امروز ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹
امروز ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹

تعطیلات تابستانه برخی صنایع جلو افتاد

آنگونه که شواهد نشان می‌دهد در تابستان امسال بنا به دلایلی مانند گرمای بیش ازحد، کاهش تولید نیروگاه‌های برق آبی، تاخیری که در تعمیرات نیروگاه‌های حرارتی ایجاد شده بود و نیز افزایش فعالیت دستگاه های غیرمجاز استخراج رمزارزها و علاوه برآن تداوم بیماری کرونا، شرایط سختی برای تامین برق ایجاد شده است. امسال گرمای هوا از همان روزهای نخست فروردین ماه خود را به رخ کشید و سبب شد وسایل سرمایشی زودتر از سال‌های قبل که به طور معمول از ابتدای تابستان وارد مدار می‌شد روشن شده و به روند افزایشی مصرف برق دامن بزنند.
از طرف دیگر بارش‌های کشور نیز در سال آبی جاری(مهرماه ۱۳۹۹ تا شهریور۱۴۰۰) نسبت به سال قبل با کاهش چشمگیر روبرو شد که این امر دو پیامد مهم کاهش توان تولید برق در نیروگاه‌های برق آبی و زودتر روشن شدن چاه های کشاورزی را به همراه داشت که منجر به رشد مصرف برق شد.
امسال علاوه بر این مسایل پدیده جدیدی در مقابل صنعت برق خودنمایی کرد به نام استخراج رمزارز آن هم به صورت غیر مجاز که برشدت مصرف برق در کشور افزود.
این مسایل دست به دست هم داد تا به قول غلامعلی رخشانی مهر، معاون هماهنگی شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) سال سختی را برای صنعت برق رقم بزند.
وزیر نیرو در این باره گفت: هنوز اوج بار مصرف را پشت سر نگذاشته ایم، ولی با مصرف ۶۱ هزار و ۸۰۰ مگاوات نسبت به تیر گذشته که کمتر از ۵۹ هزار مگاوات بود از گرمای زودرس و اوج مصرف با خبر شدیم.
رضا اردکانیان افزود: همه توان صنعت برق به ویژه در این ایام به کار گرفته شده است که همه واحد‌های تحت تعمیر حتی دو هفته زودتر از روال هرسال به مدار بیایند. وی گفت: ما در نظر داریم جابجایی مصرف بار در واحد‌های صنعتی بزرگ صورت بگیرد و من حتی از برخی صنایع خبر دارم که در اوج همکاری تصمیم گرفته اند تعطیلات تابستانه خود را که معمولا در شهریور است به تیر منتقل کنند.
وزیر نیرو گفت: بعضی مکان‌ها حتی شیفت‌ها را تغییر داده اند و من این جا از همه خانواده‌های کارگران که همراهی کرده اند سپاس گذاری می‌کنم.
 اردکانیان افزود: نیرو‌های مسؤول به ویژه نیرو‌های انتظامی هم همراهی خوبی داشتند و در جهت شناسایی دستگاه‌های غیر مجاز تولید رمز ارز‌ها گام‌های مؤثری برداشتند.
وی گفت: در همین روز‌های گذشته هزاران دستگاه تولید رمز ارز که در سراسر کشور فعال بوده اند شناسایی و ضبط شده اند و مراجع قانونی با آن‌ها برخورد خواهد کرد.
وزیر نیرو در خصوص خاموشی‌ها گفت: ما در عین اینکه خاموشی‌های احتمالی را اعلام می‌کنیم، اما نقطه اتکای ما خود مردم هستند که اگر خاموشی رخ داد مردم بدانند هر خاموشی در دوره زمانی اعلام شده است.
اردکانیان افزود: خوشبختانه با همکاری مردم به ویژه در مصرف دستگاه‌های سرمایشی و رساندن آن برودت به حد آسایش که 25 و 24 درجه است مشکلی نخواهیم داشت.
گزارش ها نشان میدهد با هدف کمک به عبور موفق از اوج بار مصرف برق (پیک) در تابستان سخت امسال، ۹۹۲ مگاوات نیروگاه جدید وارد مدار می‌شود تا جریان تامین برق در کشور پایدار بماند.

 برای اطلاع از آخرین اخبار اقتصادی ، صنعتی ، حوادث و قیمتهای لحظه ای ارز ، دلار ، طلا و سکه اینجا کلیک کنید. 


 دانستنیهای حقوقی اینجا کلیک کنید. 


 درباره شهرکهای صنعتی اینجا کلیک کنید. 


 سرگذشت کارآفرینان اینجا کلیک کنید. 


 نکات مهم درباره انبار اینجا کلیک کنید. 


 اخبار ارز ، دلار ، طلا و سکه اینجا کلیک کنید. 


 اخبار اقتصادی ، صنعتی ، حوادث اینجا کلیک کنید. 


املاک صنعتی پایتخت

 املاک صنعتی پایتخت 

 جامعترین مرکز اطلاعات املاک در کشور  

 جاده مخصوص کرج (لشگری) ، جاده قدیم کرج (فتح) 

 مرکز شهر ، غرب تهران 

 خرید و فروش ، رهن و اجاره انواع ملک شامل: 

 انبار ، سالن ، سوله ، کارگاه ، کارخانه ، اداری ، تجاری ، فروش کارخانه 

انبارهای مواد غذایی ، آرایشی بهداشتی ، دارویی ، فروشگاههای اینترنتی

انبار ، کالاهای تجاری ، بازرگانی ، انبارهای عمومی و اختصاصی

کارخانجات تولیدی ، غذایی ، دارویی ، صنعتی ، شیمیایی

مطبخ ، کترینگ آشپزخانه صنعتی ، رستوران ، تالار و باغ تالار ، باغ و باغچه

تجاری ، تعمیرگاه مجاز ، نمایندگی ، کارواش ، گاراژ

اداری ، دفترکار ، سالن فیلمبرداری ، کنفرانس ، همایش

انبار روباز ، انبار سنگ ، کاشی ، سرامیک ، مصالح و آهن آلات ، دپوی خودرو

زمینهای کشاورزی و صنعتی ...

www.paytakhtmelk.ir

www.sulesara.ir

۰۲۱۶۶۱۸۸۸۵۳ – ۰۲۱۴۴۵۲۲۰۵۷

 ۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹ افشار 

نیازمند املاک اداری ، تجاری ، صنعتی شما جهت

 رهن و اجاره یا خرید و فروش در جاده مخصوص کرج ، جاده قدیم کرج ، مرکز شهر و غرب تهران هستیم.             

    (  به مابسپارید ازما بخواهید  )  

 ( درصورت تمایل فایل فروش یا اجاره ملکتان تماس حاصل نموده یا مشخصات را به شماره 09122967839 واتساپ یا تلگرام نمایید ) 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال