امروز ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
اقتصادی » صنعت ، معدن و تجارت
 

انتشار سوابق عملکرد کسب و کار‌های الکترونیکی

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت: از چهارشنبه ۲۳ بهمن، تعداد شکایت ها، میزان تاخیر در پاسخگویی و عملکرد یک کسب و کار الکترونیکی در سامانه تجارت الکترونیک قابل مشاهده است.

 
انتشار سوابق عملکرد کسب و کار‌های الکترونیکیبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای علی رهبری در نشست خبری که امروز در ساختمان وزارت صمت برگزار شد با اشاره به اینکه در سامانه تجارت الکترونیک امکان ثبت شکایت وجود دارد افزود: در این سامانه تعداد شکایت بدون پاسخ و میزان تاخیر در پاسخگویی شکایات کسب و کار ها، نمایش داده می‌شود.
وی اضافه کرد: در گذشته سوابق عملکردی کسب و کار‌ها در داخل کارتابل کسب و کار نمایش داده می‌شد، اما از ۲۳ بهمن، مشتریان کسب و کار الکترونیکی می‌توانند سوابق کسب و کار نماد الکترونیکی مورد نظر را ببیند تا با آگاهی تصمیم گیری کند؛ به طور مثال مردم اگر از وب سایتی خریداری می‌کنند علاوه بر دیدن نماد تجارت الکترونیک، بر روی نماد کلیک کنند و از سوابق کسب و کار مطلع شوند.
آقای رهبری گفت: از زمان اعلام انتشار عمومی اطلاعات سوابق عملکرد، پاسخگویی کسب و‌کار‌های الکترونیکی بهتر شده است.
وی با اشاره به اینکه در کشور بیش از ۶۰ هزار نماد کسب و کار وجود دارد افزود: از سال ۹۵ بیش از ۱۰ هزار کسب و کار الکترونیکی جدید به کسب و کار ها‌ی اینترنتی اضافه شده است.
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت با بیان اینکه هدف از ایجاد دولت الکترونیک، ارائه خدمات بدون حضور فیزیکی است تصریح کرد: فرایند صدور نماد برای کسب و‌کارها، در گذشته چند روز به طول می‌انجامید که امروزه با اسکن مدارک مورد نیاز، فرایند صدور یک ساعته انجام می‌شود.
آقای رهبری گفت: ۳۰هزار کسب و کار الکترونیک از نظر دارا بودن نماد، پایش شده اند ضمن اینکه از این تعداد، ۲۰۰ کسب و‌کار لوگوی جعلی داشتند.
وی با اشاره به رونمایی از اپلیکیشن راهنمایی تجارت افزود: فردا از اپلیکیشن راهنمای تجارت رونمایی می‌شود در این اپلیکیشن موبایلی آخرین ضوابط واردات کالا، اطلاعات کشور‌های همسایه و اوراسیا، آمار صادرات و ظرفیت بالقوه کشور برای صادرات کالا و ... ارائه شده است.
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صمت با بیان اینکه مالک اپلیکیشن راهنمای تجارت، سازمان توسعه تجارت است ادامه داد: در این اپلیکیشن، اطلاعات جامع مورد نیاز بازرگانان ارایه شده و علاوه بر بازرگانان دسترسی به این اپلیکیشن برای عموم آزاد است.
آقای رهبری گفت: ایران در تجارت فرامرزی، ۴۵ رتبه ارتقا داشته است.
در ادامه جامی مدیر پدافند غیر عامل تجارت الکترونیک درباره حمله سایبری گفت: حمله سایبری هیچ آسیبی به سامانه الکترونیکی وارد نکرده است این حمله به زیرساخت‌ها بوده، اما خوشبختانه هیچ گونه آسیبی وارد نشده است
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال