صبح باید منتظر قیمت های جدید و سرسام آور باشیم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز شاهد هستیم که بازار مسکن کاملا به هم ریخته است و مالکان قیمت فروش مسکن و نرخ اجاره بها را بر اساس سلیقه خود تعیین و اعلام می کنند.

بهادری افزود: بازار مسکن همواره تحت تأثیر اقتصاد کلان و جو روانی ناشی از این حوزه بوده، امروز نیز التهابات و تلاطمات بسیاری در عرصه سیاسی و اقتصادی کشور وجود دارد و این مسئله بازار مسکن را ملتهب کرده است.

در شرایط کنونی فروشندگان و مالکان مساکن تحلیل درستی از آینده بازار مسکن و اقتصاد کشور ندارند و این مسئله موجب بروز تلاطم در این حوزه شده است و مالک می گوید که باید قیمت را به میزانی تعیین کنم که در آینده متضرر نشوم

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: در شرایط کنونی فروشندگان و مالکان مساکن تحلیل درستی از آینده بازار مسکن و اقتصاد کشور ندارند و این مسئله موجب بروز تلاطم در این حوزه شده است و مالک می گوید که باید قیمت را به میزانی تعیین کنم که در آینده متضرر نشوم.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: بازار مسکن به ویژه حوزه اجاره به تدریج در آستانه بحران قرار دارد و باید برای کاهش مشکلات این بخش فکری شود، البته به نظر من مهم ترین راهکار در بلند مدت افزایش تولید مسکن و کاهش فاصله میان عرضه و تقاضا است.

 

خودکفایی ایران در تولید لوازم خانگی

رامین نورقلی پور، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه ایران در تولید لوازم خانگی به خودکفایی رسیده است، گفت: ایران توانسته در سال‌های گذشته تکنولوژی موردنیاز برای تولید لوازم خانگی را به داخل کشور منتقل کند.

وی با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر خروج سامسونگ و ال جی از بازار ایران، گفت: کره جنوبی تمایلی به خروج از ایران و از دست دادن بازار ۸۰ میلیون نفری ما ندارند اما باید به این نکته نیز توجه کرد که کره جنوبی امنیت کشور خود را در برابر تهدیدهای کره شمالی مدیون آمریکا می‌داند.

نماینده مردم کردکوی، ترکمن، بندرگز، گمیشان در مجلس شورای اسلامی افزود: براساس مذاکراتی که با کره جنوبی در سطح پارلمان‌ها انجام گرفت مشخص شد؛ کره جنوبی نمی‌تواند با تصمیماتی که آمریکا در حوزه تحریم ایران اتخاذ می‌کند مخالفت کند.

وی اظهار کرد: ایران توانسته در سال‌های گذشته تکنولوژی موردنیاز برای تولید لوازم خانگی را به داخل کشور منتقل کند به همین دلیل تولیدکنندگان داخلی در حال حاضر می‌توانند یخچال و فریزر، لباسشویی و تلویزیون باکیفیتی تولید کنند.

این نمایمده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه ایران در تولید لوازم خانگی به خودکفایی رسیده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر نگرانی برای تامین قطعات موردنیاز تولید لوازم خانگی وجود ندارد چراکه می‌توان با تاکتیک‌های خاص تحریم‌ها را دور زد و همانند سال‌های گذشته نیاز داخلی را تامین کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران سال‌ها در تحریم توانست تمام نیاز داخلی را تامین کند، ادامه داد: به دلیل تحریم، تامین تجهیزات و قطعات مورد نیاز تولید بیش از قیمت واقعی است چراکه قطعات و تکنولوژی مورد نیاز باید دست به دست شده و به ایران برسد بنابراین هزینه تمام شده تامین آنها از شرایط عادی بیشتر می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حال حاضر باید شرایطی فراهم شود که تحریم دستاویزی برای سوءاستفاده نباشد چراکه سوداگران تلاش می‌کنند با واردات قطعات بی کیفیت سود بیشتری به دست آورد.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال