امروز ۲۶ فروردين ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۲۶ فروردين ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

به زودی نخستین واحد تولید لاستیک کامیون افتتاح می شود

به گزارش خبرخودرو، وزیر صمت گفت: ماه آینده نخستین واحد تولید لاستیک کامیون با ظرفیت تامین ۲۵ درصد نیاز داخلی به بهره برداری می‌رسد.
 

به گزارش خبرخودرو، وزیر صمت گفت: ماه آینده نخستین واحد تولید لاستیک کامیون با ظرفیت تامین ۲۵ درصد نیاز داخلی به بهره برداری می‌رسد. 

رضا رحمانی در ششمین همایش ملی مدیریت جهادی افزود: در بحث خودکفایی و تولید کالا‌های داخلی چند کار جدی انجام دادیم نخستین کار این است که کالا‌هایی که می‌توان در داخل تولید کرد از وارد کردنش جلوگیری شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت به بحث تامین قطعات خودرو اشاره کرد و گفت: ۲۰۰ هزار خودرو به علت ناقص بودن قطعات آن در پارکینگ‌ها مانده بود که نمی‌توانستیم آن‌ها را تحویل دهیم. اکنون این تعداد به ۱۰ هزار خودرو رسیده است در واقع عمده این قطعات با قیمت بسیار کمتر از رقم وارداتی آن در داخل ساخته شده است.

رحمانی افزود‌: در بحث لاستیک کامیون که ۷۰ درصد وارداتی بود طراحی صورت گرفت تا پنج واحد تولید لاستیک کامیون را داخلی کنیم که تا ماه آینده نخستین واحد تولیدی به بهره برداری می‌رسد. ظرفیت تولید آن ۲۵ درصد نیاز داخلی است و با ۳۰ درصد تولید داخلی که داشتیم ۵۵ درصد نیاز داخلی تولید خواهد شد.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال