امروز ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

لیست وام یک میلیونی باز است

بعد از پرداخت دو مرحله از وام یک میلیونی به متقاضیان معرفی شده، اکنون در کنار تعدادی که همچنان به دلایلی با با مشکل واریز مواجه هستند سایر خانوارها همچنان امکان دریافت این تسهیلات را در صورت معرفی به بانک مرکزی خواهند داشت.

به گزارش ایسنا، پایان هفته گذشته بود که دومین لیست متقاضیان دریافت وام یک میلیونی از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به سازمان هدفمندی و در نهایت به بانک مرکزی برای پرداخت ارائه شد.

در مرحله‌ی دوم حدود دو میلیون و ۲۶۶ هزار و ۲۶۳ خانوار معرفی شدند که با م۱۷ میلیون و ۱۵۳ هزار و ۲۱ خانوار مرحله اول در مجموع بیش از ۱۹ میلیون و ۴۱۹ هزار نفر مشمول دریافت وام شده بودند، اما این در شرایطی بود که از این تعداد حدود ۴۱ هزار خانوار در دریافت وام با مشکل مواجه شدند که دلیل آن نیز مسائلی از جمله مسدودی حساب، شماره حساب اشتباه، عدم سازگاری شماره حساب با کد ملی ارسالی، نامعتبر بودن اطلاعات معرفی شده یا برخی خطاها بود که امکان پرداخت را برای آنها ایجاد نمی‌کرد.

به تازگی بانک مرکزی اعلام کرد از ۴۱ هزار خانواری که پرداخت به آنها با مشکل مواجه شده بود برای حدود ۳۵ هزار خانوار حل شده و وام آنها واریز شده استف در عین حال که برای حدود ۵۰۰۰ خانوار دیگر هم  احتمالا به زودی با هماهنگی‌هایی که صورت گرفته وام یک میلیونی واریز می‌شود.

در حالی تا کنون دو مرحله پرداخت انجام شده که ظاهرا این پایان پرداختی‌ها نیست، به هر حال با توجه به این‌که بانک مرکزی از ابتدا اعلام کرده بود که ۲۳ میلیون خانوار یارانه‌بگیر مشمول طرح پیشنهادی آن برای پرداخت وام یک میلیونی از محل منابع بانکی می‌شوند ، در صورتی که لیست جدیدی از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و به تبع آن سازمان هدفمندی یارانه‌ها به بانک مرکزی ارائه شود، پرداختی‌ها انجام خواهد شد.

این در حالی است که طی فرایندی که برای ثبت تقاضا تعریف شد برخی خانوارها به مشکل برخوردند؛ به طوری که خواسته شد تا بعد از دریافت پیامکی از وزارت ارتباطات برای ثبت درخواست، به شماره ۶۳۶۹ با شماره همراه سرپرست خانوار پیامک ارسال کنند که این موضوع باعث شد برخی خانوارها از اعلام باز بمانند.

 از این رو، با اتمام فرصت ارسال پیامک، مهلتی تا ۱۸ اردیبهشت تمدید شد تا جاماندگان بتوانند درخواست خود را ثبت کنند.بر این اساس با توجه به زمانی که از پیش تعیین شده بود نیز احتمال درخواست های جدید و پرداخت های دیگر وجود خواهد داشت.

تسهیلات یک میلیونی برای حمایت در شرایط کرونایی، به صورت قرض الحسنه به حساب یارانه متقاضیان واریز و  طی ۳۰ ماه با اقساط ۳۵ هزار تومانی و کارمزد چهار درصدی بازپرداخت می شود.


وام یک میلیونی از هفته آینده به حساب جاماندگان واریز می‌شود

وام یک میلیونی از هفته آینده به حساب جاماندگان واریز می‌شود

قائم‌مقام بانک مرکزی گفت: با اصلاحات انجام‌شده، برخی از افرادی که به دلایلی از جمله مسدودی حساب یا شماره حساب اشتباه موفق به اخذ وام نشده‎‌اند، در هفته آتی تسهیلات خود را دریافت می‌کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، جلسه بحث و بررسی دستورالعمل طرح اعطای تسهیلات به صاحبان کسب‌وکارهایی که به دلیل شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا در فعالیت خود دچار مشکل شده‌اند با حضور هیات‌مدیره بانک‌ها و موسسات اعتباری و معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاون پایش و سیاست‌های اقتصادی معاونت اقتصادی ریاست جمهوری در بانک مرکزی تشکیل شد.

اکبر کمیجانی، قائم مقام این بانک ضمن تقدیر از نظام بانکی به دلیل همراهی در پرداخت تسهیلات یک میلیون تومانی به خانوارهای یارانه‌بگیر، گفت: با همکاری مجموعه نظام بانکی به ویژه حوزه اعتباری آن‌ها تاکنون به ۱۹ میلیون و ۳۶۰ هزار و ۶۴۸ سرپرست خانوار یارانه‌بگیر، تسهیلات یک میلیون تومانی پرداخت شده است.

وی افزود: امکان واریز بقیه تسهیلات یادشده نیز به دلایلی از جمله مسدودی حساب، شماره حساب اشتباه، عدم سازگاری شماره حساب با کد ملی ارسالی، نامعتبر بودن اطلاعات معرفی شده و سایر خطاها میسر نشده است و با اصلاحات انجام‌شده، برخی از این موارد در هفته آتی با همکاری سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها رفع می‌شود.

کمیجانی با اشاره به تدوین رسته‌های سیزده گانه مشاغل توسط کارگروه بررسی و مقابله با پیامدهای ناشی از ویروس کرونا گفت: بر اساس این دسته‌بندی، به مشاغلی که با نظر و تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا بیشترین خسارت را دیده‌اند از محل اعتبار ۷۵ هزار میلیارد تومانی منابع بانکی، تسهیلات اعطا می‌شود که درخصوص ثبت‌نام از متقاضیان، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان متولی این امر اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال