امروز ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
وزیر صنعت، معدن و تجارت از توقف تولید ۴ خودرو در سال ۹۸ و ابتدای سال ۹۹ خبر داد.
 
رحمانی بازنشستگی ۴ خودرو / تولید پژو ۴۰۵ امسال متوقف می‌ شود
 

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  رضا رحمانی با اعلام این خبر افزود: اصلاح ساختار و ساماندهی صنعت خودرو یکی از برنامه‌های جدی وزارت صمت است.وی با اشاره به توقف تولید ۴ محصول تصریح کرد: تولید پژو ۴۰۵ glx بنزینی تا پایان امسال متوقف می‌شود.وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با بیان اینکه تولید ۳ نوع پراید نیز در ماه‌های آینده متوقف خواهد شد، افزود: تولید این سه محصول نیز در دی‌ماه ۹۸، اردیبهشت و تیرماه ۹۹ متوقف خواهد شد. 

طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، وی ارتقای کیفیت و افزایش رضایت مردم را از مهمترین دلایل این تصمیم برشمرد و گفت: باید تلاش کنیم در کنار افزایش کمّی خودروها، کیفیت آنها نیز افزایش یابد و در این راستا حذف برخی محصولات می‌تواند راهگشا باشد.او همچنین از جایگزین شدن خودروهای جدید به جای محصولاتی که از رده خارج می‌شوند، خبر داد.


سری آماری تورم از سال ۱۳۱۵ تاکنون تکمیل شده و از امروز روی سایت این مرکز قرار می‌گیرد.
 
 مرکز آمار به‌ روزرسانی روند تورم در مرکز آمار
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  جواد حسین‌زاده در مراسم گرامیداشت روز آمار و برنامه‌ریزی با اشاره به اینکه آمار از ریشه‌های تصمیم‌گیری در دولت‌ها است، اظهار کرد: آمارهای رسمی برای استفاده در تصمیم‌سازی و برنامه‌ریزی ایجاد می‌شوند و ماهیت کالای عمومی را دارد. رئیس مرکز آمار ایران افزود: باید تمامی قوا همدلی لازم را داشته باشند به همین دلیل در دنیا از اوایل قرن بیستم به‌دنبال مدرن‌سازی مدل‌های آماری رفته‌‌اند. 

سه گرایش مدرن‌سازی نظام آماری

حسین‌زاده تاکید کرد: سه گرایش برای مدرن‌سازی نظام آماری وجود دارد. در اولین گرایش، نقش محوری و مرجعیت سازمان‌های ملی آمار برای حذف موازی‌کاری پررنگ می‌شود. وی ادامه داد: همچنین حذف تدریجی آمارهای سنتی و اصلاح ساختارهای موجود گرایش‌های دیگر در این زمینه است. 

رئیس مرکز آمار با اشاره به اینکه در نظام آماری بهره‌وری به معنای تولید آمارهای با کیفیت بیشتر با هزینه کمتر است، گفت: برای تحقق این امر به همگرایی ملی نیاز داریم تا کارآیی و بهره‌وری در نظام آماری افزایش پیدا کند. به گفته حسین‌زاده، هزینه سرشماری‌های سنتی بالاست و به سرعت کهنه می‌شود به همین دلیل شعار امسال را همگرایی ملی برای مدرن‌سازی نظام آماری در نظر گرفته‌ایم. 

فهرست آمارهای رسمی تهیه شد

وی با بیان اینکه در نظام آماری مدرن باید وظایف نقش‌آفرینان روشن باشد، افزود: در دنیا فهرست آمارهای رسمی وجود دارد که این فهرست در ایران نیز تهیه شده و قرار است برای تصویب به کمیسیون شورای‌عالی آمار برود. حسین‌زاده ادامه داد: تحت کنترل بودن تولید و انتشار تحت مدیریت کیفیت برمبنای برنامه ملی آمار نیز در دستور کار است. 

وی تاکید کرد: تکمیل سری آماری تورم از سال ۱۳۱۵ تاکنون، امروز روی سایت قرار می‌گیرد و نرم‌افزار محاسبه‌گر تورم نیز در دسترس خواهد بود. رئیس مرکز آمار گفت: ما در تهیه آمارهای اجتماعی و فرهنگی خلأ داریم که در این زمینه امروز الگویی رونمایی شده که بر تامین نیازهای آماری فعالان این حوزه تاثیر مثبت خواهد داشت. 

آخرین خبر


رئیس سازمان امور مالیاتی از تمدید مهلت بخشودگی جرائم مالیاتی خبر داد.
 
پارسا مهلت بخشودگی جرایم مالیاتی تا 4 آبان تمدید شد
 

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  امیدعلی پارسا رئیس سازمان امور مالیاتی از تمدید مهلت بخشودگی جرائم مالیاتی خبر داد. براین اساس مودیانی که تا 4 آبان ماه براساس بخشنامه بخشودگی جرایم اقدام کنند مشمول خواهند بود. 

طبق نامه رئیس رئیس سازمان امور مالیاتی به ادارات کل امور مالیاتی کشور آمده است: نظر به استقبال گسترده مؤدیان محترم مالیاتی از تسهیلات بخشودگی جرائم مالیاتی موضوع بخشنامه شماره 200/98/41 مورخ 8 مرداد 98 و دریافت گزارشات متعدد از ادارات کل امور مالیاتی مبنی بر حجم زیاد ارائه و تسلیم درخواست‌های بخشودگی جرائم مالیاتی با توجه به ضیق وقت تا انقضای مهلت مقرر ادارات امور مالیاتی قادر به پاسخگویی به حجم درخواست‌های ارائه شده نبوده لذا به منظور تکریم مؤدیان محترم و بهره‌مندی حداکثری از این تسهیلات به این وسیله مقرر می‌گردد: درخواست‌هایی که تا پایان روز شنبه 4 آبان 98 به ادارات امور مالیاتی واصل می‌گردد در صورت رعایت سایر موارد مندرج در بخشنامه مذکور از مصادیق بهره‌مندی از مفاد بخشنامه بخشودگی صد در صدی جرائم فوق‌الاشاره محسوب خواهند شد.

 

فارس


 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال