امروز ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

نتیجه تصویری برای اجاره انبار

املاک صنعتی پایتخت جامع ترین مرکزاطلاعات املاک در کشور 

جاده مخصوص و قدیم کرج ، مرکز شهر ، غرب تهران، مرکز شهر ،

خرید و فروش ، رهن و اجاره انواع ملک شامل : 

انبار ، سالن ، سوله ، کارگاه ، کارخانه ، اداری ، تجاری ، فروش کارخانه ، انبارهای مواد غذایی ، آرایشی بهداشتی ، دارویی ،

فروشگاههای اینترنتی ، انبار کالاهای بازرگانی ، انبارهای عمومی و اختصاصی ، کارخانجات تولید غذایی و صنعتی ،

کترینگ آشپزخانه صنعتی ، تالار و باغ تالار ، باغ  و باغچه ، تعمیرگاه ، کارواش ، نمایندگی ، سالن فیلمبرداری و همایش ، 

انبار سنگ کاشی سرامیک مصالح و آهن آلات ، زمینهای  کشاورزی و صنعتی.

www.paytakhtmelk.ir

www.sulesara.ir

۰۲۱۶۶۱۸۸۸۵۳  –  ۰۲۱۴۴۵۲۲۰۵۷

۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹  افشار

(درصورت تمایل فایل فروش یا اجاره مشخصات را به شماره 09122967839  واتساپ یا تلگرام نمایید)

بازار مسکن در مسیر آرامش

نشانگرهای بازار مسکن شهر تهران حاکی از آن است که این بازار پس از آنکه ظرفیت خود را از دست داده در مسیر ثبات قیمت قرار گرفته و مالکانی که بدون وجود مشتری، نرخ‌های پیشنهادی را بالا می‌برند صرفا به دنبال افزایش اسمی قیمت برای هماهنگی با انتظارات تورمی هستند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، قیمت‌ها در بازار مسکن تهران در شرایطی به بالاترین حد خود یعنی متری ۹ میلیون و ۶۳۱ هزار تومان در آذرماه ۱۳۹۷ رسیده که معاملات افت ۶۴ درصدی را تجربه کرده است. با این حال سرعت رشد قیمت‌ها کاهش یافته و از  هشت تا 9 درصد ماهیانه به پنج درصد رسیده است. خروجی این روند، رکود شدید بازار مسکن را در پی خواهد داشت که احتمالا برای ۱۰ تا ۱۲ فصل گریبان فعالان این بازار را می‌گیرد. برخی از بازندگان این جریان، دو گروه صاحبان واحدهای نوساز و سفته بازان هستند که به عنوان عامل ثانویه در جهش قیمت مسکن نقش ایفا کردند. این گروه که معمولا با خرید چند واحد مسکونی به فعالیت در بازار ملک مشغولند دیگر نباید برای ۱۲ فصل روی بازدهی سرمایه خود حساب کنند و تنها با حفظ مسکن به عنوان دارایی ثابت، خود را در برابر اثرات تورمی مصون نگه می‌دارند.

اما روند فعلی بازار مسکن، اندک متقاضیان واقعی را به سمت آپارتمان‌های ارزان قیمت سوق داده و به همین دلیل در آبان ماه و آذرماه شاهد سرایت گرانی به مناطق جنوبی تهران بودیم. اما این روند نیز نمی‌تواند پایدار باشد؛ چرا که توان طرف تقاضا در مناطق جنوبی به مراتب پایین تر از محله های شمال شهر است.

از سوی دیگر گفته می شود مقایسه شاخص اجاره بها با قیمت واحد مسکونی نشان می دهد که قیمت املاک به بالاترین حد خود طی ۲۲ سال اخیر رسیده و احتمالا در نقطه اوج خود قرار دارد. بنابراین در ماه‌های آینده طبیعتا شیب صعودی قیمتها باید ملایم‌تر شود تا نهایتا در مسیر مستقیم یا حتی نزولی قرار گیرد. تجربه سالهای بعد از ۱۳۹۱ که با نوسانات نرخ ارز مواجه بودیم وضعیت مشابهی را رقم زد.

هم‌زمان با پرش قیمت دلار در نیمه دوم سال ۱۳۹۱ قیمت مسکن شهر تهران نیز روند افزایشی به خود گرفت؛ به طوری که در زمستان ۱۳۹۱ شاخص رشد نرخ دلار ۱۱۱ درصد و شاخص رشد قیمت مسکن شهر تهران نسبت به زمان مشابه سال قبل از آن ۷۲ درصد ثبت شد. در همان زمان معاملات مسکن در بهمن ماه ۱۳۹۱ با ۳۶ هزار فقره به اوج خود رسید. سپس روند نزولی به خود گرفت؛ به طوری که در بهمن ماه ۱۳۹۲ خرید و فروش مسکن در تهران با افت ۱۴۸ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل از آن به ۱۴ هزار و ۵۰۰ فقره رسید. همان موقع قیمت ۸.۴ درصد افزایش پیدا کرد که پایین‌تر از شاخص تورم در آن سال محسوب می‌شد.

در ادامه نرخ دلار دچار نوسانات ماهیانه شد و به دنبال انتظارات روانی ناشی از مذاکرات هسته‌ای قیمت دلار در برخی مقاطع در پایان سال ۱۳۹۲ تا ۲۹۰۰ تومان نیز کاهش یافت. در این فاصله رشد قیمت مسکن نیز افت محسوسی پیدا کرد؛ به طوری که روند افزایش سالیانه آن بین منفی یک تا مثبت هشت درصد بود و در اکثر مقاطع پایین‌تر از نرخ تورم قرار داشت. در عین حال با توجه به ماهیت دیرپذیری بازار مسکن، این بازار فاصله قیمتی خود را با نرخ دلار پر کرد.

اما از پایان سال ۱۳۹۱ تا روز ۲۴ آبان ماه ۱۳۹۷ شاخص قیمت دلار به  ۱۷۳ درصد افزایش رسیده و قیمت مسکن نیز در همین بازه زمانی ۱۳۴ درصد رشد کرده است. اگر تکمیل دوره رونق امسال را با سال ۱۳۹۱ مقایسه کنیم و همان تجربه تکرار شود، قیمت اسمی مسکن هم‌اکنون در نقطه اوج خود قرار دارد و از این پس دوران تثبیت قیمت آن آغاز می‌شود.

 

پیشنهادات پرت دلالان مسکن مهر پرند

در حالی قیمت متوسط واحدهای مسکن مهر پرند بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان است که دلالان با ارسال پیامک‌هایی به متقاضیان پیشنهاد خرید واحدها را با قیمت ۴۰ میلیون تومان می‌دهند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم ، به طور معمول اثر افزایش قیمت مسکن در کلانشهر تهران با چند ماه تاخیر به حومه پایتخت سرایت می‌کند. از پاییز سال گذشته رشد قیمت در مناطق 22 گانه تهران شدت گرفت و تا آذرماه امسال در مقایسه با سال 97 قیمت‌ها به طور میانگین 92.6 درصد افزایش یافته است. از اواخر بهار امسال نیز این اتفاق تاثیر خود را بر شهرهای اطراف تهران گذاشت که پروژه‌های مسکن مهر نیز از آن بی نصیب نمانده‌اند.

به‌عنوان نمونه سال گذشته واحدهای مسکن مهر پردیس حداکثر با قیمت 120 میلیون تومان خرید و فروش می‌شد، اما همان واحدها امروز تا 340 میلیون تومان نیز داد و ستد می‌شود. در پرند نیز این‌گونه است؛ در این شهر سال گذشته در بازار آزاد قیمت یک واحد مسکونی مهر بدون احتساب وام 35 تا 40 میلیون تومان بود این در حالی است که امسال به حدود 100 میلیون تومان در واحدها آماده تحویل و حدود 70 میلیون تومان در واحدهای نیمه تمام رسیده است.

در این شرایط دلالان مسکن مهر پس از وقفه‌ای سه ساله مجددا دست به‌کار شده‌اند. آنها با ارسال پیامک‌هایی با مضمون " خریدار مسکن مهر پرند شما هستم، آقای... بهترین مشاور برای خرید و فروش مسکن مهر با شماره زیر تماس بگیرید...»

با یکی از این شماره‌ها تماس گرفته شد. آقای "ک" در پاسخ به این پرسش که مسکن مهر را با چه قیمتی خریداری می‌کنید، گفت: قیمت‌ها به میزان واریزی بستگی دارد؛ اگر واریزی متقاضی کامل باشد حدود 40 میلیون تومان مسکن مهر را خریداری می‌کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا واحد مسکن مهر را با این قیمت خریداری می‌کنید در حالی که قیمت ان هم‌اکنون 65 تا 70 میلیون تومان است، افزود: ما پول خوبی برای مسکن مهر می‌پردازیم، قیمت‌ها همچنان در حال کاهش است و اکثر مالکان به همین دلیل در حال فروش آنها هستند. 

وی در توضیح دلایل این کاهش نیز گفت:  قیمت خانه در حال کاهش است چون دلار در حال ارزان شدن است، اگر نفروشید ضرر می‌کنید.

یکی از گلایه‌های سال‌های اخیر متقاضیان مسکن مهر این‌ بوده که چرا شرکت عمران شهر پرند پس از واریز آورده‌ هیچ سراغی از آنها نمی‌گیرد. پیگیری‌های مکرر برای آگاهی از آخرین وضعیت مسکن مهر از سوی متقاضیان این شهر نیز  تاکنون نتیجه‌ای چندانی نداشته است. حال در این شرایط، مشخص نیست دلالان مسکن مهر چگونه و از چه مسیری به شماره همراه متقاضیان دست یافته‌اند. البته این مسئله تا حدودی متقاضیان را از بلاتکلیفی خارج کرده و می‌دانند همچنان در شهر پرند صاحب عرصه یک واحد مسکن مهر هستند.

 

۵۱۳ هزار و ۱۴۴ قرارداد اجاره امضا شد؛

کاهش ۱۴درصدی خرید و فروش مسکن/ معاملات آذرماه مسکن در تهران ۲۴درصد کم شد

رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: آذرماه امسال خرید و فروش مسکن در کشور نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۴ درصد کاهش یافت. این میزان برای معاملات تهران ۲۴ درصد بود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، «مصطفی قلی خسروی» امروز(دوشنبه) افزود: در این ماه 471 هزار و 511 مبایعه نامه در دفترهای مشاوران املاک به ثبت رسید که در مقایسه با آذرماه پارسال که 536 هزار 986 مورد بود، 14 درصد کاهش یافت.

نماینده رئیس اتاق اصناف ایران در کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور ادامه داد: آذر ماه در کشور 513 هزار و 144 قرارداد اجاره امضا شد که نسبت به مدت مشابه پارسال گذشته که 442 هزار و 257 اجاره نامه بود، 14 درصد کمتر شد.

به گفته وی، آذرماه امسال در مجموع 996 هزار و سه قرارداد اجاره، رهن، خرید یا فروش مسکن در کشور به ثبت رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال نیم درصد کاهش نشان می دهد.

 

 وضع مسکن در پایتخت

رئیس اتحادیه مشاوران املاک بیان کرد: آذرماه امسال کل قراردادهای خرید و فروش و اجاره در تهران 321 هزار و 178 مورد بود که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 20 درصد کاهش یافت.

وی ادامه داد: در این ماه 163 هزار و 265 مبایعه نامه در تهران امضا شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال که 123 هزار و 584 مورد بود، 24 درصد افت کرد.

به گفته وی، در این ماه 155 هزار و 265 اجاره نامه در دفترهای مشاوران املاک پایتخت بین موجر و مستاجر امضا شد که در مقایسه با 130 هزار و 736 قرارداد اجاره آذرماه پارسال 16 درصد کمتر بود.

دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی بتازگی اعلام کرد: بررسی معاملات مسکن پایتخت در آذرماه نشان می دهد میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان در آذر 1397 نسبت به آذرماه پارسال 92 درصد و نسبت به آبان ماه امسال پنج درصد افزایش یافت.

آذرماه ۶ هزار و ۹۵۰ فقره معامله مسکن در شهر تهران به امضا رسید و میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در پایتخت ۹ میلیون و ۶۳۱ هزار تومان ثبت شد.

بر پایه گزارش پیشین این دفتر نیز در آبان ماه امسال میانگین قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی آپارتمانی در تهران 91 میلیون و 900 هزار ریال بود که نسبت به مهرماه 6.4 درصد و در مقایسه با مدت مشابه پارسال 91 درصد رشد کرد.

در آبان ماه تعداد معاملات واحدهای مسکونی آپارتمانی شهر تهران به هفت هزار و 17 واحد رسید که نسبت به مهرماه امسال 26.6 درصد و نسبت به آبان ماه پارسال 53.1 درصد کاهش یافت.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال