امروز ۰۴ مهر ۱۴۰۲
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۰۴ مهر ۱۴۰۲
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

رحمانی: تولید شمش آلومینیوم به حدود ۲ برابر می‌رسد

وزیر صنعت معدن و تجارت با برشمردن اولویت‌های این وزارتخانه تاکید کرد: تقسیط بدهی مالیاتی بخش تولید تا پنج سال، راه‌اندازی واحدهای راکد و تامین نیازهای بخش تولید در داخل کشور از اقدامات در حال انجام این مجموعه است.

گسترش‌نیوز: رضا رحمانی که عصر امروز در نشست با معاونان و مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین مدیران شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی در محل ایمیدرو سخن می‌گفت، با اشاره به اهمیت اولویت بندی طرح‌های نیمه تمام اعلام کرد: ضروری است که مجموعه‌های تحت پوشش وزارتخانه برای طرح‌های خود چشم‌انداز تعیین کنند.

 

رحمانی افزود: طی هشت ماه امسال فولاد خام رشد ۶.۵ درصد، محصولات فولادی ۶.۶ درصد و مس ۱۳ درصد رشد تولید طی هشت ماهه امسال را رقم زدند.

وی با اشاره به محورهای مورد توجه وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: ساخت داخل، رشد صادرات، توسعه معادن، فناوری، بهبود فضای کسب و کار و تامین مالی از برنامه‌ای اولویت دار وزارتخانه محسوب می‌شود که ذیل آن ۳۴ برنامه تعریف شده است.

حفظ جریان تولید

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: حضور پررنگ بخش خصوصی و حفظ وضع موجود تولید و اشتغال از اهداف اصلی ما در هدفگذاری ما خواهد بود.

وی افزود: طی هشت ماهه امسال ۵۸ درصد تصمیمات وزارت صنعت، معدن و تجارت اجرا شده است و پیگیری ۴۲ درصد دیگر از استراتژی‌های وزارتخانه در دستور کار است. رحمانی با اشاره به مصوبات سران قوا در خصوص برنامه‌های وزارتخانه متبوع خود، اظهار کرد: مشکلات اقتصادی در ستاد مقابله با تحریم پیگیری می‌شود.

وی ادامه داد: تقسیط بدهی مالیاتی بخش تولید تا پنج سال، راه‌اندازی واحدهای راکد و تامین نیازهای بخش تولید در داخل کشور از دیگر اقدامات در حال انجام است.

نهضت ساخت داخل

وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به "نهضت ساخت داخل" گفت: در حوزه ساخت داخل اعتقاد به استفاده از توان موجود در کشور است.

وی افزود: به میزان ۱۰ میلیارد دلار واردات کالای مشابه داریم که می‌توان این اعتبار را صرف رشد ساخت داخل کرد.

رونمایی از سامانه توان ایران؛ به زودی

رحمانی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده از ظرفیت‌های داخلی در زمینه ساخت داخل، عنوان کرد: به زودی از سامانه "توان ایران" به منظور ارائه نیازهای صنعتی و معدنی رونمایی خواهد شد.

برگزاری نمایشگاه

وی ادامه داد: شرکت‌های بزرگ می‌توانند با برگزاری نمایشگاه‌های داخلی سازی، نیاز خود به قطعات و تجهیزات صنعت مورد نظر خود را ارائه کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه عملکرد مدیران وزارتخانه در موضوع ساخت داخل، محور ارزیابی مدیران خواهد بود، گفت: نمایشگاه‌ها با الزامات "ساخت داخل صنعت مورد نظر" و "استارت آپ ها" برگزار شود.

تقویت ارتباط با دانشگاه ها

وی با تاکید بر تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه‌ها و مراکز علمی، اعلام کرد: استفاده از ظرفیت‌های دانشگاهی و ارتباط موثر با دانشگاه‌ها در شمار برنامه‌های مجموعه‌های تحت پوشش وزارتخانه قرار گیرد.

اطلاع رسانی اقدامات دولت

رحمانی فعالیت بیش از پیش روابط عمومی‌ها در مقوله اطلاع رسانی اقدامات دولت را اساسی خواند و در این باره اظهارکرد: با توجه به فضای کنونی کشور، انعکاس اخبار امیدآفرین و اساسی همچون انتقال آب دریای عمان به شرق کشور از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.

وی افزود: شورای اطلاع رسانی وزارتخانه و روابط عمومی ها، در انتقال اقدامات حوزه صنعت، معدت و تجارت نقش اثرگذاری دارند.

ارائه راهکارهای تامین مالی

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به شیوه‌های کاربردی تامین مالی در صنایع، گفت: نظام بانکی ملزم به تامین منابع مالی برای بخش تولید است اما به دنبال ایجاد شرایطی باشیم تا دستیابی به راهکارهای تامین نوین مالی سریع تر امکان‌پذیر باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنانش، اعلام کرد: جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری تا آبان جاری به ترتیب ۱۶.۷و ۵.۹ درصد رشد داشته است.

سالم‌سازی سیستم‌ها جزو وظیفه قانونی و شرعی ماست

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه خانواده صنعت، طبق آمار جزو سالم‌ترین دستگاه هاست، گفت: در شرایط جدید، مردم از دستگاه‌های حاکمیتی، سالم‌سازی سیستم‌ها و مراعات ضوابط قانونی را انتظار دارند که البته این امر، از نظر شرعی و قانونی وظیفه ماست.

وی افزود: یکی از ویژگی‌های مدیر در نظام جمهوری اسلامی، برخورداری از سلامت کاری به ویژه در حوزه هایی که بحث بیت المال مطرح است و لازمه این موارد، ناظر قراردادن خداوند در همه کارها است و نکته دیگر پایبند بودن به خون شهداست.

رحمانی تاکید کرد: مبارزه با فساد را تکلیف قرار داده و در اولویت بگذاریم. چرا که فساد در صنعت، مانع توسعه صنعتی است از این رو امکان ندارد کشوری که فساد داشته باشد و بتواند پیشرفت کند و نمونه آن را همه ما می‌دانیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه مدیریت‌های تحت پوشش، همچون امانتی در دست ما است، گفت: از جمله مواردی که در جذب نیرو، مردم را بدبین می‌کند، فامیل بازی است و ما باید شایسته سالاری را در انتصابات مدنظر قرار دهیم و جذب بدون مجوز نداشته باشیم.

وی ادامه داد: ایجاد اشتغال با ساخت داخل اتفاق می‌افتد نه اینکه هر مدیری بدون اصلاح ساختاری، افراد جدیدی را استخدام کند. این موضوع، چابکی را از بین می‌برد. هر چند خواسته ما این است که یک جوان بیکار در کشور نداشته باشیم.

تصویب جذب نخبگان

رحمانی با موضوع تصویب جذب نخبگان در شورای‌عالی معاونان وزارت صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد و اظهارکرد: مدیران می‌توانند از افراد نخبه با شرایط خوب همچون نفرات برتر کنکور، نفرات برتر دانشگاه‌های مناطق و غیره اقدام به جذب کنند.

وی ادامه داد: امسال از مقام معظم رهبری برای خدمت سربازی ۲۰۰ نفر از نخبگان اجازه گرفته شد. ما باید زمینه جذب نخبگان را فراهم کنیم تا جذب خارج نشوند چرا که آنها سرمایه‌های آینده کشورند. افتتاح ۳.۶ میلیارد دلار طرح در شرایط تحریم

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ایمیدرو امسال ۳.۶ میلیارد دلار طرح افتتاح می‌کند، گفت: از فردا ۲ دیگ کارخانه آلومینیوم جنوب، روشن می‌شود و با بهره‌برداری از این طرح، ظرفیت تولید شمش آلومینیوم به حدود ۲ برابر می‌رسد.

وی افزود: از سوی دیگر فاز نخست انتقال آب از خلیج‌فارس به صنایع استان‌های کرمان و یزد، با ۱۲ هزار میلیارد تومان امسال به بهره‌برداری می‌رسد. این اقدامات در شرایطی اتفاق می‌افتد که در تحریم بین‌المللی هستیم.

رحمانی به موضوع قانون بازنشستگی اشاره کرد و گفت: افرادی که مشمول این قانون هستند، نباید در شرکت‌ها فعالیت کنند و با سازوکار دیگر، در جاهای دیگر مشغول به کار شوند. وی ادامه داد: جذب بی‌رویه مشاور توسط مدیران نباید انجام شود و حضور افراد در چند هیات مدیره خلاف اصول فنی است. همچنین باید بر دفاتر خارج از کشور نظارت و کنترل شود و مدیریت‌ها دوره‌ای باشد.

ارتباط با مردم

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ضرورت ارتباط شرکت‌ها با استان‌های محل استقرار گفت: مردم منطقه باید از واحدهای مذکور بهره‌مند شوند. تامین و تدارک شرکت‌ها با هدف ایجاد رونق، از همان استان انجام شود.

وی ادامه داد: کمک‌های اجتماعی قانونی باشد. معادن فعال به رفاه اجتماعی مردم منطقه و زیرساخت‌ها توجه کنند همچنین در مناطق محروم، از سوی واحدهای صنعتی و معدنی، فعالیت‌های اجتماعی و انسانی صورت گیرد تا مردم منطقه حس کنند واحد مستقر در زندگی آنها تاثیر‌گذار است. رحمانی خاطرنشان کرد: تا صنعت، ارتباط خود را با دانشگاه عمیق نکند و به سمت دانش‌بنیان کردن آن نرود، توسعه نخواهد یافت.

وی افزود: در حوزه پرسنل، توجه به نظام پیشنهادات و ارتقای انگیزه نیروی انسانی ضروری است. ما فقط مسئول سودآوری نیستیم بلکه در تنظیم بازار نیز مسئولیت داریم و باید برنامه‌ریزی کنیم تا مجبور نشویم از واسطه، کالا بگیریم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تکمیل طرح‌های نیمه تمام در اولویت قرار گیرد، اظهارکرد: طرح‌ها باید اولویت بندی شوند و برنامه‌های ۵ ساله توسعه، چشم‌انداز ۲۰ ساله و غیره مشخص شود و به جای اینکه ۲۰ طرح را شروع کنیم، ۲-۳ طرح را به اتمام برسانیم.

وی درباره شرایط اجرایی شدن یا نشدن پروژه‌ها گفت: چنانچه طرحی امکان اجرایی شدن (از نظر فنی و اقتصادی) ندارد باید بایت آن طرح از مردم عذرخواهی کرد.


 اخبار ارز ، دلار ، طلا و سکه اینجا کلیک کنید. 


 اخبار اقتصادی ، صنعتی ، حوادث اینجا کلیک کنید. 


 اطلاعات عمومی دانستنیها آیا میدانید اینجا کلیک کنید.


 دانستنیهای حقوقی اینجا کلیک کنید. 


 نکات مهم درباره انبار اینجا کلیک کنید. 


 درباره شهرکهای صنعتی اینجا کلیک کنید. 


سرگذشت کارآفرینان موفق صاحبان مشاغل اینجا کلیک کنید. 


 برای ثبت آگهی رایگان و تبلیغات خرید و فروش املاک و مستغلات اینجا کلیک کنید.


املاک صنعتی پایتخت

 املاک صنعتی پایتخت 

 جامعترین مرکز اطلاعات املاک در کشور  

 جاده مخصوص کرج (لشگری) ، جاده قدیم کرج (فتح) 

 مرکز شهر ، غرب تهران 

 خرید و فروش ، رهن و اجاره انواع ملک شامل: 

 انبار ، سالن ، سوله ، کارگاه ، کارخانه ، اداری ، تجاری ، فروش کارخانه 

انبارهای مواد غذایی ، آرایشی بهداشتی ، دارویی ، فروشگاههای اینترنتی

انبار ، کالاهای تجاری ، بازرگانی ، انبارهای عمومی و اختصاصی

کارخانجات تولیدی ، غذایی ، دارویی ، صنعتی ، شیمیایی

مطبخ ، کترینگ آشپزخانه صنعتی ، رستوران ، تالار و باغ تالار ، باغ و باغچه

تجاری ، تعمیرگاه مجاز ، نمایندگی ، کارواش ، گاراژ

اداری ، دفترکار ، سالن فیلمبرداری ، کنفرانس ، همایش

انبار روباز ، انبار سنگ ، کاشی ، سرامیک ، مصالح و آهن آلات ، دپوی خودرو

زمینهای کشاورزی و صنعتی ...

www.paytakhtmelk.ir

www.sulesara.ir

۰۲۱۶۶۱۸۸۸۵۳ – ۰۲۱۴۴۵۲۲۰۵۷

 ۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹ افشار 

نیازمند املاک اداری ، تجاری ، صنعتی شما جهت

 رهن و اجاره یا خرید و فروش در جاده مخصوص کرج ، جاده قدیم کرج ، مرکز شهر و غرب تهران هستیم.             

    (  به مابسپارید ازما بخواهید  )  

 اجاره انبار و املاک صنعتی اداری – تجاری را به مابسپارید 

 تا با معرفی برترین برندها و مشتریان سالها بی دغدغه از مشکلات موجر و مستاجر باشید. 

 درصورت تمایل فایل فروش یا اجاره ملکتان تماس حاصل نموده یا  مشخصات را به شماره 09122967839 واتساپ یا تلگرام نمایید. 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال