امروز ۳۱ فروردين ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۳۱ فروردين ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
پس از اتصال حقوقی ها به اینترنت از روز گذشته  اتصال اینترنت خانگی در تهران نیز بر قرار شد.  بر اساس گزارش خبرگزاری ها، از دیروز اتصال اینترنت خانگی در تهران و کلانشهرهای کشور آغاز شد.
پیش از این هم گزارشها در استان‌های خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گلستان، سمنان، یزد، همدان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، زنجان و ایلام حاکی از برقراری اینترنت‌های خانگی در این استان‌ها بوده است.
همچنین یکی از رسانه‌های داخلی اعلام کرد که اینترنت همراه نیز احتمالا تا صبح روز یکشنبه ۳ آذر وصل می‌شود. در عین حال برخی خبرها از منابع رسمی از این حکایت دارد که فعلا اینترنت در استانهای فارس، کرمانشاه، کردستان، البرز و خوزستان وصل نخواهد شد.
خبر دیگر در حوزه فناوری اطلاعات اینکه بر اساس شرکت مخابرات ۱۰ روز به اینترنت کاربران اضافه می شود.  مدیر عامل شرکت مخابرات ایران با اشاره به قطعی ایجادشده در اینترنت بین الملل در کشور اعلام کرد مانده FUP (حجم مصرف منصفانه) مجاز مصرف‌نشده مشتریان در ماه جاری به ماه بعد انتقال می‌یابد و همچنین ۱۰ روز به مدت اعتبار قرارداد مشتریان اینترنت پرسرعت افزوده می‌شود.
محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص این که مشترکینی که بسته‌های مدت‌دار مثلا یک هفته‌ای خریداری کرده‌اند و در زمان قطع اینترنت قادر به مصرف بسته خود نشده‌اند، اعلام کرد به اپراتورها ابلاغ شده مدت زمان قطعی اینترنت را به مدت اعتبار بسته‌ها اضافه کنند.
در این راستا سیدمجید صدری،  مدیر عامل شرکت مخابرات ایران با اشاره به مشکلات ایجادشده برای اینترنت بین‌الملل و قطع شدن دسترسی کاربران اظهار کرده است: «در چند روز گذشته اختلالاتی در حوزه اینترنت وجود داشت  و مشترکان ما در این رابطه متضرر شدند. ما برای آنکه بتوانیم بخشی از این ضرر و زیان پیش آمده برای مشترکان را جبران کنیم، اقداماتی انجام دادیم.»
بنا بر اعلام مخابرات، وی ادامه داد: «همواره در صورتی که مشترکان از حجم مصرف منصفانه خود تا پایان ماه استفاده نکنند، FUP آن‌ها صفر می‌شود، اما در این شرایط برای اینکه مشترکان متضرر نشوند، مانده FUP آنها را به ماه جاری انتقال دادیم تا بتوانند از باقیمانده حجم خود در این ما هم استفاده کنند.» صدری خاطرنشان کرد: «همچنین ۱۰ روز به مدت اعتبار قرارداد تمام مشتریان اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات افزوده می‌شود.»
 
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال