امروز ۳۱ فروردين ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۳۱ فروردين ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

املاک صنعتی پایتخت جامع ترین مرکزاطلاعات املاک در کشور 

جاده مخصوص و قدیم کرج ، مرکز شهر ، غرب تهران، مرکز شهر ،

خرید و فروش ، رهن و اجاره انواع ملک شامل : 

انبار ، سالن ، سوله ، کارگاه ، کارخانه ، اداری ، تجاری ، فروش کارخانه ، انبارهای مواد غذایی ، آرایشی بهداشتی ، دارویی ،

فروشگاههای اینترنتی ، انبار کالاهای بازرگانی ، انبارهای عمومی و اختصاصی ، کارخانجات تولید غذایی و صنعتی ،

کترینگ آشپزخانه صنعتی ، تالار و باغ تالار ، باغ  و باغچه ، تعمیرگاه ، کارواش ، نمایندگی ، سالن فیلمبرداری و همایش ، 

انبار سنگ کاشی سرامیک مصالح و آهن آلات ، زمینهای  کشاورزی و صنعتی.

www.paytakhtmelk.ir

www.sulesara.ir

۰۲۱۶۶۱۸۸۸۵۳  –  ۰۲۱۴۴۵۲۲۰۵۷

۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹  افشار

(درصورت تمایل فایل فروش یا اجاره مشخصات را به شماره 09122967839  واتساپ یا تلگرام نمایید)


افزایش سقف وام مسکن از محل اوراق تسهیلات  منتفی شد

عضو هیئت‌مدیره بانک عامل بخش مسکن گفت: بانک مرکزی با درخواست ما برای افزایش سقف تسهیلات مسکن از محل اوراق حق تقدم تا ۱۶۰ میلیون تومان، مخالفت کرده است. محمدعلی دهقان دهنوی درباره اظهارات برخی نمایندگان مجلس مبنی بر لزوم افزایش سقف وام مسکن تا ۳۰۰ میلیون تومان گفت: در حال حاضر امکان افزایش سقف وام مسکن وجود ندارد شرایط فعلی بازار مالی کشور امکان پرداخت وام ۳۰۰ میلیون تومانی و افزایش زمان بازپرداخت تسهیلات به ۲۰ سال را به ما نمی‌دهد چون علی‌رغم آنکه بانک عامل بخش مسکن پایین‌ترین نرخ سود شبکه بانکی را دارد اما این نرخ سود برای دوره‌های بازپرداخت طولانی جواب نمی‌دهد از سوی دیگر منابع مالی بانک محدود است بنابراین ترجیح ما این است که به تعداد خانه‌های بیشتری بتوانیم وام بدهیم تا اینکه به یک نفر وام بیشتری پرداخت کنیم. این فعال شبکه بانکی ادامه داد: ما در بانک عامل بخش مسکن برنامه داشتیم تا سقف تسهیلات مسکن از محل اوراق (ویژه زوجین) را تا سقف وام مسکن زوجین از محل صندوق تسهیلات مسکن یکم ارتقا داده و به ۱۶۰ میلیون تومان برسانیم که این درخواست ما با مخالفت بانک مرکزی روبه‌رو شد. وی درباره داشتن یا نداشتن آثار تورمی تسهیلات مسکن بر بازار مسکن تصریح کرد: تسهیلات مسکن به‌هیچ‌عنوان آثار تورمی ندارد افزایش قیمت مسکنی که در چند ماه اخیر اتفاق افتاده ارتباطی با تسهیلاتی که در این بخش داده می‌شود ندارد؛ تورم مسکن بیشتر تابع اقتصاد کلان و دوره‌های رونق و رکود بازار است و سقف وام مسکن تأثیری در تحریک تقاضا ندارد. به‌خصوص در وام‌های فعلی که نسبت وام به ارزش مسکن کاهش داشته است نمی‌تواند در افزایش قیمت مسکن مؤثر باشد.

 

تعیین قیمت از دست خودروسازان خارج‌شده است

نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: امروز بازار خودرو محل جولان واسطه‌ها و دلالان شده که قیمت‌های دلخواه خود را تحمیل می‌کنند.

حسین سلاح ورزی افزود: افزایش بی‌ضابطه قیمت خودروها در بازار، سایر اصناف مرتبط ازجمله قطعه سازان را نیز دچار مشکل کرده است.

وی یادآور شد: قطعه سازان معتقدند به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه، دستمزد، هزینه‌های حمل‌ونقل و غیره، بهای قطعات تولیدی نیز باید افزایش یابد، اما این افزایش‌ها باید متناسب باشد. نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در خصوص برنامه‌های پیش‌فروش خودروسازان در ماه‌های گذشته نیز گفت: اگر پیش‌فروش‌ها با مکانیسمی باشد که خودرو به‌طور مستقیم به دست مصرف‌کننده نهایی برسد، به‌طورقطع مؤثر است.

سلاح ورزی تاکید کرد: مکانیسم یادشده باید به‌گونه‌ای طراحی شود که نظام جبرانی قدرت خرید در آن در نظر گرفته‌شده باشد؛ یعنی وقتی ثبت‌نام امروز و تحویل خودرو یک سال بعد است، سود مشارکت در نظر گرفته‌شده باید با نرخ تورم خرید تناسب داشته باشد. وی ادامه داد: در این پیش‌فروش‌ها باید زمان تحویل و قیمت‌های نهایی محصول مشخص باشد.

 

کاهش مصرف سوخت مایع نیروگاه های برق حرارتی

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی کشور گفت: میزان مصرف سوخت نیروگاه‌های حرارتی در شش‌ماهه نخست امسال به وضعیت مطلوبی رسیده و سوخت مایع کمتری نیز مصرف‌شده است. محسن طرزطلب گفت: با ادامه روند افزایش راندمان نیروگاه‌های حرارتی راندمان نیروگاهی به ۴۰ درصد افزایش می‌یابد. وی افزود: میزان ظرفیت تولید برق حرارتی کشور در سال جاری نسبت به سال گذشته ۵ درصد افزایش داشته است. مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور با بیان اینکه نیروگاه‌های برق حرارتی ۸۱ درصد سهم تولید برق کشور را برعهده دارند و این میزان انرژی سالانه در حال افزایش است، تصریح کرد: سهم انرژی نیروگاه‌های برق حرارتی از ۹۳ درصد در شش ماهه سال جاری به ۹۶.۲ درصد رسیده‌ است. طرزطلب وضعیت مصرف سوخت در نیروگاه‌های حرارتی را مناسب ارزیابی کرد و گفت: میزان مصرف سوخت این نیروگاه‌ها در شش ماهه نخست امسال به وضعیت مطلوبی رسیده و سوخت مایع کمتری نیز مصرف شده است.

 

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال