امروز ۰۷ مهر ۱۴۰۲
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۰۷ مهر ۱۴۰۲
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

قانون مالیات بر ارزش افزوده معکوس اجرا شد/ دولت از دیوار کوتاه تولیدکنندگان بالا رفت

معاون اقتصادی استاندار تهران با بیان این که قانون مالیات بر ارزش افزوده در کشور برعکس اجرایی شده است گفت: اصالتاً این قانون مالیات بر مصرف است ولی ما چون نتوانستیم زیرساخت لازم را ایجاد کنیم، از دیوار کوتاه تولیدکنندگان بالا رفتیم.

 قانون مالیات بر ارزش افزوده معکوس اجرا شد/ دولت از دیوار کوتاه تولیدکنندگان بالا رفت

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،امامی امین، در مراسم تقدیر از صادرکنندگان نمونه استان تهران اظهار داشت: لازمه صادرات تولید است و اگر دست و پای صادرکنندگان را ببندیم، قطعاً صادرات رشد نخواهد کرد؛ با توجه به موانع و مشکلات در سال گذشته، تصور این بود که بخش عمده ای از صنایع تعطیل شود، اما امسال برعکس این رخ داد و اکنون مراجعات گسترده ای برای توسعه صنایع در استان تهران داریم.

وی افزود: در سال 46 هیأت دولت وقت مصوب کرده تا در شعاع 120 کیلومتری شهر تهران، نباید صنعت یا کارخانه جدید احداث شود، اما از آن سال به بعد، صنایع کشور بیش از 30 برابر رشد یافته است.

وی با بیان اینکه با لغو این محدودیت در شهرک‌های صنعتی موافقیم،گفت: نامه‌ای هم به سازمان مذکور ارسال شده؛ اما برخی کارشناسان این سازمان مخالفت جدی با آن اعلام کرده اند که ما در حال رایزنی برای رفع این ابهامات هستیم.

معاون اقتصادی استاندار تهران خاطر نشان کرد: در استان تهران 17 هزار کارخانه و 72 هزار کارگاه داریم که از این تعداد، 35 هزار کارگاه در ظرفیت کارخانه هستند، اما نتوانسته اند به دلیل این قانون تبدیل به کارخانه شوند.مدتها است که در حال تلاش برای برگزاری یک جلسه مشترک با وزیر صنعت، رئیس سازمان محیط زیست و استاندار تهران هستیم تا مشکلاتپیش روی تولید را رفع کنیم، اما هنوز انجام نشده است.

امامی امین افزود: قانون مالیات بر ارزش افزوده قانون بسیار خوبی است و بر اساس آن باید هر کسی که مصرف بیشتری داشت، اما در کشور ما این قانون برعکس اجرایی شده است؛ به این معنا که قانون مالیات بر ارزش افزوده، اصالتاً قانون مالیات بر مصرف است ولی ما چون نتوانستیم زیرساخت لازم را ایجاد کنیم، از دیوار کوتاه تولیدکنندگان بالا رفتیم.

وی تصریح کرد: 4 سال در حال پیگیری یک لایحه هستیم که در مجلس گیر کرده و حاضر نیستند که از خود وقت بگذارند و هزینه کنند تا این قانون اصلاح شود، در حالیکه آخرین باری که در مجلس صحبت کردیم، تحلیل دوستان این بود که اگر این قانون تبدیل به مالیات بر مصرف شود، مردم دلخور می‌شوند و ما انتخابات پیش رو داریم و باید از مردم رأی بگیریم. 

معاون استاندار تهران خاطر نشان کرد: این استدلالی است که ما از نمایندگان شنیدیم، پس یکی از ضد تولیدترین قانون کشور همین قانون مالیات بر ارزش افزوده است؛ در حالیکه سازمان امور مالیاتی هم در این رابطه مقصر نیست زیرا مجری قانون است.

امامی امین با اشاره به اینکه گلوگاهی و جایی که باید مشکل را حل کند، مشغول موارد دیگری است. به برخی از نمایندگان گفتم که نیمی از شما تائید صلاحیت نمی‌شوید، پس لطفاً کاری برای مردم کنید، اما فصل این موضوع دیگر در مجلس گذشت و بعید می دانم که در این مجلس قانون را اصلاح کنیم.

به گفته وی، دغدغه تولیدکنندگان دغدغه ما در استانداری تهران است. در رابطه با مالیات بر ارزش افزوده، نظام بانکی که پدر تولید را درآورده است یا مواردی مثل شعاع 120 کیلومتری است، ما دستگاه‌های حاکمیتی در دست و پای هم هستیم و هیچ یک را هم قبول نداریم، یعنی همه در طول هم حرکت نمی‌کنند، بلکه در عرض حاکمیت هستند، این نکات خودزنی نیست، ما خارج از مردم نیستیم اگر میزی به ما داده اند به اعتبار همین مردم است.

امامی امین گفت: اگر وزیر خارجه در نشست‌های خارجی جنگ تن به تن می‌کند در مقابل فشارهای سیاسی است، به اعتبار آن است که رزمندگان جنگ اقتصادی معبر را باز کرده تا از این شرایط کشور را عبور دهند، پس باید با تعامل و همفکری و غم صادرکننده و تولیدکننده را خوردن، کار را پیش ببریم.


 اخبار ارز ، دلار ، طلا و سکه اینجا کلیک کنید. 


 اخبار اقتصادی ، صنعتی ، حوادث اینجا کلیک کنید. 


 اطلاعات عمومی دانستنیها آیا میدانید اینجا کلیک کنید.


 دانستنیهای حقوقی اینجا کلیک کنید. 


 نکات مهم درباره انبار اینجا کلیک کنید. 


 درباره شهرکهای صنعتی اینجا کلیک کنید. 


سرگذشت کارآفرینان موفق صاحبان مشاغل اینجا کلیک کنید. 


 برای ثبت آگهی رایگان و تبلیغات خرید و فروش املاک و مستغلات اینجا کلیک کنید.


املاک صنعتی پایتخت

 املاک صنعتی پایتخت 

 جامعترین مرکز اطلاعات املاک در کشور  

 جاده مخصوص کرج (لشگری) ، جاده قدیم کرج (فتح) 

 مرکز شهر ، غرب تهران 

 خرید و فروش ، رهن و اجاره انواع ملک شامل: 

 انبار ، سالن ، سوله ، کارگاه ، کارخانه ، اداری ، تجاری ، فروش کارخانه 

انبارهای مواد غذایی ، آرایشی بهداشتی ، دارویی ، فروشگاههای اینترنتی

انبار ، کالاهای تجاری ، بازرگانی ، انبارهای عمومی و اختصاصی

کارخانجات تولیدی ، غذایی ، دارویی ، صنعتی ، شیمیایی

مطبخ ، کترینگ آشپزخانه صنعتی ، رستوران ، تالار و باغ تالار ، باغ و باغچه

تجاری ، تعمیرگاه مجاز ، نمایندگی ، کارواش ، گاراژ

اداری ، دفترکار ، سالن فیلمبرداری ، کنفرانس ، همایش

انبار روباز ، انبار سنگ ، کاشی ، سرامیک ، مصالح و آهن آلات ، دپوی خودرو

زمینهای کشاورزی و صنعتی ...

www.paytakhtmelk.ir

www.sulesara.ir

۰۲۱۶۶۱۸۸۸۵۳ – ۰۲۱۴۴۵۲۲۰۵۷

 ۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹ افشار 

نیازمند املاک اداری ، تجاری ، صنعتی شما جهت

 رهن و اجاره یا خرید و فروش در جاده مخصوص کرج ، جاده قدیم کرج ، مرکز شهر و غرب تهران هستیم.             

    (  به مابسپارید ازما بخواهید  )  

 اجاره انبار و املاک صنعتی اداری – تجاری را به مابسپارید 

 تا با معرفی برترین برندها و مشتریان سالها بی دغدغه از مشکلات موجر و مستاجر باشید. 

 درصورت تمایل فایل فروش یا اجاره ملکتان تماس حاصل نموده یا  مشخصات را به شماره 09122967839 واتساپ یا تلگرام نمایید. 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال