امروز ۱۰ آذر ۱۳۹۹
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۱۰ آذر ۱۳۹۹
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
در پی نوسانات اخیر نرخ ارز روز گذشته ضوابط جدید برای فروش ارز ابلاغ شد که بر مبنای آن، درج نرخ خرید و فروش ارز برای صرافی‌ها الزامی شد.  شهاب ابراهیم قربانی، دبیرکل کانون صرافان ایران اعلام کرد: بر اساس بخشنامه بانک مرکزی صرافی‌ها در صورتی مجاز به خرید و فروش ارز هستند که قبلاً نسبت به اعلام همزمان نرخ خرید و فروش ارز در محل استقرار صرافی و یا تارنمای صرافی اقدام کنند.
در این راستا، کامران سلطانی زاده، رییس کانون صرافان نیز گفت: «صرافان همچنین می‌توانند نرخ‌های خود را در اپلیکیشن کانون صرافان به ثبت برسانند.» وی افزود: «هر صرافی حتی اگر سایت ندارد می‌تواند روی اپلیکیشن کانون صرافان نرخ خود را به ثبت برساند.» 
در معاملات دیروز قیمت دلار در بازار تهران خلاف روز دوشنبه سیر نزولی را در پیش گرفت. قیمت دلار در بازار روز سه شنبه به 17 هزار و 460 تومان رسید که نسبت به روز قبل آن، کاهش 2.11 درصدی داشت که که مهمترین دلیل آن افت حواله امارات در بازار دوبی بود. 
به تبع آن در بازار سکه نیز شاهد افت نسبی قیمت‌ها بودیم و اگرچه صبح قیمت ها افزایشی بود اما از ظهر به بعد این مسیر تغییر کرد. 
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به هفت میلیون و ۵۴۰ هزار تومان رسید که نسبت به روز دوشنبه کاهش ۶۰ هزار تومانی داشت. اما  هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ثابت ماند و همان هفت میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به فروش رسید. 
قیمت هر قطعه نیم سکه سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بود که افزایش ۵۰ هزار تومانی داشت. ربع سکه نیز ۷۰ هزار تومان گران شده و دو میلیون  و۲۲۰ هزار تومان مورد معامله قرار گرفت. همچنین هر قطعه سکه یک گرمی یک میلیون  و ۸۰ هزار تومان قیمت داشت که نسبت به روز دوشنبه ۱۰ هزار تومان گران‌ شد. 
علاوه بر این‌ قیمت طلای ۱۸ عیار نیز روند کاهشی نسبت به روز دوشنبه داشت و ۷۴۱‌هزار و ۵۰۰ تومان به فروش رسید. همچنین هر مثقال طلا نیز سه میلیون و ۲۱۲ هزار تومان 
معامله شد.  
آخرین نرخ هر اونس طلای جهانی هم ۱۷۸۳ دلار ثبت شد که ۲۳ دلار افزایش یافت. پیش از این در معاملات روز دوشنبه با اعلام کشف واکسن برای کرونا تقاضا برای خرید طلای جهانی کاهش و شاهد افت 30 دلاری قیمت طلای جهانی بودیم. 
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال