امروز ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

اراده ای برای کاهش هزینه بانکداری وجود ندارد

سیدتقی کبیری، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از سیستم بانکداری کشور تاکید کرد که اراده ای برای کاهش هزینه بانکداری و الکترونیکی شدن سیستم بانکی وجود ندارد. وی با اشاره به هزینه بر بودن سیستم بانکداری کشور اظهار داشت: در سال های اخیر شاهد افزایش تعداد بانک ها و شعب بانکی در کشور بوده ایم، علاوه بر این موضوع، شاهد هستیم که بانک ها به سمت بنگاه داری سوق پیدا کرده اند که باعث شده در کنار درآمدزایی مناسب هزینه هایی بر خود تحمیل کنند. وی افزود: بانک های دولتی نیز باید به صورت خودکار نسبت به کاهش هزینه های خود اقدام کنند، اما زمانی که بانک ها به دلیل بنگاه داری به سودهای کلانی دست پیدا می کنند در سایه هزینه تراشی می کنند و در خصوص پرداخت حقوق به کارمندان و تشریفات بدون توجه هزینه هایی می شود. کبیری دبا بیان اینکه دنیا با بانکداری اکترونیکی به سمت کاهش هزینه بانکداری حرکت کرده اند، بیان داشت: متاسفانه فاصله بسیار زیادی با استانداردهای جهانی در این زمینه داریم، چرا که هنوز مراجعه مردم به بانک ها به دلیل تعدد حساب و کارت ها زیاد است و همچنان ارتباط بین بانکی در کشور مناسب نیست.

 

40 درصدفعالیت های اقتصادی ایران دچار فرار مالیاتی است

مهدی تقوی، استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی گفت: دولت در حالی باید مالیات را جایگزین درآمدهای نفتی کند که 40 درصد از فعالیت‌های اقتصادی ایران دچار فرار مالیاتی است و حدود 20 تا 30 درصد از بنگاه های بزرگ اقتصادی هم از مالیات معاف هستند. مهدی تقوی با تاکید بر اینکه دولت باید چتر مالیاتی خود را همه‌گستر کند گفت: بودجه جاری دولت براساس سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم توسعه، باید متکی به درآمدهای مالیاتی شود، درحالی‌که بخش زیادی از هزینه‌های جاری دولت از محل درآمدهای نفتی تأمین می‌شود. تقوی تاکید کرد: ایران در ردیف بزرگ‌ترین کشورهای دنیا از حیث فرار مالیاتی قرار دارد. در چنین شرایطی چگونه ممکن است بودجه جاری بر اساس منابع درآمدی مالیات‌ها تنظیم شود یا اینکه نفت در پروژه‌های توسعه‌ای-زیربنایی هزینه شود.

 

تولید مسکن همچنان در ورطه رکود

 محمدرضا رضایی کوچی، رییس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه تولید مسکن همچنان در رکود به سر می‌برد، گفت: کاهش نرخ سود بانکی تاثیری در بازار مسکن نداشته است. نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی گفت: در سال های اخیر به علت بی برنامه گی دولت در بخش مسکن خرید و فروش به حداقل ممکن تقلیل یافته بود اما در روزهای اخیر در نتیحه اوج گیری نیازها مردم مجبور به تامین مسکن شده و اقدام به خرید کرده اند. رضایی با بیان اینکه اگر سری به شهرداری ها بزنیم با آمار ناچیز پروانه های ساختمانی که منجر به تولید مسکن شده مواجه خواهیم شد، گفت: تولید مسکن در کشور همچنان در رکود به سر می برد و کاهش نرخ سود بانکی نیز تاثیری در بازار نداشته است.

 

افزایش قیمت حامل های انرژی در بودجه تورم زاست

علی وقف چی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با انتقاد از برنامه دولت برای افزایش قمیت حامل های انرژی در بودجه سال 97 گفت: این مساله در بودجه تورم زا است  وی درباره افزایش 50 درصدی قیمت حامل های انرژی در لایحه پیشنهادی بودجه گفت: تجربه نشان داده است که افزایش قیمت حامل های انرژی و افزایش قیمت بنزین تا 1500 تومان می تواند ناخواسته باعث گران شدن محصولات، تولیدات و خدمات ارائه شده از مردم شود، بنابراین عام ایجاد تورم سرسام آور و غیرقابل کنترل می شود. وی با بیان اینکه دولت برای کسب درآمد باید مسیرهای جایگزین را طراحی کند، بیان داشت: گرفتن مالیات از سپرده های بانکی و گرفتن مالیات از کسانی که خانه خالی درکشور دارند می تواند درآمد جایگزین مناسبی برای دولت باشد چرا که حدود 4 میلیون خانه خالی در سراسر کشور وجود دارد.  عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درآمدهای جایگزین اعتبارات بیشتری برای دولت به دنبال دارد، اظهار داشت: این روش از افزایش قیمت حامل های انرژی که تورم زا است، نتیجه بهتری به دنبال خواهد داشت، از سوی دیگر با گرفتن مالیات از سپرده های بانکی مردم سرمایه های خود را به سمت تولید سوق می دهند و با این کار چرخ تولید به حرکت می افتد.

 

زیرساخت بکارگیری صندوق‌های مکانیزه فروش ایجاد نشده است

 شهاب نادری، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: رشد نرخ مالیاتی نمی تواند نسخه مناسبی برای درمان بیماری های اقتصاد کشور تلقی شود. وی درخصوص درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده در لایحه بودجه سال 97 گفت:بعد از پایان بررسی های کمیسیون اقتصادی در خصوص لایحه نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر پایانه فروشگاهی (صندوق مکانیزه فروش) مقرر شد این لایحه در صحن علنی مجلس بزودی بررسی شود. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:باید توجه داشت لایحه نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر پایانه فروشگاهی اگر به قانون نیز تبدیل شود نیازمند زیرساخت های برای اجرایی شدن است چرا که بکارگیری صندوق مکانیزه فروش نیاز به فراهم بودن زیرساخت و آموزش دارد. نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی افزود:افزایش درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده در بودجه سال 97 در صورتی قابل قبول است که تدابیری اتخاذ شده باشد تا درآمدها از طریق فشار مالیاتی حاصل نشود؛ چرا که بخش تولید در شرایط رکودی نمی تواند مالیات مضاعف نیز پرداخت کند.

املاک صنعتی پایتخت جامع ترین مرکزاطلاعات املاک در کشور 

جاده مخصوص و قدیم کرج ، مرکز شهر ، غرب تهران، مرکز شهر ،

خرید و فروش ، رهن و اجاره انواع ملک شامل : 

انبار ، سالن ، سوله ، کارگاه ، کارخانه ، اداری ، تجاری ، فروش کارخانه ، انبارهای مواد غذایی ، آرایشی بهداشتی ، دارویی ،

فروشگاههای اینترنتی ، انبار کالاهای بازرگانی ، انبارهای عمومی و اختصاصی ، کارخانجات تولید غذایی و صنعتی ،

کترینگ آشپزخانه صنعتی ، تالار و باغ تالار ، باغ  و باغچه ، تعمیرگاه ، کارواش ، نمایندگی ، سالن فیلمبرداری و همایش ، 

انبار سنگ کاشی سرامیک مصالح و آهن آلات ، زمینهای  کشاورزی و صنعتی.

www.paytakhtmelk.ir

www.sulesara.ir

۰۲۱۶۶۱۸۸۸۵۳  –  ۰۲۱۴۴۵۲۲۰۵۷

۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹  افشار

(درصورت تمایل فایل فروش یا اجاره مشخصات را به شماره 09122967839  واتساپ یا تلگرام نمایید)

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال