امروز ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

مشکل فرش دستباف ایرانی بازار فروش است

رئیس مرکز ملی فرش ایران با بیان اینکه مشکل اصلی فرش دستباف ایران بازار فروش آن است، گفت: لازمه توسعه صادرات فرش ایرانی، بهبود قوانین صادراتی است.

مشکل فرش دستباف ایرانی بازار فروش است

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فرحناز رافع در خصوص نقش فرش ایرانی در توسعه صادرات و ارتقای جایگاه این کالای با ارزش ایرانی اظهار داشت: فرش ایرانی از جمله مهم ترین صادرات غیر نفتی محسوب می شود.

رئیس مرکز ملی فرش ایران با تاکید بر ضرورت  تقویت صادرات فرش ایران و  ارائه راهکارهای صادرات فرش با وجود تحریم ها گفت:  برنامه ریزی برای افزایش صادرات فرش ایران به کشورهای منطقه در دستور کار قرار دارد. بر همین اساس در صددیم، صادرات کشور در این حوزه به کشورهای همسایه تا سال 1400 افزایش پیدا کند .

وی با اشاره به  مشکلات قوانین و بخشنامه ها در حوزه صادرات فرش خاطر نشان کرد: مشکلات در بخش قوانین صادرات فرش از جمله  دغدغه های صادرکنندگان است که باید با کمک اتحادیه و مرکز ملی قوانین موجود  به روز شده و چالش‌ها رفع شود.

به گفته رئیس مرکز ملی فرش ایران ، مشکل اصلی فرش دستباف ایرانی بازار فروش و در این بازار موضوع بازاریابی و مارکتینک است؛ این مرکز و دولت در این بخش تنها نقش سیاستگذاری و تسهیل گری دارد اما برای ادامه راه، بخش خصوصی و به ویژه اتحادیه مربوطه باید همراه باشد.

رافع بیان کرد: نمایشگاه های مربوط به توانمندی های ایران در راستای توسعه اقتصاد کشور اهداف بلند مدت همچون حمایت از تولیدکنندگان داخلی، تولید ثروت، افزایش تولید صادرات محور، ایجاد فرصت های شغلی، افزایش صادرات غیر نفتی و ایجاد ارتباط بین صادرکنندگان برتر داخلی و هیئت های خارجی برگزار می شود و با توجه به بیانات مقام معظم رهبری و نامگذاری امسال طبیعی است که برگزاری این نمایشگاهها تاثیر زیادی در معرفی کالاهای ایرانی و در عین حال افزایش صادرات  غیرنفتی خواهد شد که از جمله مهم ترین صادرات غیر نفتی ، فرش ایرانی است.

وی با اشاره به اینکه به دلیل فاصله بین ارزش دلار و ریال، شرکتها تمایل بیشتری به صادرات دارند و جذابیتهای صادراتی برای آنها افزایش یافته است تصریح کرد: امروز صنعت فرش ایران در تحریم جهانی نیست بلکه در خود تحریمی ما قرار گرفته است به طوری که از خانه خودمان گرفته تا محل کار فرش ایران را تحریم کردیم.

رئیس مرکز ملی فرش ایران با تاکید برضرورت  تقویت مارکتینگ، اشتغال زایی حرفه ای و ایجاد انقلاب صنعتی در حوزه فرش در کشور اظهار داشت: تولید فرش دستباف به ایجاد اشتغال فراوان در کشور کمک می‌کند و همچنین با ارزش افزوده بالایی در مقایسه با سایر صنایع برخوردار است زیرا با سرمایه اندک ایجاد می‌شود و به تولید یک اثر ماندگار می‌انجامد که علاوه بر جنبه هنری، کالا نیز محسوب می‌شود و قابلیت مصرفی دارد.

گفتنی است، نمایشگاه توانمندیهای صادراتی ایران که از  15 بهمن ماه شروع می شود با تاکید بر ضرورت توجه به فرامین رهبری، اقتصاد مقاومتی، حمایت از کالای ایرانی و همچنین افزایش تولید داخلی و ایجاد اشتغال، در نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب با حضور تجار و بازرگانان کشورهای مختلف برگزار می شود.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال