امروز ۳۱ فروردين ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۳۱ فروردين ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

نتیجه تصویری برای اجاره انبار

املاک صنعتی پایتخت جامع ترین مرکزاطلاعات املاک در کشور 

جاده مخصوص و قدیم کرج ، مرکز شهر ، غرب تهران، مرکز شهر ،

خرید و فروش ، رهن و اجاره انواع ملک شامل : 

انبار ، سالن ، سوله ، کارگاه ، کارخانه ، اداری ، تجاری ، فروش کارخانه ، انبارهای مواد غذایی ، آرایشی بهداشتی ، دارویی ،

فروشگاههای اینترنتی ، انبار کالاهای بازرگانی ، انبارهای عمومی و اختصاصی ، کارخانجات تولید غذایی و صنعتی ،

کترینگ آشپزخانه صنعتی ، تالار و باغ تالار ، باغ  و باغچه ، تعمیرگاه ، کارواش ، نمایندگی ، سالن فیلمبرداری و همایش ، 

انبار سنگ کاشی سرامیک مصالح و آهن آلات ، زمینهای  کشاورزی و صنعتی.

www.paytakhtmelk.ir

www.sulesara.ir

۰۲۱۶۶۱۸۸۸۵۳  –  ۰۲۱۴۴۵۲۲۰۵۷

۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹  افشار

(درصورت تمایل فایل فروش یا اجاره مشخصات را به شماره 09122967839  واتساپ یا تلگرام نمایید)

«حمایت» بررسی کرد

دلایل گرانی غیرمنطقی لبنیات در بازار

افزایش نامتعارف قیمت محصولات لبنی در روزهای اخیر واکنش های مختلفی از سوی تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان داشته است. بررسی بازار نشان می دهد برخی برندهای لبنی در هفته گذشته مجددا قیمت فرآورده های خود را افزایش داده اند و این روند تقریبا از سه ماه پیش آغاز شده است تا جایی که بر اساس گزارش منابع رسمی در برخی محصولات شاهد افزایش 168 درصدی در این مدت بوده ایم. دبیرانجمن صنایع لبنی کشور اگرچه «کمبود عرضه شیر» از سوی دامداران را دلیل اصلی این موضوع عنوان می کند و حتی به افزایش قیمت شیر هم رضایت داده، اما مسئولان وزارت جهاد کشاورزی از جمله محمود حجتی معتقد است که مهمترین دلیل افزایش قیمت محصولات لبنی «افزایش هزینه های تمام شده در بسته بندی محصولات لبنی» است. همچنین برخی فعالان این حوزه نیز مهمترین دلیل نابسامانی های اخیر در بازار لبنیات را «کمبود نظارت بر توزیع» عنوان می کنند و معتقدند کمبودی در توزیع شیر خام وجود ندارد.

هفته گذشته  انجمن صنایع فرآورده های لبنی ایران درباره کمبود شیرخام تحویلی به صنایع لبنی و تداوم افزایش قیمت شیرخام، نامه ای را خطاب به ستاد تنظیم بازار، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و وزارت جهاد کشاورزی ارسال کردند که محتوای آن نشان دهنده نارضایتی آنها از افزایش هزینه های تمام شده از قیمت شیر و بسته بندی محصولات لبنی بوده است.

گزارش ها نشان می دهد قیمت هرلیتر شیر مدت دار یکی از برندهای معروف لبنی در هفته گذشته از ۴۵۰۰ تومان به ۵۰۰۰ تومان رسیده است. همچنین قیمت هر بطری یک لیتری شیر نیز حدود ۵۰۰ تومان افزایش داشته است.   بر اساس اعلام خبرگزاری ها، در مدت حدود سه ماه قیمت  شیر پاکتی کوچک از ۱۰۰۰ تومان به ۲۰۰۰ تومان رسیده و نرخ هر بطری شیر نیز در این مدت از ۲۵۰۰ تومان به ۴۲۰۰ تومان رسیده یعنی معادل ۱۶۸ درصد رشد قیمت طی حدود ۳ ماه برای این کالا اتفاق افتاده است.

 

انجمن لبنی: ورودی شیر برخی کارخانجات لبنی ۵۰ درصد کاهش یافته است

رضا باکری، دبیرانجمن لبنی کشور با بیان اینکه تولید شیرخام در واحدهای سنتی دچار مشکل شده است، گفت: «در برخی شرکت های لبنی ورودی شیرخام تا ۵۰ درصد کاهش یافته است.» وی با اشاره به کاهش تولید شیرخام در کشور و اینکه مسئولان وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده اند  تعداد خریداران این کالا افزایش پیدا کرده و همین امر سبب شده ورودی شیر کارخانجات کاهش پیدا کند، اظهارداشت: «حدود ۴۵۰ کارخانه لبنی در سطح کشور شیر دریافت می کنند که سال گذشته نیز تعداد آنها همین میزان بوده است.»

دبیرانجمن لبنی کشور با بیان اینکه تا خرداد ماه چنین مشکلی وجود نداشت به مهر گفت: «یکی از دلایل این مشکلات مربوط به مباحث ارزی بوده و دیگری مربوط به خشکسالی و مشکلات دامداران بوده است.» وی در ادامه به موضوع افزایش قیمت گوشت قرمز اشاره کرد و اظهار کرد: «این موضع باعث شده تا علاقه به کشتار دام زیاد شود.» وی با اعلام آمادگی نسبت به افزایش قیمت خرید شیر خام از دامداران گفت: «هر زمان که بحث افزایش قیمت شیرخام مطرح بود ما اعلام کردیم که مخالفتی نداریم.»

 

دستگاه‌های نظارتی بر بازار لبنیات نظارت کنند

افزایش قیمت محصولات لبنی در شرایطی است که به گفته برخی فعالان حوزه کشاورزی در حال حاضر کمبودی در بازار وجود ندارد و موضوع اصلی مربوط به عدم نظارت در توزیع مناسب شیر و همچنین قیمت گذاری آن است.

شمس‌الله شریعت‌نژاد، عضو کمیسیون کشاورزی دراین باره گفت: «یکی از دلایل افزایش قیمت شیر پاستوریزه، نبود نظارت کافی از سوی دستگا‌های اجرایی است که این نظارت‌‌ها باید بیشتر شود.» وی یکی دیگر از علل افزایش قمیت در محصولات لبنی، به‌خصوص شیر پاستوریزه را نبود نظارت بر نحوه توزیع دانست و به خانه ملت  گفت: «کمبود مواد اولیه و یا شیر خام، در هیچ سطحی وجود ندارد و این مسئله عاملی برای افزایش قیمت شیر نیست، اما افزایش قیمت ارز تأثیر بسزایی در نابه‌سامانی‌های موجود در این بازار گذاشته است.» نماینده مردم رامسر در مجلس، واسطه‌گری در توزیع شیر پاستوریزه و محصولات لبنی را یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت این محصولات عنوان کرد.

 

حجتی: ستاد تنظیم بازار قیمت لبنیات را مجدد بررسی می کند

وزیر جهادکشاورزی چهارشنبه هفته گذشته در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره وضعیت افزایش قیمت لبنیات و اقدام های این وزارتخانه و دولت برای جلوگیری از افزایش قیمت ها گفت: «به تازگی در صنعت دامداری و عرضه شیرخام افزایش قیمت مجددی رخ نداده است.» وی افزود:  «از زمان قیمت گذاری شیرخام توسط ستاد تنظیم بازار (مرداد 97) تاکنون، به دلیل هزینه های تمام شده تولید در صنعت دامداری هر کیلوگرم شیرخام به طور متوسط با قیمت دو هزار تومان به صنایع و کارخانجات لبنی به فروش می رسد.» وی تصریح کرد: «آنچه در بازار سبب افزایش قیمت فرآورده های لبنی شده، هزینه های بسته بندی و مواد اولیه کارخانجات است و از این رو کارشناسان وزارت جهادکشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و ستاد تنظیم بازار قیمت تمام شده لبنیات را با توجه به قیمت پایه شیرخام در دست بررسی دارند.»

بررسی ها نشان می دهد، ستاد تنظیم بازار مردادماه امسال قیمت مصوب هر کیلوگرم شیرخام را 1570 تومان تعیین کرد اما این نرخ از سوی دامداران و صنایع لبنی رعایت نمی شود. بر اساس اعلام انجمن صنایع فرآورده های لبنی در حال حاضر  به دلیل عدم توازن عرضه و تقاضای شیر، قیمت شیر خام پس از حرکت جهشی از ۱۴۰۰ تومان در اوایل امسال به ۲۰۰۰ تومان در شهریور ماه رسید و با افزایش تدریجی خود هم اکنون نیز از مرز هر کیلو ۲۲۰۰ تومان عبور کرده و تا ۲۴۰۰ تومان هم عرضه می شود. مواد پتروشیمی نیز به طور میانگین در هزینه بسته بندی انواع محصولات لبنی، حداقل ۶۰۰ تومان تا حداکثر ۱۰۰۰ تومان موجب افزایش قیمت فرآورده های لبنی شده است.

این در حالی است که مرتضی رضایی، معاون وزیر جهاد کشاورزی پیش از این با اشاره به اینکه کارخانجات لبنی ادعا می‌کنند تولید شیر در کشور بین ۲۰ تا ۲۵ درصد کاهش پیدا کرده است، گفته بود: «چنین مسئله‌ای صحت ندارد بلکه تعداد خریداران افزایش پیدا کرده و همین امر سبب شده ورودی شیر کارخانجات کاهش پیدا کند.» رضایی با تاکید بر اینکه شیرخام به اندازه کافی در کشور وجود دارد و نیازی به واردات شیرخشک نداریم، گفته بود: «در حال حاضر کارخانجات لبنی، شیرخام را به قیمت مصوب از دامداران خریداری می‌کنند.»

در این شرایط آنچه ضروری است توجه به آمار قابل ملاحظه کاهش مصرف لبنیات در کشور است که با افزایش مجدد قیمت ها تشدید می شود. بر اساس گزارش های بانک مرکزی   قیمت لبنیات در یکسال گذشته ۴۶.۶ درصد افزایش داشته است و این مساله زنگ خطر حذف لبنیات از سفره های مردم را به صدا در آورده است. حال باید دید در روزهای آینده چه تصمیماتی برای ساماندهی این بازار اتخاذ می شود.

 

راهبرد جدید برای مهار قیمت کالاهای اساسی

محمدرضا پور ابراهیمی ، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در صورت کم توجهی به مهار قیمت کالاهای اساسی پیشنهاد می شود مابه التفاوت نرخ ارز ۴۲۰۰ تومان با ارز آزاد محاسبه و براساس سرانه مصرف به مردم برای خرید کالاهای اساسی ارائه شود.

وی  در خصوص اختصاص ارز با نرخ ترجیهی برای تامین کالاهای اساسی گفت:براساس تصمیم دولت 25 قلم کالاهای اساسی در نظر گرفته شده که با قیمت سال گذشته یا حداکثر 10 درصد تغییر نرخ ارائه شود، برای انجام این مهم نرخ ارز 4 هزار و 200 تومان اختصاص داده شده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:ارز با نرخ ترجیهی برای تامین کالاهای اساسی مانند روغن، شکر، برنج، دارو اختصاص داده شده است اما؛ متاسفانه علی رغم تخصیص نرخ ارز ترجیحی،از زمان واردات کالا تا زمان فروش کالا در خرده فروشی به دلیل عدم نظارت دولت، کالاها حدود 50 الی 70 درصد بیشتر به فروش می رسند. نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: توصیه می شود از ظرفیت های موجود، برای مهار قیمت کالاها استفاده شود در این راستا می توان با استفاده از ظرفیت فروشگاه های بزرگ و شرکت های وابسته، لیست قیمت کالاهای اساسی را با قیمت منطقی اعلام کرد.

نماینده مرم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:بکارگیری ظرفیت فضای مجازی و فروشگاه های بزرگ و شرکت‌های وابسته  واعلام شفاف لیست قیمت کالاهای اساسی، همچنین جلوگیری از قاچاق کالاهای اساسی به خارج از کشور در تعدیل قیمت کالاها و ارائه کالا به قیمت مناسب و موثر است.

 

لزوم تشکیل کارگروه برای مدیریت حوزه مسکن

سیداحسن علوی، نایب رییس کمیسیون عمران مجلس گفت: به نظر من دولت باید سازمانی را برای مدیریت حوزه مسکن در کشور ایجاد کند تا انبوه سازان مدیریت شده و ظرفیت آن ها برای مسکن سازی به صورت هدفمند مورد استفاده قرار گیرد. وی با اشاره به ارائه لایحه مسکن اجتماعی توسط بنیاد مسکن به مجلس، گفت: قطعا مشکل ما در حوزه مسکن، خانه سازی در سطح محدود و جزئی نیست، زیرا مشکلات کشور در این عرصه با دو هزار یا سه هزار مسکن حل نمی شود.

نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما در شرایط کنونی حداقل به ساخت حدود یک میلیون مسکن نیازمند هستیم و این مسئله می تواند تا حدودی گرانی بازار مسکن را مدیریت کرده و آرامش را به این حوزه بر می گرداند.

علوی افزود: یکی از اهداف اصلی دولت یازدهم و دوازدهم بحث نوسازی بافت فرسوده و اجرای طرح های مسکن سازی مانند طرح مسکن اجتماعی و بازآفرینی شهری بوده است، حال اگر قرار است که این موضوعات به استراتژی اصلی کشور در حوزه مسکن سازی تبدیل شود، نخست باید برنامه ریزی درست و حساب شده ای در این عرصه صورت گیرد. وی گفت: دولت باید برای اجرای طرح های حمایتی مانند مسکن اجتماعی، زمین های ملی را ارائه دهد، حال گاها این زمین ها در وسط شهرها قرار داشته یا اراضی مرتبط با وزارتخانه ها در شهرها هستند، که باید از این ظرفیت ها به درستی استفاده کرد.

بر اساس آمارها، 30 درصد از اقتصاد کشور در حوزه مسکن قرار دارد، بنابر این با فعال شدن این بازار می توان ضمن ایجاد اشتغال بالا، زمینه را برای توسعه اقتصادی فراهم کرد علوی ادامه داد: بر اساس آمارها، 30 درصد از اقتصاد کشور در حوزه مسکن قرار دارد، بنابر این با فعال شدن این بازار می توان ضمن ایجاد اشتغال بالا، زمینه را برای توسعه اقتصادی فراهم کرد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: به نظر من دولت باید یک کارگروه یا سازمانی را برای مدیریت حوزه مسکن در کشور ایجاد کند تا انبوه سازان مدیریت شده و ظرفیت آن ها برای مسکن سازی به صورت هدفمند و کلان مورد استفاده قرار گیرد.

 

اهمیت تداوم عرضه نفت در بازار بورس

هدایت الله خادمی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی معتقد است: عرضه نفت در بازار بورس اتفاق خوبی است که نباید صرفا برای خنثی سازی تحریم ها مورد توجه قرار بگیرد؛ بلکه باید به عنوان کار و عرضه درازمدت مد نظر قرار گیرد.

وی با اشاره به عرضه نفت در بازار بورس در سال های گذشته ادامه داد: سال 90 هم این اتفاق افتاد، ولی موفق نبود و پیگیری هم نشد؛ چون معمولا دولت ها اعتقادی به فعالیت بخش خصوصی در این زمینه نداشتند. اما واقعیت این است که هر زمانی که دچار تنگناها می شویم به سراغ داشته‌هایمان می رویم و همان طور که به سوی تحریم نفتی پیش می‌رویم به عرضه نفت هم روی آورده ایم. نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: عرضه نفت در بازار بورس اتفاق خوبی است که نباید صرفا برای خنثی سازی تحریم ها مورد توجه قرار بگیرد؛ بلکه باید به عنوان کار و عرضه درازمدت مد نظر قرار گیرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: برای عرضه بهتر نفت در بازار بورس دولت باید تسهیلات ارزی و ریالی مناسبی برای بخش خصوصی قایل شود تا مشتری مناسب برای نفت خام پیدا شود. ضمن اینکه باید مراقب بود کسانی که اهلیت دارند وارد این موضوع شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به مشوق هایی که دولت برای بخش خصوصی در نظر گرفته، گفت: همین که دولت از خریداران خواسته تنها 20 درصد مبلغ را پرداخت کنند و یا ضمانت نامه های پرداخت را حدود 50 روز بعد از تحویل نفت ارائه بدهند خودش مشوق های خوبی است که باعث شده از عرضه نفت خام استقبال شود.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی، اعتماد بخش خصوصی به دولت در این زمینه را باعث تداوم این کار دانست و افزود: مساله مهم این است که وزارت نفت اعتقاد دارد این حرکت برای همیشه ادامه داشته باشد؛ نه برای زمان موقت. چون طبعا خریدار نفت باید بازار خود را پیدا کند و با پالایشگاه مورد نظر به توافق برسد و در این شرایط پالایشگاه هم باید این اطمینان را داشته باشد که این فرایند ادامه دار خواهد بود.

 

بخشنامه بانک مرکزی درباره سقف تراکنش‌های مالی

رییس کل بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی خواستار پایبندی بانک‌ها و موسسات اعتباری به دستورالعمل‌های بانک مرکزی در زمینه نظام‌های پرداخت به ویژه سقف عمومی تراکنش‌ها شد.

در این بخشنامه عبدالناصر همتی تاکید کرده است، اخیراً تخطی از مفاد بخشنامه‌های بانک مرکزی به بهانه درخواست مشتریان در برخی بانک‌ها مشاهده شده که ضمن ایجاد مزیت رقابتی ناسالم ناشی از عدم رعایت مقررات، باعث آشفتگی و اختلال در بازارها شده و بستری برای تسهیل عملیات سوداگرانه و سفته بازی ایجاد کرده است. بر این اساس ضمن تاکید بر اجرای دقیق مفاد بخشنامه‌های بانک مرکزی لازم است تغییرات لازم با اولویت آنی اجرایی شده و بر رعایت دقیق آن نظارت به عمل آید. پنج بندی که رییس کل بانک مرکزی خواستار پایبندی بانک‌ها و موسسات اعتباری به آنها شده به شرح زیر است: ۱.سقف عمومی تراکنش انتقال وجه شتابی و غیر شتابی کارتی برای هر یک از پایانه‌های مجاز، به جز کارتخوان شعبه‌ای، برای هر فقره کارت در هر شبانه روز مبلغ ۳۰ میلیون ریال است.

۲. سقف عمومی تراکنش انتقال وجه شتابی و غیر شتابی کارتی برای پایانه کارتخوان شعبه‌ای برای هر فقره کارت در هر شبانه‌روز با شرط احراز هویت عینی و حضوری، مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال است. ۳.سقف عمومی تراکنش خرید کارت برای هر فقره کارت در هر شبانه روز مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال است. ۴. ارسال کد ملی دارنده کارت در تمام تراکنش‌های کارتی به هنگام پاسخ تراکش اجباری است. ۵. درج «بابت» در تمام دستور پرداخت‌های ارسالی در سامانه‌های ساتنا و پایا اجباری است. رییس کل بانک مرکزی در پایان این بخشنامه تاکید کرده است، این بانک بر رعایت مفاد این بخشنامه نظارت دقیق کرده و با بانک‌ها و موسسات اعتباری صادرکننده کارت که به هر علتی مفاد آن را رعایت نکنند، برخورد انضباطی قاطع و فوری به عمل می‌آورد.

 

افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف آب و برق تا آخر پاییز

وزیر نیرو گفت: افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف آب و برق در دستورکار هیات وزیران قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود، تا آخر فصل پاییز این مصوبه نهایی و به مردم اطلاع‌رسانی شود. رضا اردکانیان اظهار کرد: هدفی که برای این تصویب نامه در نظر گرفته شده مدیریت مصرف است. یعنی قصد داریم این مصوبه را به نحوی اعمال کنیم که اقلیت پرمصرف ها به جلگه خوش مصرف‌ها بپیوندند و ما بتوانیم انتظاراتمان را از این برنامه در کنترل مصرف و عبور از پیک تابستان عملیاتی کنیم. وی درباره زمان تحقق این برنامه گفت: زمانی که یک دستگاه اجرایی پیشنهاد خود را به هیات دولت می‌فرستد آن مسئله در کمیسیون‌های مربوطه مورد بررسی قرار می‌گیرد و سپس در جلسه هیات دولت مطرح می‌شود. اما انتظار ما این است که نهایتا در پاییز امسال این مصوبه نهایی و به مردم اطلاع رسانی شود و در پس آن نیز شاهد کاهش مصرف برق باشیم.

 

تولید گاز از مرز 600 میلیون مترمکعب گذشت

ایران با تولید روزانه بیش از 600 میلیون مترمکعب گاز در پارس جنوبی درحالی از قطر سبقت گرفته که با جایگزین شدن گاز در سبد سوخت نیروگاه‌ها، ظرفیت مازادی برای صادرات گازوئیل ایجاد شده است.

در آستانه آغاز تحریم‌های غیرقانونی آمریکا علیه صنعت نفت ایران، با بهره‌برداری تعدادی از سکوهای دریایی و پالایشگاه های ساحلی پارس جنوبی، ایران در برداشت روزانه گاز طبیعی از قطر سبقت گرفت.

تا پایان اسفند ماه سال‌گذشته ظرفیت تولید روزانه گاز شیرین ایران در پارس جنوبی حدود 570 میلیون مترمکعب در روز بود که با توجه به انجام تعمیرات اساسی تعدادی از سکوها، خطوط لوله دریایی و پالایشگاه‌های ساحلی به طور متوسط روزانه حدود 502 میلیون مترمکعب گاز در طول 6 ماهه نخست امسال گاز از این میدان مشترک برداشت شده است.

همزمان با به پایان رسیدن تعمیرات اساسی پالایشگاه و تاسیسات فراساحلی فازهای پارس جنوبی و تولید حداکثری برداشت و فرآورش گاز برای آبان ماه امسال مطابق با ظرفیت 570 میلیون مترمکعبی در فازهای به بهره برداری رسیده پارس جنوبی فراهم شد. با این وجود، بهره‌برداری بخش‌هایی از تاسیسات دریایی و پالایشگاه‌های ساحلی پنج فاز جدید پارس جنوبی شامل طرح توسعه 13، 14، 22، 23 و 24 این میدان مشترک گازی هم اکنون امکان تولید روزانه بالغ بر 600 میلیون مترمکعب گاز از پارس جنوبی فراهم شده که منجر به سبقت ایران از قطر در برداشت روزانه گاز شده است. در شرایط فعلی ظرفیت برداشت روزانه گاز طبیعی قطر از میدان پارس جنوبی حدود 566 میلیون مترمکعب در روز بوده و عملا ایران با بهره‌برداری دست کم چهار سکوی جدید دریایی و پنج ردیف شیرین سازی گاز در پالایشگاه های ساحلی موفق به تولید بیش از 600 میلیون مترمکعب گاز و سبقت بیش از 40 میلیون مترمکعبی دربرداشت روزانه گاز از شیخ‌نشینان شده است.

شرکت ملی نفت ایران برای زمستان امسال به دنبال افزایش سه میلیارد فوت مکعبی (معادل 80 تا 85 میلیون مترمکعب) گاز از پارس جنوبی بوده که قرار بود این افزایش تولید گاز از محل راه‌اندازی تعدادی از سکوهای دریایی و ردیف‌های شیرین‌سازی پالایشگاه های فازهای 13، 14، 22 تا 24 پارس جنوبی محقق شود. در حال حاضر متوسط پیشرفت ساخت پنج فاز جدید پارس جنوبی در دو بخش فراساحلی و پالایشگاه ساحلی بیش از 90 درصد بوده که در برخی از این فازها ساخت پالایشگاه و در تعداد دیگری احداث تاسیسات فراساحلی شتاب گرفته است. بر این اساس تاکنون دوسکوی دریایی فاز 14 پارس جنوبی با ظرفیت برداشت روزانه یک میلیارد فوت مکعب گاز ترش (28.5 میلیون مترمکعب) از دریا در مدار بهره‌برداری قرار گرفته که با توجه به آماده نبودن پالایشگاه ساحلی، گاز ترش تولید در پالایشگاه‌های موجود و جدید پارس جنوبی فرآورش و به شبکه سراسری تزریق می شود.

 

قیمت گوشت قرمز منجمد هر کیلوگرم ۲۸هزارتومان

وزیر جهاد کشاورزی بر لزوم نظارت دقیق سازمان های نظارتی بر روند قیمت گذاری گوشت قرمز تاکید کرد وگفت: باید قیمت گوشت قرمز منجمد در عمده فروشی هر کیلوگرم ۲۸هزار تومان باشد.

محمود حجتی درباره نوسانات قیمت مرغ گفت:براساس سرمایه گذاری صورت گرفته و هزینه های مرغداری ها باید قیمت هر کیلوگرم مرغ نهایتا 10 هزار تومان باشد. وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: برخی از التهابات در بازار مرغ ناشی از سیاه بازی است که سعی می شود با عرضه مرغ به بازار رفع شود اما نباید فراموش کرد مسئله کامیون داران آسیب جدی به صنعت مرغداری کشور وارد کرد.   حجتی در ادامه افزود:مسئله کامیون داران باعث شد بخشی از ذخایر مرغ داخل کشور مصرف شود.باید توجه کرد که در انتقال مرغ تاخیر ایجاد شد و بطور مثال برای جبران تاثیر10 روز عقب افتادگی در تامین مرغ باید حدود 50 روز زمان صرف شود تا تعادل به بازار بازگردد و اقداماتی برای تعادل بازار انجام شد. 

وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد:باید قیمت گوشت قرمز منجمد در عمده فروشی هر کیلوگرم 28هزار تومان باشد، در این راستا محدودیتی وجود ندارد و ارز تخصیص خواهد یافت.درباره قیمت گوشت قرمز منجمد در خرده فروشی باید سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و بخش های نظارتی ذی ربط بر روند قیمت گذاری نظارت کنند و اقدامات لازم را انجام دهند.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال