امروز ۲۶ فروردين ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۲۶ فروردين ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

 

تازه ترین اخبار سازمان تعزیرات

 

پیرامون گرانفروشی، احتکار و قاچاق

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران دلیل افزایش قیمت بلیط هواپیما‌ در پروازهای خارجی را تشریح کرد. محمدعلی اسفنانی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران درباره گران‌شدن و علت افزایش قیمت بلیط‌های هواپیمایی، گفت: در پروازهای داخلی شرکت‌های هواپیمایی هیچ گونه مجوز و بخشنامه‌ای برای افزایش قیمت بلیط پرواز هواپیماهای خود ندارند. وی افزود: در بحث پروازهای خارجی، نرخ بلیط‌های هواپیما با افزایش قیمت مواجه شده است. مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران در رابطه با علت افزایش قیمت بلیط‌ها گفت: نامه وزارت راه و شهرسازی به شرکت‌های هواپیمایی مبنی بر افزایش قیمت بلیط پروازهای خارجی، موجب شده که شاهد افزایش قیمت در بخش پروازهای خارجی در کشور باشیم. وی در ادامه گفت: از آنجا که هواپیماها در پروازهای خارجی مجبور هستند در کشورهای دیگر اقدام به سوخت‌گیری کنند، به همین دلیل از ارز آزاد برای سوخت‌گیری استفاده می‌کنند. اسفنانی با اشاره به اینکه تعیین قیمت‌ها براساس عرضه و تقاضا مشخص می‌شود، گفت: با توجه به اینکه در ایام اربعین برخی هموطنان با هواپیما به کربلای معلا مشرف می‌شوند، تمهیداتی در این زمینه پیش‌بینی شده تا در این خصوص مشکلی نداشته باشیم.

 

 جریمه سنگین در انتظار فروشگاه‌های زنجیره‌ای گرانفروش

همچنین اسفنانی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در مورد نحوه برخورد این سازمان با فروشگاه‌های زنجیره‌ای که در شرایط کنونی اقدام به مخدوش کردن و یا پاک کردن نرخ اجناس می‌کنند، گفت: براساس قانون، فروشگاه‌ها باید حتما قیمت برای مصرف‌کننده را روی کالا درج کنند، بنابراین مخدوش کردن یا پاک کردن نرخ یا فروش کالا با قیمت بالاتر از آنچه روی آن درج شده است، بعد از اینکه در پی بررسی کارشناسان یا ارائه گزارش مردمی محرز شود، گرانفروشی محسوب می‌شود و قطعا با آن واحد به طور جدی برخورد خواهد شد. وی با اشاره به یکی از مصادیق این نوع تخلف که از سوی سازمان تعزیرات حکومتی مجازات شده است، ادامه داد: هفته گذشته گزارشی از تخلف یکی از کارخانجات تولید رب گوجه فرنگی که به این صورت اقدام کرده بود، ارائه شد که بلافاصله با این واحد برخورد شد. اسفنانی در بیان نحوه تعیین جریمه نقدی برای متخلفان این حوزه خاطرنشان کرد: ما 2 تا 5 برابر بیشتر از میزان افزایش قیمتی که از سوی فروشگاه صورت گرفته، جریمه نقدی تعیین خواهیم کرد، از سوی دیگر اگر شاکی وجود داشته باشد باید خسارت وی نیز توسط واحد مربوطه جبران شود. وی افزود: البته تنها افزایش نرخ یک کالا ملاک تعیین جریمه نیست، بلکه به ازای متوسط درآمد حاصل از فروش روزانه، ماهانه و سالانه نیز مجازات برای گرانفروشی لحاظ خواهد شد.

 

 سامانه 135 شنونده شکایات مردمی است

مدیرکل تعزیرات استان تهران، در رابطه با راه‌هایی که مردم از طریق آن می‌توانند تخلفات صورت‌گرفته در این حوزه را گزارش دهند، یادآورشد: سامانه 135 به صورت شبانه‌روز شنونده گزارشات مردمی است، ضمن اینکه آن‌ها می‌توانند شکایت خود را به صورت مکتوب هم ارائه کنند، همچنین اگر به وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و اتاق اصناف مراجعه کنند، در نهایت گزارش تخلفات به سازمان تعزیرات حکومتی ارائه می‌شود.

 

 جریمه 4 میلیاردی قاچاقچیان گازوئیل در بندر هرمز

همچنین سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از محکومیت ۴ میلیارد ریالی ۳ ناخدای لنج به اتهام قاچاق گازوئیل خبر داد.

سیدیاسر رایگانی اظهارکرد: سه فروند لنج باری که در حوالی جزیره هرمز در حال تردد بودند، توسط ناو تیپ 114 ذوالفقار نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان هرمزگان به ظن قاچاق توقیف و پس از بازرسی مشخص شد این لنج ها حامل سوخت قاچاق از نوع گازوئیل بودند.

وی افزود: پرونده تخلف هر سه فروند جمعا با 23 نفر خدمه پس از تکمیل به اداره تعزیرات حکومتی قشم ارسال و شعبه اول تعزیرات حکومتی قشم در نتیجه بررسی و تحقیقات لازم، قاچاق بودن هر سه محموله محرز اعلام کرد. به گزارش روابط‌عمومی سازمان تعزیرات حکومتی، رایگانی تصریح‌کرد: رییس شعبه رسیدگی کننده به ترتیب ناخدای اولین شناور را با 9 خدمه و اتهام قاچاق ۱۸ هزار و ۵۰۰ لیتر سوخت به مبلغ ۸۳۰ میلیون ریال، ناخدای دومین لنج را با 8 نفرخدمه به اتهام قاچاق ۲۳ هزار لیتر سوخت به میزان یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال و ناخدای سومین لنج را با 6 نفر خدمه به مبلغ یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم کرد. سخنگوی تعزیرات اظهار داشت: سوخت‌های مکشوفه براساس حکم صادره به نفع دولت ضبط شد.

 

 اختصاص شعب ویژه رسیدگی به پرونده‌های احتکار

همچنین محمود احمدی، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین در حاشیه سومین مرحله توزیع کالا‌های احتکار شده از تخصیص شعب ویژه رسیدگی به پرونده‌های احتکار و اختفا کالا در کمترین زمان ممکن خبر داد و اعلام کرد: کالا‌های احتکاری شامل لوازم خانگی، پروفیل، انواع مواد شوینده و مواد دخانی بوده‌اند. مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین با اشاره به تخصیص ۲ شعبه ویژه رسیدگی به احتکار و اختفا کالا‌های کشف شده در استان قزوین، خاطرنشان کرد: رای پرونده‌های ارجاعی در کمترین زمان ممکن صادر و جهت توزیع نیز به سازمان صنعت، معدن و تجارت ارسال می‌شود. احمدی افزود: از ابتدای امسال حدود چهار هزار و ۶۰۰ پرونده در حوزه‌های مختلف مورد رسیدگی قرار گرفته که حدود ۲۰۰ مورد آن مربوط به پرونده‌های حوزه کالا‌های قاچاق بوده است. وی گفت: اداره کل تعزیرات حکومتی با همکاری ادارات کل استاندارد، دامپزشکی، صنعت، معدن و تجارت و دانشگاه علوم پزشکی روزانه چهار تیم گشت مشترک در سطح استان به مورد اجرا می‌گذارد. احمدی با بیان اینکه دستگاه‌های نظارتی هم اکنون کنترل دقیق و مستمری بر بازار کالا دارند، از مردم استان قزوین خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف گزارش خود را به دستگاه‌های ذی ربط از جمله شماره تماس ۱۲۴ اداره صنعت، معدن و تجارت و سامانه ۱۳۵ تعزیرات حکومتی اطلاع دهند.

 

 صدور حکم ۲ میلیاردی برای ۳ قاچاقچی سوخت در زنجان

به گزارش روابط‌عمومی سازمان تعزیرات، مرتضی ممیزی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: پس از کشف محموله ۳۰ هزار و ۹۰۰ لیتر نفت سفید یارانه‌ای که به صورت غیرمجاز توسط متهم حمل می‌شد، شعبه رسیدگی کننده حکم به ضبط محموله مکشوفه صادر و متهم را به پرداخت ۶۲۸ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم کرد. وی افزود: حکم صادره با اعتراض متهم در شعب تجدیدنظر ویژه تخلفات قاچاق کالا و ارز مورد رسیدگی و نهایتا رای صادره قطعی شد. ممیزی در مورد رسیدگی به پرونده ۲۶ هزار لیتر نفتگاز قاچاق، گفت: با کشف این محموله و با توجه به عدم ارائه مدارک قانونی، متهم به پرداخت ۵۴۶ میلیون ریال جزای نقدی محکوم و محموله مکشوفه به نفع دولت ضبط شد.

 


نتیجه تصویری برای اجاره انبار

املاک صنعتی پایتخت جامع ترین مرکزاطلاعات املاک در کشور 

جاده مخصوص و قدیم کرج ، مرکز شهر ، غرب تهران، مرکز شهر ،

خرید و فروش ، رهن و اجاره انواع ملک شامل : 

انبار ، سالن ، سوله ، کارگاه ، کارخانه ، اداری ، تجاری ، فروش کارخانه ، انبارهای مواد غذایی ، آرایشی بهداشتی ، دارویی ،

فروشگاههای اینترنتی ، انبار کالاهای بازرگانی ، انبارهای عمومی و اختصاصی ، کارخانجات تولید غذایی و صنعتی ،

کترینگ آشپزخانه صنعتی ، تالار و باغ تالار ، باغ  و باغچه ، تعمیرگاه ، کارواش ، نمایندگی ، سالن فیلمبرداری و همایش ، 

انبار سنگ کاشی سرامیک مصالح و آهن آلات ، زمینهای  کشاورزی و صنعتی.

www.paytakhtmelk.ir

www.sulesara.ir

۰۲۱۶۶۱۸۸۸۵۳  –  ۰۲۱۴۴۵۲۲۰۵۷

۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹  افشار

(درصورت تمایل فایل فروش یا اجاره مشخصات را به شماره 09122967839  واتساپ یا تلگرام نمایید)

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال