امروز ۳۰ فروردين ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۳۰ فروردين ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

 ناصر نبی پورافزود: باتوجه به افزایش قیمت نهاده‌های دامی، نرخ هر کیلو تخم مرغ بالای ۹ هزار تومان تمام می‌شود، درحالیکه هم اکنون قیمت مصوب هر کیلو تخم مرغ ۷ هزار و ۷۴۰ تومان است.

 

 

روزانه ۱۶۰ تن تخم مرغ به عراق صادر می شود

ناصر نبی پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران درباره آخرین‌تحولات بازار تخم مرغ اظهار کرد: هم اکنون قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۷ هزار و ۵۰۰ تا ۸ هزار و ۳۰۰ تومان معادل شانه‌ای ۱۶ هزار تومان است.

اخبار اقتصادی- وی افزود: علی رغم توزیع مقداری نهاده در بازار، اما قیمت به سبب کمبود عرضه همچنان بالاست به طوریکه هر کیلو ذرت با نرخ ۲ هزار و ۲۰۰ تا ۲ هزار و ۳۰۰ تومان و کنجاله سویا بالای ۴ هزار تومان عرضه می‌شود.

نبی پور ادامه داد: باتوجه به افزایش قیمت نهاده‌های دامی، نرخ هر کیلو تخم مرغ بالای ۹ هزار تومان تمام می‌شود، درحالیکه هم اکنون قیمت مصوب هر کیلو تخم مرغ ۷ هزار و ۷۴۰ تومان است.

این مقام مسئول با انتقاد از محاسبه توزیع ذرت و کنجاله سویا در بین فروشندگان گفت: مسئولان ذی ربط ۱۱۰ گرم سویا و ۳۱۰ گرم ذرت برای هر مرغ در نظر می‌گیرند که این میزان جوابگوی ۵ روز نیاز مرغدار را می‌دهد و به ناچار مابقی نیاز خود را باید از بازارگاه تامین کند.

نبی پور با اشاره به اینکه قیمت نهاده‌ها ۶۰ تا ۷۰ درصد بالاتر از نرخ مصوب است، بیان کرد: قیمت مصوب هر کیلو ذرت یک هزار و ۳۵۰ تومان و کنجاله سویا ۲ هزار و ۴۵۰ تومان است، درحالیکه هم اکنون هر کیلو ذرت بالای ۲ هزار و ۳۰۰ تومان و کنجاله سویا ۳ هزار و ۶۰۰ تا ۳ هزار و ۷۰۰ تومان در بازار عرضه می‌شود.

وی با انتقاد از عدم تخصیص ارز به نهاده‌های موجود در بنادر گفت: طبق اظهارات مسئولان ۲ هزار و ۴۰۰ تن نهاده در بنادر موجود است که متاسفانه به سبب عدم تخصیص ارز ترخیص نشدند، در حالیکه توزیع این میزان ذرت و کنجاله سویا در بازار مشکل مرغداران را مرتفع می‌کند.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار حداقل تولید روزانه تخم مرغ را ۲ هزار و ۹۰۰ تن اعلام کرد و گفت: با وجود آنکه تخم مرغ ارزانترین پروتئین در دسترس خانوار به شمار می‌رود و مصرف آن با شیوع ویروس کرونا افزایش یافته است، اما همچنان بخشی از این میزان مازاد بر نیاز بازار داخل به شمار می‌رود.

نبی پور در پایان درباره آخرین وضعیت صادرات تخم مرغ تصریح کرد: روزانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ تن تخم مرغ عمدتا به عراق صادر می‌شود، درحالیکه مازاد تولید ۲۰۰ تا ۲۵۰ تن تخم مرغ است.

منبع: افکار نیوز

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال