امروز ۲۶ فروردين ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۲۶ فروردين ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
شاخص کل در بازار بورس که طی روزهای اخیر روندی صعودی داشت روز گذشته ایست کرد و هفت هزار و ۳۰۶ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به عدد یک میلیون و ۲۵۷ هزار واحد رسید. در معاملات روز گذشته بیش از ۶ میلیارد و ۹۶۸ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۷۶ هزار و ۹۰۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.
همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۱۲۳ واحد افزایش به ۴۳۷ هزار و ۲۲۵ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۸۰ واحد رشد به ۲۸۵ هزار و ۹۳۷ واحد رسیدند. شاخص بازار اول چهار هزار و ۷۷۱ واحد و شاخص بازار دوم ۱۶ هزار و ۷۸۴ واحد کاهش داشت.
علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۵۰۸ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۸۳۶ واحد، فولاد خراسان (فخاس) با ۲۰۶ واحد، گروه دارویی برکت (برکت) با ۱۶۱ واحد، بورس کالای ایران (کالا) با ۹۱ واحد، سرمایه گذاری البرز (والبر) با ۷۰ واحد، آسمان پرداخت پرشین (آپ) با ۶۳ واحد و پارس سویچ (بسویچ) با ۶۲ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.
برپایه این گزارش روز گذشته نماد شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۹۰۵ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۵۷۸ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فار س (فارس) با ۵۷۷ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۴۶۰ واحد، شرکت سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۴۱۶ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۳۸۹ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۳۶۴ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۳۴۶ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۳۰۳ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۲۹۱ واحد و فولاد خوزستان (فخوز) با ۲۷۶ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.
ملی صنایع مس ایران (فملی)، سایپا (خساپا)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، گروه دارویی برکت (برکت)، پالایش نفت بندرعباس (شبندر)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) درگروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.
گروه فرآورده نفتی هم در معاملات روز گذشته صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۶۱۶ میلیون و ۶۳۸ هزار برگه سهم به ارزش ۹ هزار و ۸۹۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.
شاخص فرابورس نیز بیش از ۸۴ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۷۳۱ واحد ثابت ماند. همچنین در این بازار یک میلیارد و ۷۲۹ هزار برگه سهم به ارزش ۱۷۳ هزار و ۶۱۹ میلیارد ریال داد و ستد شد. روز گذشته نمادهای تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا)، زغال سنگ پرورده طبس (کزغال)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، بیمه سامان (بساما)، سیمان ساوه (ساوه)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، زرین معئدن آسیا (فرزین)، شهرسازی و خانه سازی باغمیشه (ثباغ)، معدنی کیمیایی زنجان گستران (کیمیا)، شیر پاستوریزه پگاه فارس (غفارس)، سرمایه گذاری توسعه گوهران امید (گوهران)، ریل پرداز سیر (حریل)، کشتیرانی دریای خزر (حخزر) و داروسازی کاسپین تامین (کاسپین) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال