امروز ۱۱ آذر ۱۳۹۹
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۱۱ آذر ۱۳۹۹
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

با اعتبار دو سال

صدور گواهی امضای الکترونیکی

معاون زیر ساخت کلید عمومی و امنیت اطلاعات تجاری مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، از صدور گواهی امضای الکترونیکی با اعتبار دو سال خبر داد. 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه خبری وزارت صمت؛  معاون زیر ساخت کلید عمومی و امنیت اطلاعات تجاری مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، از صدور گواهی امضای الکترونیکی با اعتبار دو سال خبر داد.
رضا جوادی نیاز افزود: اعتبار گواهی‌های امضای الکترونیکی در گذشته یکساله بود که مشکلاتی را به وجود می‌آورد.
وی اضافه کرد: در گذشته احتمال اینکه صاحبان کسب و کار به محض دریافت گواهی در فضای مجازی نتوانند کسب وکار خود را رونق دهند زیاد بود و فرد به ناچار می‌بایست قبل از استفاده مفید از گواهی مذبور، پس از گذشت یکسال مجددا برای دریافت گواهی جدید اقدام می‌کرد.
جوادی نیا گفت: با افزایش اعتبار این گواهی به میزان دو سال توانستیم این امکان را برای متقاضیانی که می‌خواهند بیش از یکسال از این سامانه استفاده کنند، فراهم کنیم.
وی با اشاره به مزیت‌های امضای الکترونیکی در فضای مجازی و احراز هویت آسان افراد از طریق گواهی امضای مذکور، افزود: اسناد امضای الکترونیکی توسط فرد امضا کننده انکارناپذیر است و از سوی دیگر با این امضای الکترونیک امکان تقلب و مخدوش کردن اطلاعات از امضای یک سند در دنیای مجازی توسط فرد گرفته تا رسیدن به مقصد به هیچ وجه وجود ندارد.
معاون زیر ساخت کلید عمومی و امنیت اطلاعات تجاری مرکز توسعه تجارت الکترونیکی درخصوص آخرین اقدامات انجام شده در ۸ ماهه اخیر در این حوزه در مرکز توسعه تجارت نیز گفت: ارتقای شبکه از نسل G۲ به G۳ و همچنین افزایش ضریب امنیت از اقدامات مثبت صورت گرفته بوده است.
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال