امروز ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

نتیجه تصویری برای اجاره انبار

املاک صنعتی پایتخت جامع ترین مرکزاطلاعات املاک در کشور 

جاده مخصوص و قدیم کرج ، مرکز شهر ، غرب تهران، مرکز شهر ،

خرید و فروش ، رهن و اجاره انواع ملک شامل : 

انبار ، سالن ، سوله ، کارگاه ، کارخانه ، اداری ، تجاری ، فروش کارخانه ، انبارهای مواد غذایی ، آرایشی بهداشتی ، دارویی ،

فروشگاههای اینترنتی ، انبار کالاهای بازرگانی ، انبارهای عمومی و اختصاصی ، کارخانجات تولید غذایی و صنعتی ،

کترینگ آشپزخانه صنعتی ، تالار و باغ تالار ، باغ  و باغچه ، تعمیرگاه ، کارواش ، نمایندگی ، سالن فیلمبرداری و همایش ، 

انبار سنگ کاشی سرامیک مصالح و آهن آلات ، زمینهای  کشاورزی و صنعتی.

www.paytakhtmelk.ir

www.sulesara.ir

۰۲۱۶۶۱۸۸۸۵۳  –  ۰۲۱۴۴۵۲۲۰۵۷

۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹  افشار

(درصورت تمایل فایل فروش یا اجاره مشخصات را به شماره 09122967839  واتساپ یا تلگرام نمایید)


خانه ارزان می‌شود؟

خانه ارزان می‌شود؟

یک کارشناس بازار مسکن با بیان اینکه در سال ۹۸ قیمت مسکن کاهش می‌یابد، افزایش حجم معاملات را بعید دانست و افزود: رونق بازار بستگی به میزان کاهش قیمت و سود سپرده‌های بانکی دارد.

اقتصادآنلاین -  صبانوبری؛ مهدی سلطان محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: آمار بازار مسکن در دی ماه حکایت از کاهش حجم معاملات در کنار کاهش شیب افزایش قیمت‌ها حکایت می‌کند که این‌ها می‌توانند مقده‌ای برای رکود بازار باشند.

او اضافه کرد: همانگونه که پیشبینی می‌شد افزایش قیمت‌ها با آن شیب نمی‌توانست ادامه داشته باشد، و اکثر تحلیلگران معتقد بودند افزایش قیمت‌ مسکن تا پایان سال متوقف خواهد شد که این اتفاق افتاد.

این کارشناس با بیان اینکه اولین نشانه‌های این رکود در دی ماه مشاهده شد، تصریح کرد: به  نظر می‌رسد این روند تا پایان سال ادامه خواهد داشت و انتظار می‌رود در سال 98 بازار مسکن دورهای آرام تر و رکودی تر را تجربه کند.

سلطان محمدی در پاسخ به این پرسش که آیا کاهش قیمت‌ها در مناطق 12، 13 و 22 می‌تواند مقدمه‌ای برای کاهش قیمت‌ در سایر مناطق باشد؟ گفت: این احتمال وجود دارد اما به دلیل چسبندگی قیمت‌ها در بازار مسکن تمایل زیادی به کاهش قیمت وجود ندارد اما اگر قرار باشد کاهش قیمتی صورت بگیرد، دوره طولانی نیاز است.

وی افزود: زمان زیادی لازم است تا فروشندگان قانع شوند که با قیمت‌های کنونی املاکشان به فروش نمی‌رسد و اندک اندک دست به کاهش قیمت بزنند.

سلطان محمدی شیب افزایش قیمت مسکن در سال 98 را  کمتراز نرخ تورم پیش‌بینی کرد و ادامه داد: افزایش حجم معاملات بستگی به میزان کاهش قیمت‌ها و نرخ سود سپرده‌ها و افزایش اعتباراتی که در دست مردم قرار خواهد گرفت دارد.

وی در خصوص تاثیر تصمیم اخیر بانک مرکزی مبنی بر ماه شمار شدن سود سپرده‌ها بر بازار مسکن خاطرنشان کرد: رابطه بسیار قوی و معکوسی بین نرخ سود سپرده‌ها و افزایش رونق بازار مسکن وجود دارد و چون این تصمیم بانک مرکزی سود سپرده‌ها را کاهش می‌دهد منجر به افزایش معاملات هم می‌شود.

این کارشناس در پایان وضعیت بازار مسکن در سال 98 را رکودی و آرام عنوان کرد و افزود: اینکه رونق قابل توجهی به بازار مسکن باز گردد، بعید به نظر می‌رسد.

 

کاهش قدرت خرید بلای جان بازار مسکن

کاهش قدرت خرید بلای جان بازار مسکن

رشد قیمت مسکن و در ادامه آن کاهش قدرت خرید در یک سال گذشته باعث شد تا روند معاملات روز به روز کمتر شود بطوریکه تعداد معاملات مسکن تهران در آذر ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶۱ درصد کاهش نشان دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، رشد قیمت مسکن که از اواخر روزهای تابستان ۹۶ آغاز شد و در زمستان و سپس در اردیبهشت و خرداد ماه امسال به اوج خود رسید باعث شد تا بازار مسکن در یک رکود تورمی شدیدی فرو برود بطوریکه آمار دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در گزارش خود از تحولات مسکن شهر تهران نشان داد که تعداد معاملات مسکن ۶۱،۳ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش یافته است.

بنا به گفته کارشناسان مسکن، رشد قیمت مسکن در یک سال گذشته موجب کاهش بیش از پیش قدرت خرید مسکن شده است بنابراین دولت باید چاره ای برای بالا بردن قدرت خرید مسکن و خروج بخش مسکن از رکود بیاندیشد.

اگر چه افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن بنا به گفته اکثر کارشناسان و وزیر راه و شهرسازی موجب افزایش قیمت مسکن خواهد شد اما هنوز دولت راهکاری برای این موضوع ارائه نکرده است.

اسلامی وزیر راه و شهرسازی در طی دو ماه گذشته همواره بر اجرای طرح کارت اعتباری مصالح ساختمانی سخن گفته اما هنوز از آن طرح رونمایی نکرده است.

در گزارش دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی آمده است که در آذرماه امسال، تعداد معاملات واحدهای مسکونی آپارتمانی شهر تهران به ۶ هزار و ۹۵۰ واحد رسید که نسبت به ماه قبل یک درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶۱.۳  درصد کاهش را نشان می‌دهد.

طبق اطلاعات اعلام شده از سوی این نهاد رسمی در این ماه منطقه پنج با ۸۷۹ فقره (سهم ۱۴.۹ درصدی) بیشترین تعداد معاملات و منطقه ۱۹ با ۴۷ فقره (سهم ۰.۸  درصدی) کمترین تعداد معاملات از این نوع را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین بیشترین کاهش تعداد معاملات در این ماه نسبت به آذر ماه سال قبل مربوط به منطقه ۲۱ به میزان ۷۲.۷  درصد کاهشی و کمترین کاهش تعداد معاملات مربوط به منطقه ۱۸  به میزان ۴۲.۶  درصد بوده است.

بر پایه گزارش مذکور واحدهای آپارتمانی مسکونی منطقه پنج با ۱۴.۹ درصد سهم خریدوفروش بازار بالاترین سهم کل معاملات را داشته است.

گزارش فوق‌الذکر ‌می‌افزاید واحدهای دارای عمر تا ۵ سال ساخت با ۳۸.۲ درصد و واحدهای با مساحت ۶۰ تا ۸۰مترمربع با ۲۷.۷ درصد بالاترین سهم تعداد کل معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین گزارش تحولات مسکن در آذر ماه پایتخت دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن یادآور می‌شود در ۹ ماه گذشته سال ۱۳۹۷ برابر ۱۰۰ هزار و ۹۶۷  فقره معامله در پایتخت انجام‌شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۴.۵  درصد کاهش را نشان می‌دهد.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال