امروز ۰۷ مهر ۱۴۰۲
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۰۷ مهر ۱۴۰۲
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

دلار در کمترین قیمت 40 روز اخیر قرار گرفت

افزایش فروشندگان ارز

نرخ ارز در ادامه روندی که در چند روز گذشته آغاز کرده است، روز گذشته نیز روندی کاهشی داشت. نرخ هر دلار آمریکا در معاملات دیروز با کاهش 450 تومانی نسبت به روز سه شنبه به 13 هزار و 250 تومان رسید. به این ترتیب قیمت دلار در کمترین نرخ 40 روز گذشته قرار گرفت. قیمت دلار روز سه شنبه نیز کاهش 420 تومانی داشت. با کاهش نرخ ارز تعداد فروشندگان در بازار افزایش یافته است. نرخ سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز در معاملات روز گذشته با کاهش حدود 100 هزار تومانی به 4 میلیون 560 هزار تومان رسید.

در روزهایی که قیمت ها به سمت کاهش تمایل دارند، معامله‌گران به‌جای آنکه در مقابل بازارساز بایستند، سعی می‌کنند با فروش در سقف، منتظر قیمت‌های پایین‌تر بمانند. البته از نظر شماری دیگری از بازیگران ارزی، دلیل همراهی معامله‌گران در همراهی فروش دلار با بازارساز، نبود تقاضا در بازار آزاد است. در واقع کمبود تقاضا موجب می‌شود که معامله‌گران احساس کنند مقاومت در برابر بازارساز نه‌تنها سودی ندارد، بلکه با کاهش قیمت‌ها دچار افت خواهند شد و دلار بالاخرید روی دست آنها باقی خواهد ماند و پس از آن ریالی نخواهند داشت که در قیمت‌های پایین‌تر اقدام به خرید کنند.

رییس کل بانک مرکزی به تناوب بر کاهش نرخ ارز تاکید و به سرمایه گذاران هشدار داده است. عبدالناصر همتی نرخ دلار 13 و 14 هزار تومانی را غیرواقعی عنوان کرده و بر قرار گرفتن نرخ دلار در قیمت تعادلی تاکید کرده است.

 

  کاهش قیمت ها ادامه دارد

بررسی ها نشان می دهد انتظارات معامله‌گران بازار داخلی تا حدی تغییر کرده است و در نتیجه گردش انتظارات می‌توان انتظار افت بیشتر قیمت را داشت. البته عده‌ای از فعالان بازار نیز با بیان اینکه بازار ارز از سکه افتاده است افت دلار را مقطعی می دانند. ابوالفضل ابوترابی، عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها مجلس کاهش التهابات روانی و کاهش نرخ درهم را از جمله دلایل افت اخیر نرخ دلار عنوان کرد و گفت: «استقلال بانک مرکزی بر ثبات بازار تاثیرگذار بوده است.» وی  تاکید کرد: «عوامل روانی، اشباع جامعه از خرید و فروش و اشباع حباب ارزی از افزایش قیمت را باید در کنار سیاست گذاری بانک مرکزی قرار داد تا به علت روند ادامه دار کاهش قیمت ارز و دلار رسید.»این در شرایطی است که فعالان بازار معتقدند با راه اندازی بازار متشکل ارزی نرخ دلار بازهم کاهش می یابد. بازار متشکل ارزی که می توان گفت به نوعی عمده فروشی ارز است بر اساس اخبار اعلام شده تا پایان خرداد ماه راه اندازی می‌شود و پیش‌بینی می شود با تشکیل آن میزان تقاضای ارز کاهش و حجم عرضه افزایش یابد.محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس چند روز پیش با بیان اینکه نرخ دلار در روزهای آینده کاهش می یابد به اثرات مثبت بازار متشکل ارزی بر قیمت دلار اشاره کرد و گفت: «یکی از مزیت های تشکیل بازار متشکل ارزی را ایجاد انگیزه به صادرکنندگان برای توزیع منابع ارزی ناشی از صادراتشان به بازار است.»  این اظهارات در حالی است که گزارش ها حاکی از آن است که حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد از منابع ارزی کشور از محل صادرات غیر نفتی به کشور بازگشته است.پورابراهیمی با بیان اینکه مسیر کاهش نرخ ارز استمرار پیدا می کند ایجاد بازار متشکل ارزی را مانع رانت و فساد در کشورعنوان کرد و افزود: «شکل گیری بازار متشکل، میزان تقاضای ارز را کاهش و حجم عرضه ارز در بازار را افزایش می‌دهد، بنابراین در هفته‌های آینده شاهد کاهش نرخ ارز در بازار غیررسمی خواهیم بود و تعادل منطقی در بازار ایجاد خواهد شد.»

 

   جزییات آخرین نوسانات در معاملات روز گذشته

بهای انواع ارز روز گذشته در صرافی ها روندی نزولی داشت.  فعالان بازار احتمال سقوط قیمت دلار به کانال ۱۲ هزار تومانی را پیش بینی می کنند.  صرافی‌های بانکی، در ساعت ۱۳ روز گذشته هر دلار را به بهای ۱۳ هزار و ۲۵۰ تومان و هر یورو را با کاهش ۵۰۰ تومانی به قیمت ۱۵ هزار و ۱۵۰ تومان عرضه کردند. میانگین بهای هر یورو در روز سه شنبه در سامانه سنا ۱۵ هزار و ۶۹۴ تومان و هر دلار ۱۳ هزار و ۷۸۷ تومان بود. همچنین حواله فروش در سامانه نیما برای هر یورو ۱۲ هزار و ۵۹۲ تومان و دلار ۱۱ هزار و ۲۴۲ تومان تعیین قیمت شد.

فعالان بازار جو مثبت سیاسی را مهمترین دلیل کاهش قیمت دلار می دانند و می گویند این روزها اکثر مردمی که وارد خیابان فردوسی می شوند، فروشنده دلار هستند. یکی از افرادی که سالهاست در بازار ارز فعالیت می کند، گفت: «خریدار در بازار ارز به آن صورتی که باید داشته باشیم، نداریم. وی می گوید: «حضور بانک مرکزی در بازار ارز اجازه مانور به دلال های ارزی را نمی دهد.»

در روزی که دلار به کمترین قیمت حدود 40 روز اخیر رسید، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار ازادی ۴ میلیون و ۵۵۵ هزارتومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۵۷۰ هزارتومان، ربع سکه ۱ میلیون و ۶۵۰ هزارتومان و سکه یک گرمی ۱ میلیون و ۳۰ هزارتومان عرضه شد.  هر مثقال طلا نیز با ۳۳ هزارتومان کاهش به قیمت ۱ میلیون و ۷۹۸ به فروش رسید. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با قیمت ۴۱۵ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد.


با فواید شگفت‌انگیز پیاده‌روی آشنا شوید


 برای اطلاع از آخرین اخبار اقتصادی ، صنعتی ، حوادث و قیمتهای لحظه ای ارز ، دلار ، طلا و سکه اینجا کلیک کنید. 


 دانستنیهای حقوقی اینجا کلیک کنید. 


 درباره شهرکهای صنعتی اینجا کلیک کنید. 


 سرگذشت کارآفرینان اینجا کلیک کنید. 


 نکات مهم درباره انبار اینجا کلیک کنید. 


 اخبار ارز ، دلار ، طلا و سکه اینجا کلیک کنید. 


 اخبار اقتصادی ، صنعتی ، حوادث اینجا کلیک کنید.  


 اطلاعات عمومی - دانستنیهای جالب و شنیدنی  اینجا کلیک کنید.


املاک صنعتی پایتخت

 املاک صنعتی پایتخت 

 جامعترین مرکز اطلاعات املاک در کشور  

 جاده مخصوص کرج (لشگری) ، جاده قدیم کرج (فتح) 

 مرکز شهر ، غرب تهران 

 خرید و فروش ، رهن و اجاره انواع ملک شامل: 

 انبار ، سالن ، سوله ، کارگاه ، کارخانه ، اداری ، تجاری ، فروش کارخانه 

انبارهای مواد غذایی ، آرایشی بهداشتی ، دارویی ، فروشگاههای اینترنتی

انبار ، کالاهای تجاری ، بازرگانی ، انبارهای عمومی و اختصاصی

کارخانجات تولیدی ، غذایی ، دارویی ، صنعتی ، شیمیایی

مطبخ ، کترینگ آشپزخانه صنعتی ، رستوران ، تالار و باغ تالار ، باغ و باغچه

تجاری ، تعمیرگاه مجاز ، نمایندگی ، کارواش ، گاراژ

اداری ، دفترکار ، سالن فیلمبرداری ، کنفرانس ، همایش

انبار روباز ، انبار سنگ ، کاشی ، سرامیک ، مصالح و آهن آلات ، دپوی خودرو

زمینهای کشاورزی و صنعتی ...

www.paytakhtmelk.ir

www.sulesara.ir

۰۲۱۶۶۱۸۸۸۵۳ – ۰۲۱۴۴۵۲۲۰۵۷

 ۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹ افشار 

نیازمند املاک اداری ، تجاری ، صنعتی شما جهت

 رهن و اجاره یا خرید و فروش در جاده مخصوص کرج ، جاده قدیم کرج ، مرکز شهر و غرب تهران هستیم.             

    (  به مابسپارید ازما بخواهید  )  

خرید و فروش + رهن و اجاره انبار و املاک صنعتی اداری –  تجاری را به مابسپارید 

 تا با معرفی برترین برندها و مشتریان سالها بی دغدغه از مشکلات موجر و مستاجر + خریدار و فروشنده باشید. 

 ( درصورت تمایل فایل فروش یا اجاره ملکتان تماس حاصل نموده یا مشخصات را به شماره 09122967839 واتساپ یا تلگرام نمایید ) 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال