امروز ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

مدیر کل گمرک چابهار با اشاره به ترخیص بیش از یک میلیون تن کالای اساسی در سال ۱۳۹۹،‌ معتقد است،‌گمرک چابهار با توجه به ظرفیتهای بندری و ...قابلیت تبدیل شدن به قطب ترخیص و واردات کالاهای اساسی را دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،‌ بررسی عملکرد گمرک چابهار نشان میدهد، در سال 1399 حدود یک میلیون و 350 هزار تن انواع کالا از این گمرک مهم ترخیص شده است.

بر این اساس در سال 1398 حدود ی میلیون و 120 هزار تن کالا ترخیص شده که بر این اساس سال گذشته شاهد افزایش 13 درصدی ترخیص انواع کالا به لحاظ وزنی بودیم.

همچنین در سال قبل ارزش دلاری کالاهای ترخیص شده حدود نزدیک به 550 میلیون دلار بوده است.

بررسی گزارش عملکرد گمرک چابهار در دو اسکله شهید کلانتری و شهید بهشتی حدود 23 میلیون دلار انواع کالا صادر شده است که به لحاظ ارزی صادرات این گمرک سبت به سال 1398 حدود 56 درصد رشد داشته است. نکته جالب توجه اینکه تعداد اظهارنامه های صادراتی نیز جهش قابل قبولی را تجربه کرده است.

گفتنی است، اتریش،‌ انگستان، اسلونی، سودان، روسیه،  فرانسه،‌ آلمان، امارات و هند، همچنین پاکستان، تایوان، ترکیه، جمهوری کره و چین در کنار عمان و هلند کشورهای مبدا کالا از طریق مرز مذکور به کشور هستند.

قربان کریمی مدیر کل گمرک چابهار با اشاره به ترخیص بیش از یک میلیون تن کالای اساسی در سال 1399،‌ معتقد است،‌گمرک چابهار با توجه به ظرفیتهای  بندری و و...قابلیت تبدیل شدن به قطب ترخیص و واردات کالاهای اساسی را دارد.

به گفته این مقام مسئول،‌ خرما، سیمان، کود،‌صیفیجات، انواع ماهی و سنگهای مرمر انواع کالاهای صادراتی از مرز چابهار هستند. کشورهای مقصد صادرات نیز امارات، پاکستان، عمان، سومالی افغانستان و سایر کشورها میباشند.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال