امروز ۰۵ مهر ۱۴۰۲
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۰۵ مهر ۱۴۰۲
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم امضای تفاهمنامه داخلی‌سازی تجهیزات صنایع پتروشیمی در راستای نهضت ساخت داخل گفت: امروز یک کار مقدس و ارزشمند انجام می‌گیرد و در عمل راهکار اصلی حل مشکلات توجه به همین ساخت داخل با محوریت حضور تشکل‌ها و واحدهای صنعتی بخش خصوصی است.

رضا رحمانی افزود: این مراسم و تفاهمنامه‌ها و میزهای ساخت داخل اقدامی نمادین هستند از گام‌های برداشته شده در جهت توسعه و تعمیق ساخت داخل و همچنین شناخت عمومی مردم از این رویکرد و جلب مشارکت آنها، چرا که خوشبختانه به طور روزانه انواع قراردادها و تفاهمنامه‌ها در این حوزه امضا و منعقد می‌شود.

وی ادامه داد: در شرایط جنگ اقتصادی، اقدام امروز یک عملیات موفق و پیروزمندانه است که حتما آثار بزرگ و ارزشمندی همچون ایجاد فرصت‌های شغلی جدید در اقصی نقاط مختلف کشورمان خواهد داشت.

رحمانی خاطرنشان کرد: امروز شرایط کشور به گونه‌ای است که ضرورت دارد نوع نگاهمان به رونق تولید و ساخت داخل تغییر یابد و همه باید به این باور برسیم که راه‌حل مشکلات کشور همین توجه به ساخت داخل و رونق تولید است.

بسیاری از دستگاه‌ها به برنامه ساخت داخل پیوسته اند

وی تصریح کرد: وزارت صمت تمام تلاش خود را بکار بسته تا همه دستگاه‌ها و وزارتخانه مرتبط با نهضت ساخت داخل به این رویکرد ارزشمند بپیوندند و در همین راستا خوشبختانه وزارتخانه هایی چون نفت، نیرو و ارتباطات از این مهم استقبال و حمایت‌های خوبی نیز داشته‌اند.

وزیر صمت گفت: برای تحقق اهداف توسعه و تعمیق ساخت داخل در برخی نیازمندی‌های داخلی سازی، خود واحدهای صنعتی بزرگ ازجمله خودروسازی، فولاد، مس و...، و در برخی دیگر، انجمن‌ها پیشقدم شده و گام‌های خوبی نیز در این راستا برداشته‌اند.

رحمانی تاکید کرد: این رویکرد ارزشی در حوزه ساخت داخل با فرمایشات و تاکیدات مقام معظم رهبری و در جهت تحقق منویات ایشان آغاز شده است و قطعا تا حصول نتیجه کامل با دقت هر چه تمام تر دنبال خواهد شد؛ البته جای خوشحالی دارد که انجمن‌ها و تشکل‌های بخش خصوصی نیز به خوبی پای کار آمده و پرچم نهضت ساخت داخل را سرافرازانه بالا برده‌اند.

وی افزود: هر کالا و محصولی که به کیفیت و کمیت در داخل تولید می‌شود یا ورود آن را ممنوع کردیم و یا با تعرفه و در جهت تامین نیاز داخلی واردات را مدیریت می‌کنیم و شخصا معتقدم هر کالای ایرانی باید در اولویت مصرف هر شهروند ایرانی باشد و وظیفه داریم برای ایجاد زمینه‌های خودکفایی و قطع وابستگی، این فرهنگ ارزشمند را در سطح کشور عمومیت ببخشیم و همراهی حداکثری مردم را جلب نماییم.

وزیر صمت تاکید کرد: در کنار حمایت حداکثری از تولید و واحدهای صنعتی کشور انتظار داریم که تولیدکنندگان نیز اطلاعات موثقی از میزان تولیدات خود در بخش‌های مختلف ارائه نمایند و در صورت ارائه آمار غیر واقعی واحدها و یا انجمن‌های مربوطه، حتماً در نحوه حمایت از آنها تجدید نظر خواهیم کرد.

اقدام توامان وزارت صمت در توسعه فناوری و توسعه ساخت داخل

رحمانی ادامه داد: امسال در چارچوب برنامه‌های محوری وزارت صمت، توسعه فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان همزمان با توسعه و تعمیق ساخت داخل دنبال می‌شود و خوشبختانه امروز برخی واحدهای استارت آپ کشورمان از پیشگامان دانش در سطح دنیا هستند.

وی خاطرنشان کرد: در قالب یک برنامه جامع و در راستای حمایت از دانشجویان برتر و نخبه به شرکت‌های بزرگ صنعتی کشور، جذب نیروهای نخبه را تکلیف کردیم و همچنین برای سهمیه جذب سرباز نخبه را در این بخش دریافت کردیم.

رحمانی تصریح کرد: امضای تفاهمنامه داخلی‌سازی تجهیزات صنایع پتروشیمی در راستای اهداف نهضت ساخت داخل است و خوشبختانه در بازدیدهای به عمل آمده از واحدهای صنعتی و تولیدی در سطح استان‌ها آثار آن کاملاً مشهود است.

وزیر صمت اعلام کرد: تا پایان سال چند میز دیگر به صورت نمادین در حوزه فولاد، مس، فلزات، برق و الکترونیک و موتور سیکلت و لوازم خانگی و...؛ خواهیم داشت که نشان از یک حرکت خوب در این رویکرد ارزنده در حوزه صنعت کشور است.

رحمانی تصریح کرد: خوشبختانه در برخی صنایع از جمله صنایع غذایی در حال تبدیل شدن به قطب صنعتی در منطقه هستیم و طبق آمارها در ۶ ماهه نخست امسال ۱۵ درصد افزایش تولید داشته‌ایم و کارهای مشترکی با وزارت جهاد در این حوزه در حال پیگیری است.

وی تاکید کرد: انجمن‌ها و تشکل‌های بخش خصوصی باید خودشان پرچم ساخت داخل را برافراشته نگه دارند چرا که ظرفیت‌ها و فرصت‌های لازم نیز در کشور وجود دارد به عنوان نمونه ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار در حوزه پتروشیمی و صنایع شیمیایی تا افق ۱۴۰۴ باید داخلی‌سازی شود و این در حالی است که با وجود شرایط سخت اقتصادی بیش از ۹ میلیارد دلار طرح در دست اجرا در بخش پتروشیمی داریم.

رونق تولید، گره معضلات اجتماعی و اقتصادی کشورمان را می‌گشاید

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطر نشان کرد: با عنایت به فرمایشات موکد مقام معظم رهبری، اگر تولید رونق بگیرد بیکاری رفع می‌شود، تورم قابل کنترل، فقر در طبقات ضعیف جامعه کم رنگ تر شده، معضلات بانکی کاهش، ارزش پول ملی ارتقاء می‌یابد، کسری بودجه قابل جبران، امکان رهایی از اقتصاد نفتی ایجاد شده و بسیاری دیگر از معضلات جامعه قابل حل و فصل هستند.

رحمانی افزود: تنها راه ایجاد شغل پایدار برای جوانان این مرز و بوم و جلوگیری از رکود همین توجه به ساخت داخل و رونق تولید است‌، لذا کار در حوزه تولید مقدس و جهادی است، مدیران باید این را باور داشته باشند و با تمام توان برنامه‌ها و اقدامات مرتبط را دنبال کنند.

وی در پایان گفت: از شخص رئیس جمهور، معاون اول، رئیس مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مجلس به خصوص رئیس و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس، کمیسیون اقتصادی و سایر کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی که با اعتقاد برای حمایت از رونق تولید پای کار آمده اند، قدردانی می‌کنم.

منبع: شاتا


 اخبار ارز ، دلار ، طلا و سکه اینجا کلیک کنید. 


 اخبار اقتصادی ، صنعتی ، حوادث اینجا کلیک کنید. 


 اطلاعات عمومی دانستنیها آیا میدانید اینجا کلیک کنید.


 دانستنیهای حقوقی اینجا کلیک کنید. 


 نکات مهم درباره انبار اینجا کلیک کنید. 


 درباره شهرکهای صنعتی اینجا کلیک کنید. 


سرگذشت کارآفرینان موفق صاحبان مشاغل اینجا کلیک کنید. 


 برای ثبت آگهی رایگان و تبلیغات خرید و فروش املاک و مستغلات اینجا کلیک کنید.


املاک صنعتی پایتخت

 املاک صنعتی پایتخت 

 جامعترین مرکز اطلاعات املاک در کشور  

 جاده مخصوص کرج (لشگری) ، جاده قدیم کرج (فتح) 

 مرکز شهر ، غرب تهران 

 خرید و فروش ، رهن و اجاره انواع ملک شامل: 

 انبار ، سالن ، سوله ، کارگاه ، کارخانه ، اداری ، تجاری ، فروش کارخانه 

انبارهای مواد غذایی ، آرایشی بهداشتی ، دارویی ، فروشگاههای اینترنتی

انبار ، کالاهای تجاری ، بازرگانی ، انبارهای عمومی و اختصاصی

کارخانجات تولیدی ، غذایی ، دارویی ، صنعتی ، شیمیایی

مطبخ ، کترینگ آشپزخانه صنعتی ، رستوران ، تالار و باغ تالار ، باغ و باغچه

تجاری ، تعمیرگاه مجاز ، نمایندگی ، کارواش ، گاراژ

اداری ، دفترکار ، سالن فیلمبرداری ، کنفرانس ، همایش

انبار روباز ، انبار سنگ ، کاشی ، سرامیک ، مصالح و آهن آلات ، دپوی خودرو

زمینهای کشاورزی و صنعتی ...

www.paytakhtmelk.ir

www.sulesara.ir

۰۲۱۶۶۱۸۸۸۵۳ – ۰۲۱۴۴۵۲۲۰۵۷

 ۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹ افشار 

نیازمند املاک اداری ، تجاری ، صنعتی شما جهت

 رهن و اجاره یا خرید و فروش در جاده مخصوص کرج ، جاده قدیم کرج ، مرکز شهر و غرب تهران هستیم.             

    (  به مابسپارید ازما بخواهید  )  

 اجاره انبار و املاک صنعتی اداری – تجاری را به مابسپارید 

 تا با معرفی برترین برندها و مشتریان سالها بی دغدغه از مشکلات موجر و مستاجر باشید. 

 درصورت تمایل فایل فروش یا اجاره ملکتان تماس حاصل نموده یا  مشخصات را به شماره 09122967839 واتساپ یا تلگرام نمایید. 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال