امروز ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
 روند صعودی شاخص بورس روز گذشته نیز ادامه یافت. شاخص کل در بازار بورس دیروز ۴۸ هزار و ۳۸۹ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۳۴۵ هزار واحد رسید.
براساس معاملات روز گذشته بیش از هفت میلیارد و ۵۱۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۹۱ هزار و ۷۵۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.
همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۶ هزار و ۶۳۸ واحد افزایش به ۳۸۱ هزار و ۳۰۸ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با چهار هزار و ۳۴۷ واحد رشد به ۲۴۹ هزار و ۷۳۰ واحد رسیدند.
علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با سه هزار و ۷۲۳ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با سه  هزار و ۵۲۴ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با سه هزار و ۱۳۰ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با سه هزار و ۵۱ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۵۰۵ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۵۰۱ واحد، ایران خودرو (خودرو) با یک هزار و ۴۰۸ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ۴۰۰ واحد، بانک ملت (وبملت) با یک هزار و ۳۴۲ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با یک هزار و ۱۰۹ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با یک هزار و ۸۳ واحد و گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک هزار و ۸۲ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.
در مقابل نماد گروه صنعتی پاکشو (پاکشو) با ۳۰۸ واحد، کاشی سعدی (کسعدی) با ۱۱۲ واحد، سرمایه گذاری شفادارو (شفا) با ۸۱ واحد، فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش (افق) با ۷۸ واحد، گروه صنعتی ملی (وملی) با ۶۴ واحد و افست (چافست) با ۶۰ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.
برپایه این گزارش روز گذشته نماد ایران خودرو، صنعتی زر ماکارون، تامین سرمایه امین، سرمایه گذاری سیمان تامین، تولید نیروی برق آبادان، باما و بهساز کاشانه تهر ان درگروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.
گروه خودرو هم در معاملات روز گذشته صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۸۰۲ هزار برگه سهم به ارزش ۱۰ هزار و ۸۹۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.
شاخص فرابورس نیز بیش از ۲۹۸ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۶ هزار و ۶۴۶ واحد ثابت ماند. همچنین در این بازار دو میلیارد و ۹۵۶ هزار برگه سهم به ارزش ۱۶۶ هزار و ۱۷۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال